Haftanın Kültür Sanat Etkinlikleri (26 Ocak - 2 Şubat)

27 Ocak 2021

Haftanın Kültür Sanat Etkinlikleri (26 Ocak - 2 Şubat)

Onur Hastürk, 'Asimilasyon' Sergisinden

Anna Laudel – Echos

Anna Laudel, Düsseldorf’taki galerisinde gerçekleştirdiği iki sergiyi “Echos” başlığı altında İstanbul’da bir araya getirdi. Mathias Hornung’un “Defragmentology” ve Onur Hastürk’ün “Asimilasyon” başlıklı sergilerini bir araya getiren “Echos”, İslam sanatının modern batı sanatıyla buluşmasından, rölyeften dijital dünyaya geçişe kadar uzanan temaları içeriyor.

Salgın nedeniyle uygulanan sağlık önlemleri kapsamında güvenli bir sergi deneyimi sunmak için, galeri ziyaretçilerini randevu ile kabul ediyor. Randevu almak isterseniz galeriyle iletişime geçebilirsiniz.

SALT Galata – Güç Odağı

''Bulduğumuzu korumanın tek yolu, zamanı gelinceye dek onu kumların altına gömmektir...''

1920’de Fırat Nehri çevresinde siper kazan İngiliz birlikleri, kamp yaptıkları alanda tesadüfen bir fresk buldu. Bu keşfin ardından başlatılan arkeolojik kazılar, ileride “Suriye Çölü’nün Pompeisi” olarak anılacak Dura-Europos antik kentini, on yedi asırdır gömülü olduğu kumun altından çıkardı. Sanat pratiğini İstanbul ve Beyrut’ta sürdüren Barış Doğrusöz’ün 2017’den bu yana üzerinde çalıştığı Güç Odağı, Deyrizor şehrinde yer alan Dura-Europos’un ekonomik ve siyasi tarihiyle kültürünü inceliyor. Arkeolojik sit alanının yeniden canlandırmasına dayanan ve ilk kez Ardışık programı kapsamında sunulan çoklu medya enstalasyonu, müzecilik ve arkeoloji temelinde harabe estetiği, temsiliyet ve sömürgeci söylemin anlatı inşasına bakıyor.

Arter’de Şubat Ayı Boyunca Her Pazartesi Çevrimiçi Rehberli Turlar

arter-galeri

Gökcisimleri Üzerine, Küratör: Kevser Güler, Sergiden görünüm, 2020 Fotoğraf: flufoto

Arter’de, Dinleyen Gözler İçin, Yağmur Ormanı V (varyasyon 3), Gökcisimleri Üzerine, KP Brehmer: Büyük Resim, Alev Ebüzziya Siesbye: Tekerrür ve Altan Gürman sergileri devam ediyor. Gerekli önlemlere uyarak fiziksel olarak gezebileceğiniz sergilerin yanında Öğrenme Programı kapsamında Arter etkinlikleri ve sergileri çevrimiçi ortamda katılımcıların yorumuna açıyor. Bu çevrimiçi turlarda, Arter’in sergi rehberleri farklı temalar etrafında bir araya getirdikleri eser seçkilerini her hafta katılımcılarla paylaşıyor ve yoruma açıyor. 

Ücretsiz olarak düzenlenen çevrimiçi rehberli turlar, Şubat'ın 21'ine kadar her pazartesi 19:00–20:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Diyalog ve tartışmaya daha fazla zaman tanımak amacıyla sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenen turlara katılmak için etkinlik tarihinden önce turlar@arter.org.tr adresine yazarak kayıt yaptırmanız gerekiyor.

 

 

 

 


Yakın Tarih Meraklıları İçin 5 Dönem Dizisi

POPÜLER | Yakın Tarih Meraklıları İçin 5 Dönem Dizisi

Haftanın Fiziksel Ve Çevrim içi Etkinlikleri (26 Şubat - 5 Mart)

POPÜLER | Haftanın Fiziksel Ve Çevrim içi Etkinlikleri (26 Şubat - 5 Mart)

Kitaptan Televizyona: Conversations With Friends

POPÜLER | Kitaptan Televizyona: Conversations With Friends

Sizin İçin Stalkladık: Phil Foden

POPÜLER | Sizin İçin Stalkladık: Phil Foden

14 Şubat'ta İzleyebileceğiniz Alternatif 5 Yapım

POPÜLER | 14 Şubat'ta İzleyebileceğiniz Alternatif 5 Yapım

Superbowl Reklamlarında Her Şeyin Bir Cesareti Var

POPÜLER | Superbowl Reklamlarında Her Şeyin Bir Cesareti Var

Daha Fazla Göster