Berbere Uğramadan Tıraş Oluyoruz

Yepyeni bir hizmet olarak da berbere uğramadan nasıl traş olursunuz? Sakin olun biz yine buradayız.

06 Temmuz 2017

Berbere Uğramadan Tıraş Oluyoruz

Daha önceleri sakalınızı bohem bir şekilde dağınık uzatmanız size cool bir görüntü verebiliyordu. Ancak şimdilerde iş hayatı ile birlikte sakal uzatmak da zorlaştı. “Bilirsiniz sakal erkeğin en değerli kürküdür.” Şimdi size kürkünüzü nasıl daha iyi sergileyebileceğinizi söyleyeceğiz.

 

Birinci Adım :

 

Yapacağınız ilk iş sakalınızı iyi bir sakal şampuanı ile güzel bir şekilde yıkamak. Bu sakalınızı besler ve yumuşak bir hale getirir. Böylece ikinci adıma daha rahat geçmemiz sağlandı.

 

İkinci Adım :

 

Sakalınızı kurutun. Daha sonra elinize bir fırça alın ve sakalınızın çıkış yönüne ters kalacak şekilde sakalınızı tarayın. Bu aşamayı yapmanız tüylerinizin kalkmasını ve fazla uzun olanların ya da uyumsuz duranların gözükmesini sağlayacak.

 

Üçüncü Adım

 

Tercih ettiğiniz uzunluğa göre kesmeniz için tıraş makineninizi kullanmanız fayda sağlar. Eğer basit ve çok uzun olmayan bir şey arıyorsanız en iyisi her tarafı eşit uzunlukta tıraş etmek. Daha şekilli bir şey istiyorsanız çene etrafında uzun başlık, yanak ve şakaklarda ise kısa başlık kullanabilirsiniz.

 

Dördüncü Adım:

Bıyığınızı tıraş etmek için yine kısa başlık kullanabilirsin. Ancak bıyığınızı başlıklarla tıraş etmeniz biraz daha zor olacak bu yüzden bıyığınızı aşağı doğru tarayıp başlıksız makine ile dudağınızı kapatan kısımları kesebilirsiniz, . Bunun için elbette makas da kullanabilrsiniz.

 

Beşinci Adım:

Şimdi en önemli bölüme boyun çizgisini belirlemeye geldik. Sakalınızdan ödün vermek için en büyük hata boyun çizgisini görmezden gelmek ya da yanlış belirlemektir. En güvenli yöntem ise Adem elması’nın altında kalan bölümü tıraş etmek. Öncelikle iki parmağınızı adem elmasının üstüne yerleştirin. Parmaklarınızın ucunda nokta olduğunu hayal edin ve şimdi iki kulağınızın arkasından o noktada birleşen ve U şeklini oluşturan hayali çizgiler çizin. Bu noktanın altında kalanları tamamen kesin. Sakalınızı kısadan uzuna kesmeniz gerekli mi? Öyleyse, makinenizin başlığını sakalınız için tercih ettiğiniz boyun yarısına ayarlayın. Kısadan uzuna keserken uzunluk azar azar artar, tıraşlanmış ciltten başlar ve tüm sakalla sona erer.

 

 

Altıncı Adım:

Saçlarınızı taradığınız gibi sakalınızı da taramanız gerekmektedir. Öncelikle sakalınızı yumuşatmak için sakalınıza iyi bir sakal yağı uygulayın. Daha sonra yağın sakalınıza tamamen dağılması için sakalınızı sakal tarağı ile sakalınızın tıraş sonrası aldığı şekli alana kadar tarayın. Bu adım ayrıca sakalınızda makasınız ile icabına bakabileceğiniz uyumsuz yani uzun olan tüyleri göstermeye yardımcı olacaktır.