GQ X KING: Öne Çıkan Dj'ler ve Bağlı Oldukları Plak Şirketleri

Son dönemde elektronik müziğe damgasını vuran ve radarımıza takılan plak şirketleri ve Dj'ler hangileri? Sık sık ülkemizi de ziyaret eden bu isimlerden öne çıkanları listeledik.

25 Haziran 2019

Berlin menşeili plak şirketi Keinemusik Crue Şubat 2019’da 10. yılını Hand In Hand EP ‘si ile kutladı. Yakın arkadaşlardan oluşan bu toplulukta &Me, Rampa, Adam Port, David Mayer, Reznik ve Monja Gentschow yer alıyor. Sadece Berlin’in değil, dünyadaki elektronik müzik sahnesinin de önde gelen isimlerinden oluşan bu ekibin parçaları, diğer ünlü djler tarafından da sıkça çalınıyor.

İstanbul çıkışlı Murat Uncuoğlu ve Alican Yüksel'den oluşan ikili şu an İstanbul'da da düzenledikleri dj etkinlikleriyle adlarından sıkça söz ettiriyorlar. Yakın zamanda bu plak şirketinden çıkan Alican'ın "Magazine" i ve Murat Uncuoğlu'nun "Dummy"si de çoğu hatrı sayılır dj tarafından yurt dışı festivallerinde de çalındı.  

Türkiye'de de hatrı sayılır bir hayran kitlesi olan Solomun'un plak şirketi Diynamic'in bir de festivali var. Bu çatı altında yer alan diğer isimlerden birkaçı ise: Stimming,Hosh, Kollektiv Turmstrasse, Adriatique, Ntfo, Dj Phono, Lehar, Undercatt.

Tale of Us'ın plak şirketi Afterlife, düzenlediği etkinkiklerde izleyicinin her bir ayrı duyusuna dokunmayı hedefliyor. Adraitique, Mathame, Agents of Time, Mind Against, Fideles ve Patrice Bäumel ve Denis Horvat Afterlife denince ilk akla gelen isimler. Her yıl İbiza'da Ağustos Eylül arası düzenledikleri etkinlikler de her yıla damgasını vuruyor.


Zirveyi Zorlayan İsim: Cenk Demirgüç

BE A KING | Zirveyi Zorlayan İsim: Cenk Demirgüç

GQ X KING: Londra Şehir Rehberi

BE A KING | GQ X KING: Londra Şehir Rehberi

Kırmızıya Gönül Veren Futbol Takımları

BE A KING | Kırmızıya Gönül Veren Futbol Takımları

Barbekü Davetine Ne Giyilir?

BE A KING | Barbekü Davetine Ne Giyilir?

Sokağa Lezzet Katan İsim: Hazer Amani

BE A KING | Sokağa Lezzet Katan İsim: Hazer Amani

Papyon Bağlama Sanatı

BE A KING | Papyon Bağlama Sanatı

Daha Fazla Göster