Argüman
Röportaj

Roger Federer ve Rafael Nadal, “Yaşam Boyu Dostlukları”nı, Birbirleriyle Favori Maçlarını ve Louis Vuitton ile Yaptıkları Çekimi Anlatıyor

Uzun süredir rakip, arkadaş ve GOAT (tüm zamanların en iyileri) olan Federer ve Nadal, yeni bir Louis Vuitton kampanyasında başrolü paylaşırken, kariyerleri ve dostlukları üzerine de düşünüyorlar.
Yazı Sam SchubeDerleyen Selin Yıldız
Argüman
Röportaj

Uzun Süredir Beklenen Timothée Chalamet ve Scorsese İş Birliği (Nihayet!) Ortaya Çıkıyor

Chalamet ile SoHo'nun acımasız sokaklarında Wonka-Dune sonrası ışıltısı, New York Knicks, "kitap-ografisini" yuttuğu yazar ve 'Marty' ile çekim yapmak hakkında konuştuk.
Yazı Daniel RileyDerleyen Alper Etiş
Argüman
Dergi Konuları

Broculuk Dünyasında Var Olmak

Hiç bitmeyen bir “broizm” dünyasındayız. “Broculuk” tüm feminist söylemleri, tüm kibarlıkları, en son model spor ayakkabılar ile ezip geçecek kadar önemli bir kurum. Yaratıcı dünyanın broları arasında var olabilmek, beyaz yakalı bir kadının kariyer yapmasından daha zor aslında. Çünkü bu dünyada hala daha “kibar, yaratıcı, feminist bir bro müessesesi” hakim.
Yazı Heja Bozyel
Argüman
Röportaj

Beymen Club Erkek Koleksiyonu Tasarım Müdürü Mehmet Akın ile İlkbahar/Yaz 2024 Koleksiyonu Üzerine

Beymen Club güneşli günler için hem şehirde hem şehir dışında ihtiyacınız olabilecek pek çok ürünü yeni sezonda da sizlerle buluşturuyor. Tasarım Müdürü Mehmet Akın'la birlikte yeni koleksiyonu deşifre ediyoruz.
Argüman
Dergi Konuları

Breakdance Bir Yaşam Şekli

Breakdance denince aklınıza ilk; kafa üstünde dönmek, uçmalı kaçmalı hareketler, taklalar atmak geliyor olabilir. Bunların hepsi doğru, ama çok daha fazlası var. Furkan’la, Sezer’le, Batuhan’la, Uğur’la, Berk, Matto ve Setenay’la tanışıp, her biri dansıyla kendi imzasını oluşturmuş bu başarılı isimlerin dünyalarına tanıklık edinceye kadar ben de çok bilmiyordum.
Yazı Aslı Şeref BosutFotoğraf Burcu Karademir
Argüman
Röportaj

ACE NAYMAN: Sıra Dışı Bir Hayalin Gerçekleşme Öyküsü

Moda dünyasının renkli ve cesur ruhunu yansıtan marka, Ece Nayman'ın çocukluk hayallerinden ilham alıyor, modayı sanatla buluşturuyor. “Gündüz vakti parti kıyafetleri” felsefesiyle tanınan ACE NAYMAN, tasarımlarıyla olduğu kadar felsefesiyle de dikkat çekiyor.
Yazı Alper Kurtul
Argüman
Dergi Konuları

Kreatif Cesaret | Serenay Sarıkaya

Bir aktris olarak ilham veren yeteneğiyle yurtdışında en çok izlenen yapımlarda rol aldı, sayısız ödül kazandı. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra farkındalık yaratan duruşuyla modada Türk ve uluslararası markaların ikonik ismi oldu. Alice Müzikali’nde 100 oyunluk başrolüyle içindeki sesi özgür bıraktı ve tiyatro sahnelerine taşıdı. Dünyanın ilham verici yıldızlarını küresel editörlerin değerlendirmeleriyle onurlandıran ve ödüllendiren “GQ Global Creativity Awards” gururla sunar… GQ Türkiye Yaratıcılık Ödülü’nün sahibi: Serenay Sarıkaya.
Yazı Özgür AtanurFotoğraf Erdi Doğan
Argüman
Röportaj

Stajyerlikten İş Geliştirme Direktörlüğüne Nicolai Marciano

GUESS’te Yeni İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapan 27 yaşındaki Nicolai Marciano, şirkette önemli bir yeniliğe imza atıyor. Marciano, aile şirketindeki on yıllık deneyimiyle markanın segment stratejilerine liderlik ederek daha genç bir pazarı hedefliyor.
Argüman
Dergi Konuları

