Emniyetli Tıraş Makinesi ile Nasıl (ve Neden) Tıraş Olmalısınız?
Bakım

Emniyetli Tıraş Makinesi ile Nasıl (ve Neden) Tıraş Olmalısınız?

Doğru yaparsanız, jiletle tıraş olmaktan çok daha ucuz ve rahat olduğunu göreceksiniz.

Emniyetli tıraş bıçağıyla/makinesiyle nasıl tıraş olunacağını merak ediyorsanız, adım adım anlatıyoruz. Çünkü emniyetli tıraş bıçağını doğru kullanırsanız şimdiye kadarki en rahat ve kolay sakal kesme deneyiminizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Üstelik farkı da kendi gözlerinizle somut bir şekilde görebileceksiniz: Yüzünüzde Fleet Sokağı'nın Şeytani Berberi’nin sebep olacağı türden kesikler olmayacak! En zor kısmı öğrenme aşaması. Öncelikle bıçağı dik bir açıda tutmanız gerekiyor. Peki o halde neden “emniyetli” tıraş makinesi olarak adlandırılıyor? Güvenli tarafı nedir? gibi sorular aklınızı kurcalıyor olabilir. Eskiden “emniyetli” demek bu makineyi ​​klasik bir usturadan yani temelde son derece keskin bir katlanır bıçaktan ayırt etmek içindi. Emniyetli tıraş makineleri aslında yalnızca bununla karşılaştırıldığında “emniyetli” diyebiliriz.

Bu günlerde emniyetli tıraş makinelerinin esas rakibi her yerde kolayca da satın alabileceğiniz çok bıçaklı kartuşlu tıraş makineleri.

Kartuşlu tıraş makineleri harika bir iş çıkarıyorlar, ancak tek bıçaklı tıraş makinesinin kartuş çıkmadan yaklaşık bir yüzyıl önce de pürüzsüz sonuçlar elde ettiği göz önüne alındığında, Çok da büyük bir başarıları olduğu söylenemez. Ancak kartuşlu tıraş makinelerinin bu kadar popüler olmasının da bir nedeni var. Öncelikle öğrenmesi oldukça kolay bir tasarımları var ve uzaktan o kadar da tehlikeli gibi durmuyorlar. Bıçakları değiştirmesi çok kolay ve ucuz. 

Ancak emniyetli tıraş bıçağıyla tıraş olmanızı gerektiren iki büyük sebep var. Birincisi fiyat: Bir yıllık emniyetli tıraş bıçağ gideriniz kullan-at verisyonlara göre çok daha uygun olacaktır. İkincisi, özellikle batık tüylere eğilimli erkekler için büyük bir rahatlık sağlıyor. Emniyetli tıraş makinesine verdiğinizden daha az parayla daha iyi bir tıraş olmak da pek mümkün görünmüyor. Tüm detayları Darius Davie ile konuştuk. Kendisi bir erkek kuaförü ve Washington DC'deki Yours Truly Hotel’de bulunan Groom Guy'ın sahibi.

Emniyetli Tıraş Makinesi ile Tıraş Olmanın Faydaları

Emniyetli tıraş bıçağıyla nasıl tıraş olunur?

 

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İLGİLİ İÇERİKLER
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası