Emniyetli Tıraş Makinesi ile Nasıl (ve Neden) Tıraş Olmalısınız?

Doğru yaparsanız, jiletle tıraş olmaktan çok daha ucuz ve rahat olduğunu göreceksiniz.

02 Şubat 2022

Emniyetli Tıraş Makinesi ile Nasıl (ve Neden) Tıraş Olmalısınız?

Emniyetli tıraş bıçağıyla/makinesiyle nasıl tıraş olunacağını merak ediyorsanız, adım adım anlatıyoruz. Çünkü emniyetli tıraş bıçağını doğru kullanırsanız şimdiye kadarki en rahat ve kolay sakal kesme deneyiminizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Üstelik farkı da kendi gözlerinizle somut bir şekilde görebileceksiniz: Yüzünüzde Fleet Sokağı'nın Şeytani Berberi’nin sebep olacağı türden kesikler olmayacak! En zor kısmı öğrenme aşaması. Öncelikle bıçağı dik bir açıda tutmanız gerekiyor. Peki o halde neden “emniyetli” tıraş makinesi olarak adlandırılıyor? Güvenli tarafı nedir? gibi sorular aklınızı kurcalıyor olabilir. Eskiden “emniyetli” demek bu makineyi ​​klasik bir usturadan yani temelde son derece keskin bir katlanır bıçaktan ayırt etmek içindi. Emniyetli tıraş makineleri aslında yalnızca bununla karşılaştırıldığında “emniyetli” diyebiliriz.

Bu günlerde emniyetli tıraş makinelerinin esas rakibi her yerde kolayca da satın alabileceğiniz çok bıçaklı kartuşlu tıraş makineleri.

Kartuşlu tıraş makineleri harika bir iş çıkarıyorlar, ancak tek bıçaklı tıraş makinesinin kartuş çıkmadan yaklaşık bir yüzyıl önce de pürüzsüz sonuçlar elde ettiği göz önüne alındığında, Çok da büyük bir başarıları olduğu söylenemez. Ancak kartuşlu tıraş makinelerinin bu kadar popüler olmasının da bir nedeni var. Öncelikle öğrenmesi oldukça kolay bir tasarımları var ve uzaktan o kadar da tehlikeli gibi durmuyorlar. Bıçakları değiştirmesi çok kolay ve ucuz. 

Ancak emniyetli tıraş bıçağıyla tıraş olmanızı gerektiren iki büyük sebep var. Birincisi fiyat: Bir yıllık emniyetli tıraş bıçağ gideriniz kullan-at verisyonlara göre çok daha uygun olacaktır. İkincisi, özellikle batık tüylere eğilimli erkekler için büyük bir rahatlık sağlıyor. Emniyetli tıraş makinesine verdiğinizden daha az parayla daha iyi bir tıraş olmak da pek mümkün görünmüyor. Tüm detayları Darius Davie ile konuştuk. Kendisi bir erkek kuaförü ve Washington DC'deki Yours Truly Hotel’de bulunan Groom Guy'ın sahibi.

Emniyetli Tıraş Makinesi ile Tıraş Olmanın Faydaları

Emniyetli tıraş bıçağıyla nasıl tıraş olunur?

 


Vücut Tıraşı için GQ Rehberi

BAKIM | Vücut Tıraşı için GQ Rehberi

Stres Dış Görünüşünüzü Nasıl Etkiliyor?

BAKIM | Stres Dış Görünüşünüzü Nasıl Etkiliyor?

10 Adımda Daha İyi Bir Duş Deneyimi

BAKIM | 10 Adımda Daha İyi Bir Duş Deneyimi

MET GALA 2022: En Bakımlı Erkekler

BAKIM | MET GALA 2022: En Bakımlı Erkekler

Erkekler için Kozmetik İşlemler Rehberi

BAKIM | Erkekler için Kozmetik İşlemler Rehberi

Sakalınız İçin En İyi Düzeltici Makineler

BAKIM | Sakalınız İçin En İyi Düzeltici Makineler

Daha Fazla Göster