Siz, Ben, Hepimiz ve Diğerleri

“Keşke” dediğiniz her an, bir seçim yaptığınız andır. Seçim şansınız vardı, her saniye var ve bunu kullanıyorsunuz. İyi ki “keşke”leriniz var, demek ki yaşıyorsunuz ve yaşamınızın nasıl olacağını kendiniz seçiyorsunuz. #keşkelerinizisevin
Yazı Heja Bozyel
Argüman
Dergi Konuları

Sisifos'u Kayasından Kurtarmak

Yarattığımız, katkıda bulunduğumuz eşitsizlikleri azaltmak için bakış açımızı, tercihlerimizi, tutum ve davranışlarımızı değiştirmemiz gereken noktadayız.
Yazı Itır Erhart
Argüman
Dergi Konuları

Yapay Zekanın Erkek Modası

Generatif Yapay Zeka, bugünkü moda endüstrisinde sadece bir yardımcı araç değil, bir baş tasarımcı rolünü üstleniyor.
Yazı Alemşah Öztürk
Argüman
Röportaj

Karakterlerin Ritmini Taşıyan Demircan Kaçel

Arka arkaya yer aldığı yapımların başarısından dolayı oyunculuk şu an hayatının merkezinde olsa da Demircan Kaçel, aslında multidisipliner bir sanatçı.
Yazı Şahin ÇakıroğluFotoğraf Gökay Çatak
Argüman
Dergi Konuları

Limon Sıkacağı Olmayan Bir Limon Sıkacağı: Juicy Salif

Kalamar formundaki o ikonik limon sıkacağı ile tanıştığım gün başladım tasarım kavramı üzerine düşünmeye. Aradan neredeyse 25 yıl geçti. Halen düşünüyorum.
Yazı Itır Erhart
Argüman
Dergi Konuları

Bu Sonbaharda Tasarıma AI Damgası

Bu yazımızda şehre dönerken, tasarım böyle buram buram her yerimize nüfuz etmişken, sanat ve tasarım için yapay zeka ve teknolojiyi kullanan ve çok sevdiğim birkaç tasarımcıyı size tanıştırmak, işlerinizde bu yeni araçları kullanmanın ne kadar farklı yorumlara yol açabileceğini göstermek istedim.
Yazı Alemşah Öztürk
Argüman
Dergi Konuları

Bir de Acılı Erkekleri Anlayalım

Bu yazı biraz öfkeli olabilir. Kadın okurlara daha fazla hitap ediyor olabilir. Ben baştan uyarıyorum ama aynı zamanda kaçırılmaması gereken dört diziden bahsediyor. Bir de hayallerimden...
Yazı Heja Bozyel
Argüman
Argüman

Yaprakları Dökme Vakti

Her mevsimin bir felsefesi var. Ne kadar şanslıyız ki bizde dördü birden yaşanıyor. Fakat baharın her toplumda ayrı bir önemi vardır. Hazırsanız geçmişten bugüne biraz seyahat edelim. Biraz da kendi içimizde gezinelim. Kurumuş yapraklarımızı dökelim.
Yazı Özgür Uysal
Argüman
Röportaj

Kilimlerin Moda Hikayesi: Les Benjamins x Market İş Birliği Koleksiyonu

Yazı Alper Kurtul
Argüman
Röportaj

Modadan Ritimlere: Semsi'nin Müzik Yapımcılığına Yolculuğu

Moda dünyasından müzik prodüksiyonunun hareketli ritimlerine geçiş yapan çok Semsi'nin ilgi çekici dünyasına dalıyoruz. Lil Uzi Vert, Ken Carson ve Destroy Lonely gibi önemli isimlerle iş birliği yaptığı bir kariyere sahip olan Semsi, olağanüstü yolculuğunu, müzik endüstrisine ilişkin görüşlerini ve geleceğe yönelik vizyonunu paylaşıyor. Moda ve müziğin birleşimini, sektörün devleriyle yaşadığı deneyimleri ve gelecekteki heyecan verici beklentilerini ortaya çıkarırken bize katılın.
Argüman
Dergi Konuları

Sınırları Aşanlar

Fonksiyonel estetiği göz ardı etmeksizin, çağın ruhunu yansıtan eserlere ve performanslara imza atıyorlar.
Yazı Bediz Yıldırım
Argüman
Dergi Konuları

