Şehirde neler oluyor?

Yaklaşan tatilin keyfini şehirde çıkarmak isteyenler ve tatil dönüşü şehrin ritmini hızla yakalamayı hedefleyenler için özel bir etkinlikler seçkisi hazırladık.

24 Temmuz 2014

Şehirde neler oluyor?

Yaz sıcağından kaçıp başka dünyalara geçiş yapmak için en kısa yol bir sinema salonu olabilir. Gerçi bu haftaki tavsiyemiz, filmin geçtiği coğrafya itibariyle sıcaktan kaçmak için pek de doğru adres sayılmaz. Tabii yaz sezonunda vizyona girmiş olsa da iyi bir filmi ıskalamak istemeyiz.

Bu hafta vizyon tavsiyemiz 18 Temmuz haftasında vizyona giren John Curran imzalı Tracks (Çöldeki İzler). Adam Driver ve Mia Wasikowska’nın başrollerinde olduğu film Avustralyalı yazar Robyn Davidson’ın otobiyografisinden uyarlanmış. Görselliği ile özellikle dikkat çeken Çöldeki İzler bu seneki İstanbul Film Festivali’nin Yarışma bölümünde de gösterilmişti.

Avustralya çöllerinde geçen bu yolculuk filmi önümüzdeki sezonda sıkça göreceğimiz Wasikowska’nın performansıyla büyük beğeni topladı.


Bugünlerde İstanbul’da pek çok güncel sanat sergisi açılıyor. Hepsini takip etmek ise neredeyse imkansız. Ancak açtığı sergilerle çok yüksek sayıda sanatsevere ulaşan, İstiklal Caddesi’nin sanat vitrini Arter’de öyle bir sergi açıldı ki ısrarla vakit ayırmanızı öneriyoruz.

Türkiye çağdaş sanatının en önemli isimlerinden Füsun Onur’un kapsamlı sergisi Through the Looking Glass (Aynadan İçeri) sizi sıradışı sanatçının büyülü dünyasına davet ediyor.

Kavramsal sanatın anlaşılması zor olduğunu söyleyebilirsiniz. Ancak bu sergi anlamaktan çok hissetmekle alakalı. Bu konuda hem sergiye hem de kendinize güvenin. Sergi 17 Ağustos’a kadar ziyarete açık olacak.


Yazı İstanbul’da geçirenler, deniz heveslerini iyi müzikle birlikte boğazda tatmin edebilecekler. Gigology’nin bu sene ikincisini düzenlediği Onboard etkinliği sayesinde birçok önemli DJ performansı eşliğinde boğazın ortasında partileyebilirsiniz.

Ağustos boyunca, ayın 3'ü, 9'u, 16'sı ve 23'ünde dört farklı programla gerçekleşecek olan tekne partileri Adana Twins, Claptone, Dusky, Kruse & Nuernberg gibi pek çok ismi ağırlıyor. Bu isimleri bilmiyorsanız da önemli değil, eğlence garanti.


Friends Ekranlara Geri Dönüyor!

POPÜLER | Friends Ekranlara Geri Dönüyor!

Damiel Chazelle’in Yeni İkilisi: Brad Pitt ve Emma Stone

POPÜLER | Damiel Chazelle’in Yeni İkilisi: Brad Pitt ve Emma Stone

Bir Netflix Belgeseli: Maradona in Mexico

POPÜLER | Bir Netflix Belgeseli: Maradona in Mexico

Sex Education’ın Yeni Sezonundan İlk Görseller

POPÜLER | Sex Education’ın Yeni Sezonundan İlk Görseller

Sinema Tarihinin En Stil Sahibi 20 Filmi

POPÜLER | Sinema Tarihinin En Stil Sahibi 20 Filmi

Kanye West ve Babası Wyoming Dağlarında...

POPÜLER | Kanye West ve Babası Wyoming Dağlarında...

Daha Fazla Göster