Bilinçsel İçerikleriyle Tasarımsal Yeme-İçme

Yeni yeni multi-disiplinli insanlar ortaya çıkarak hayatın birçok alan ve anlamını birbirine harmanlıyor. Pek tabii gastronomi ve tasarım da yıllardır -fark edilse de, edilmese de- kol kola çalışıyor. “nasıl”ı şöyle...
Yazı Ceylin Atay
Argüman
Dergi Konuları

Cesur Yeni Dünyalar

Birbirinden farklı, cesaretleriyle ve ileri görüşleriyle geleceği hayal eden kadınlarla yeni dünyaların kapılarını araladık.
Yazı Deniz BulutsuzFotoğraf Saurav Bhanot
Argüman
Dergi Konuları

Kalıplara Sığmayanlar

Cüretkar.Bağımsız.Normlarda yenilik ve yaratıcılık alanı açan. Geleneği saygıyla, beslenerek aşan. Disiplinlerarası kendi stillerini oluşturan, paylaşan. Merak eden, sorumluluk alan, yeniden tanımlayabilen.Duyarlı, meydan okuyan tasarımcılar.
Yazı Güneş Güner
Argüman
Dergi Konuları

GQ, Geleceğin Tasarımcılarını Sunuyor

Modanın geleceğini tahmin etmenin en iyi yolu, gelişmekte olan markalar ve tasarımcılar tarafından ortaya atılan yeni fikirlere bakmaktır. Burada, GQ’nun 16 küresel edisyonu, kendi ülkelerinden veya bölgelerinden, gelecek vaat eden bir markayı seçti ve gelecekteki erkek giyimine dair bir vizyon sundu.
Yazı Noah Johnson
Argüman
Dergi Konuları

Modada Pharrell Devri

Yakın zamanda Louis Vuitton’da tahta oturan Pharrell Williams, moda ile pop kültür arasında yepyeni ve büyük bir yakınsamayı da beraberinde getiriyor. Pharrell’in hükmünün iddialı ilk birkaç ayına ve önayak olmayı planladığı hırslı devrime yakından bakıyoruz.
Yazı Noah JohnsonFotoğraf Thor Svaboe and Finlay Renwick
Argüman
Dergi Konuları

Boran'ın Paris'i, Paris'in Boran'ı

Titizlikle var olmak istediği her yerde, onu daha da sık görebileceğimiz bir dönemde GQ Türkiye Sonbahar 2023 kapak hikayesi yıldızı Boran Kuzum.
Yazı Alper EtişFotoğraf Brynn Wallner
Argüman
Dergi Konuları

Botsvana’da Sessizlik Bir Erdemdir

Kalahari Çölü’nden Okavango Deltası’na uzanan bir safari, tezat yaşam alanları arasında kendini bulma macerasıdır.
Yazı Buonomo & ComettiFotoğraf IUDE RİCHELE
Argüman
Dergi Konuları

Uzun İnce Yollar

Yürümek birçok insan için ciddi bir meditasyon türü. Adımların tekrarı insanı kendisiyle ve hayatıyla yüzleştiren ciddi bir terapi yöntemi. Dünyadaki önemli ve zor yürüyüş rotalarını listeliyoruz bu sayıda. Belki hayatınızı sorgulayıp yeni şeyler için ilham bulmak istersiniz diye.
Yazı Kerimcan AkdumanFotoğraf Getty Images
Argüman
Röportaj

Hollywood'da Türkiye'den Bir Objektif: Ali Gökay Sarıöz

Owen Wilson, Will Smith, Micheal Keaton gibi isimlerin fotoğrafını çeken Sarıöz, sektörde özellikle poster/afiş fotoğrafçılığı ve fragman çekimleriyle biliniyor. Sarıöz’le fotoğrafçılık serüvenini konuşuyoruz.
Fotoğraf Ashwin Rodrigues
Argüman
Dergi Konuları

Alegria

Hepimizin gerçekten yaşadığını hissettiği anlar vardır. Coşkuyu, yaratıcı enerjiyi tüm hücrelerimizde hissettiğimiz, içimizi neşe ile dolduran anlar... Şarkıda dediği gibi; Come un pazzo gridar, Alegria. Bağıran bir deli gibi, neşe!
Yazı Itır Erhart
Argüman
Dergi Konuları

Prince, Köpekler, Hayat ve Ölüm

New Orleans’ın geleneklerinden köpeklerin köpek olmalarına uzanan bir hayat öğretisi bu yazı. Ukalalık yapmayı, hiçbir şey hakkında büyük büyük konuşmayı sevmeyen birinden geliyor üstelik.
Yazı Heja Bozyel
Argüman
Dergi Konuları

Birden Çok Kültür Birden Çok Disiplin Bahadır Gürceer

O, türkiye gastronomisinde, multidisipliner dünyasını yaratan özgecil bir iş insanı, kurucu ve arkadaş. Bu sayfalarda kalem bende, sözler onda...
Yazı Ceylin Atay
Argüman
Röportaj

Austin Butler ile Dengede Kalmak, Sabah Rutini ve Kokunun Eşsiz Gücü Üzerine

"Kalınca, duş almayı, köpeğimi yürüyüşe çıkarmayı, bir fincan kahve yapmayı severim... Biraz günlük tutarım."
Yazı Zak Maoui & Murray Clark
Argüman
Dergi Konuları

Geldi Değişimin Mevsimi: Hayatımızda Neden Değişiklik Yapıyoruz?

En fazla ayrılığın, istifanın, ev değişikliğinin, yeni ilişkilerin yaşandığı aylara geldik. Neden yazın hayatımızda değişiklikler yapıyoruz? Psikolojideki, mitolojideki, sosyolojideki ve diğer lolojilerdeki yeri nedir? Buyursunlar...
Yazı Özgür Uysal
Argüman
Dergi Konuları

Yolculuk Başlasın | İbrahim Selim

Son zamanlarda, yaptığı programlarla, talkshow’ları, podcast’leri, oyunculuğu ile yıldızı daha da parlayan İbrahim Selim’le uzun ve hayali bir yolculuğa çıktık. Ne vize başvurusu gerekti, ne de valiz hazırlama telaşımız oldu.
Yazı Aslı Şeref BosutFotoğraf Selçuk Danyıldız
Argüman
Dergi Konuları

Mutfakta Danilo Saati

İtalyan Şef Danilo Zanna, lezzet serüveninin nasıl başladığını, İtalyan mutfağını, restoranında gururla sunduğu yemekleri ve kendisiyle ilgili henüz bilmediklerimizi anlatıyor.
Yazı Alper EtişFotoğraf Memet Erol
Argüman
Dergi Konuları

Çakal:İçimden Öyle Geldi

Müzikteki popülerliği 19 yaşında yakalamış. Hem de yaptığı işin okulunu okumadan, yıllarca kapı kapı sürünmeden, şu veya bu tozu yutmadan. Başlangıcı bile neredeyse tesadüflerin sonucu. Boomer’lar şimdiden gerilmeye başladı bile.
Yazı Tolga AkışFotoğraf Berat Soner çapın
Argüman
Dergi Konuları

Ryan Gosling Yeniden Hollywood’da

Ryan Gosling, tarihin en yanlış anlaşılmış oyuncak bebeği rolüyle spot ışıklarını tekrar üzerine çeviriyor. Yer almak istediği filmlere dair mutluluk verici yeni fikirlerinden ve gerçek hayatında ekran dışındaki rollerinden bahsediyor.
Yazı Zach BaronFotoğraf Gregory Harrıs
Argüman
Argüman

11 Paradoksu

Matematikteki ‘İlginç Sayı Paradoksu’nun söylediği gibi enteresan olmayan bir doğal sayı yoktur, tıpkı yukarıdaki 11’le ilgili maddelerin ispatladığı gibi. 11. Yaşımıza girdiğimiz bu sene, 11 kültürel tavsiye ile ilginizi çekmeye devam ediyoruz.
Yazı Sencer Berrak
Argüman
Dergi Konuları

Dünyanın En İyi İnsanı

“Daha iyi, daha daha da iyi” kültürü içinde yaşarken “en iyi insan” nasıl olunur? Yaklaşık 2500 yıldır aynı soruları soruyorsak en iyiye ulaşmak mümkün müdür sahiden?
Yazı Heja BozyelFotoğraf Getty Images
Argüman
Dergi Konuları

Gökyüzünde Gezen Bir Yıldız: Haaland

Haaland kupayı müzesine götürmek isteyen Manchester City’nin eksik parçası mıydı?
Yazı Burak Tatari
Argüman
Dergi Konuları

Epizot I : Kozmik Aşk

Kadın (animus) ve erkeğin (anima) aşkına, bir olmalarına toprakta, dalgaların çırpınışında, kıvılcımlarla danslarında, baharın yaza akışında tanık olduğumuz çok özel hikayemizin birinci bölümüyle karşınızdayız. Kadın dengini bulmak üzere topraktan suya çağrıda bulunur. Ateşle dans eder ve doğaya haykırır... Buluşmanın şahitleri bongolarıyla, kongalarıyla kozmik ritmin ve ahengin simgeleri davulculardır.
Yazı Özgür AtanurFotoğraf Selçuk Danyıldız
Argüman
Dergi Konuları

Tavus Kuşunun Tüylerini Duyuyor Musunuz?

Yaklaşık 200.000 yıldır bu gezegendeyiz ancak onun 4,5 milyar yaşında olduğu ve 3,8 milyar yıldır da farklı yaşam formlarına ev sahipliği yaptığını düşündüğümüzde aslında oldukça yeni kiracılardan biri olduğumuzu görebiliriz.
Yazı Itır ErhartFotoğraf Getty Images
Argüman
Dergi Konuları

Müzik Mutfağı: Hepimiz Devam Eden Bir Çalışma İçindeyiz

“Herkes sanatçı ya da kreatif olabilir. Sanat dallarından herhangi biriyle ilgilenen herkes dünya standartlarını zorlayacak şeyler yapmak zorunda değil. Dünya standartlarında işler yapan kişilerin de bu işleri yapması yüksek standartlarda işler yaptıklarının farkında oldukları anlamına gelmiyor.” -Rick Rubin
Yazı Kar AslanFotoğraf Getty Images
Argüman
Dergi Konuları

G-İyi Enerji

Giydiklerimiz ve enerjimiz arasında ilişki kurmak mümkün mü? Üzerimize giydiğimiz formlar, kumaşlar, renkler, desenlerle enerjimizi verimli kullanmamız hatta artırmamız mümkün olabilir mi?
Yazı Güneş Güner
Argüman
Dergi Konuları

Enis Kendi Yolunda İlerliyor

Enis, yıllardır müzik ve yazılarını üreten bir özgür ruhlu sanatçı. Amsterdam’da yaptığımız buluşmada, farklı sanatsal alanlar, kendine ait mücevher markası, yaratım süreci, şarkıları ve yazma pratiği üzerine keyifli sohbetimiz oldu.
Yazı Mehmet SüzgünFotoğraf Fılıp Koludrovıc
Argüman
Dergi Konuları

Merak, Emek ve Hayal: Aykut Doğanok

Ayaklarımızı bastığımız bu çağ “çalışma” kültürünü alt ederek, insan olmanın ışığıyla “yaratma” kandilini aydınlatmaya başladı. Artık emek önce kendimize, sonra çevremize... İçimizi beslemeden dışımızı yaratmak namümkün. Şef Aykut Doğanok’la başarıyı tamamladıkları Frankie’yi konuştuk..
Yazı Ceylin Atay
Argüman
Dergi Konuları

Kontrol Ettiğini Mi Sanıyorsun?

Bilinmezlik seni korkutur mu? “Evet”se yalnız değilsin. Bu korku insanlık kadar eski. Peki bu korkuyla nasıl başa çıkıyoruz? Ya da çıktığımızı sanıyoruz? İşte mitolojiden insan beynine karanlıkla başa çıkma çabası... Buyursunlar.
Yazı Özgür Uysal
Argüman
Dergi Konuları

Üstat Yohji Yamamoto

Çağdaşları çoktan gitti. Zanaatı ise yok olan bir sanat. Yüksek modanın usta terzisi Yohji Yamamoto çağlara meydan okuyacak giysiler yapmaya devam ediyor.
Yazı Noah JohnsonFotoğraf Gareth Mcconnell
Argüman
Dergi Konuları

Mükemmel Karışım KÖFN

Geçen yıl, aylardan mart. Gecenin birinde bir şarkı düştü listelere. İlk dinleyenler sevdi, bazıları tekrar dinledi. Tekrar dinleyenlerin bazıları arkadaşlarıyla paylaştı. Onların bir kısmı da kendi arkadaşlarıyla paylaştı. Bu sayı adım adım arttı, gözlerimizle çığ etkisini takip ettik.
Yazı Tolga AkışFotoğraf Berat Soner çapın
Argüman
Dergi Konuları

Hoyeon Yükseliyor

Squid Game’deki performansının ardından Hoyeon tek gecede mankenden, tüm dünyanın talep gösterdiği oyuncu kimliğine sıçradı. Güney Kore’nin gezegenin en büyük yıldızlarını yetiştirdiği şu günlerde ise sinemanın en saygın Auteur’lerinden birkaçıyla çalışıyor, moda dünyasının en seçkin performanslarından birkaçına katılıyor ve—yıllarca dünyanın dört bir yanını dolaştıktan sonra—geleceğini sürdürmesi için en iyi yerin belki de evi Seoul olabileceğini düşünüyor.
Yazı Yang-yi GohFotoğraf Elızaveta Porodına
Argüman
Dergi Konuları

One Man Band | Miles Kane

Bugünü geçmişin içinde yaşayanlar; Londra’nın Rock’n Roll mirasını tek kişilik grup Miles Kane ile GQ Bahar 2023 sayısında birlikte kutluyoruz!
Yazı Kar AslanFotoğraf Ali Kalyoncu
Argüman
Argüman

Depremin Bile Yıkamayacağı Şey Nedir?

İki yakın arkadaş Havva ve Baki Kahramanmaraş'ta gerçekleşene Türkiye'deki 9.1 milyon insanı acil yardıma muhtaç bırakan depremle 5 yılın ardından birbirlerini yeniden buldular. Şimdi bu iki genç depremin bile yıkamayacağı ve onları kurtaran o şeyi sıkıca avuçlarının içinde tutuyor. Peki o şey tam olarak ne ve başkalarının hayatlarını da kurtarabilecek mi?
Yazı Can Remzi Ergen
Argüman
Dergi Konuları

Tim Cook Farklı Düşünür

Apple’ın CEO’su olarak kendisinden şüphe duyanları alt etti ve dünyanın en kreatif şirketini tamı tamına kendi koşullarıyla yeniden kurguladı. Bugünse, açıksözlü sohbetimiz sırasında, liderliğine dair yeni bir kavrayış sunuyor; kendisini neden aykırı gördüğünü, Apple’ın değerlerini nasıl savunduğunu ve onu tüm gün Iphone’una bakmaktan neyin alıkoyduğunu anlatıyor.
Yazı Zach BaronFotoğraf Mark Mahaney
Argüman
Dergi Konuları

Geleceği Merak Etmek | Kaan Urgancıoğlu

İlerici ve dengeli... Kaan Urgancıoğlu’yla insan, doğa ve teknoloji üçgeninde tüm varlıkları ve kaynakları en iyi, yenilikçi ve sürdürülebilir şekilde kullanma sanatını ve geleceği GQ Türkiye Bahar 2023 sayısında konuştuk.
Yazı Aslı Şeref BosutFotoğraf Emre Ünal
Argüman
Argüman

'Erkeklik' Uğruna Çenelerini Kırdırmak İçin Para Ödeyenler

Giderek artan sayıda erkek - genellikle internetin en karanlık köşelerinden motive olarak - daha erkeksi bir çene kemiğinin onları 'alfa'ya dönüştürebileceği umuduyla çenelerini kırdırmak ve yeniden şekillendirmek için büyük meblağlar ödüyor. Acaba boylarından büyük bir işe mi kalkışıyorlar?
Yazı Will ColdwellDerleyen Alper KurtulFotoğraf Matthew Shave
Argüman
Dergi Konuları

İnsan Gerçekten Fareden Daha mı Değerli?

Çözüm bahanelere sığınmak mı yoksa acıyı azaltmak mı?
Yazı Itır Erhart
Argüman
Hayat Rehberi

Harvard'a Göre Daha Üretken Olmak İçin Sabahları Yapılması Gereken 3 Şey

Verimliliği artırmak, zamanınızı nasıl daha iyi kullanacağınızı öğrenmekle ilgilidir ve o kadar da karmaşık değildir. İşte üretkenliğinizi yükseltecek alışkanlıklar.
Yazı Paloma GonzálezDerleyen Alper Kurtul
Argüman
Röportaj

Zlatan Ibrahimović'in Formda Kalma Rehberi

İsveç'in tüm zamanların en çok gol atan oyuncusu, her yaştaki insanlar için formda kalmanın ipuçlarını paylaşıyor.
Argüman
Dergi Konuları

Her Şey Birbiri İçin Yaşar

Kimin ilişkisi daha uzun sürer? Birbirine benzeyen insanların mı yoksa zıt karakterlerin mi? Peki ten uyumu, aynı kişileri mi yoksa tamamlayan genleri mi seçer? Gel seninle birlikte tarih, sosyoloji ve biyolojinin içinde rastgele bir yolculuğa çıkalım...
Yazı Özgür Uysal
Argüman
Dergi Konuları

Ferrari Kırmızısı

Ferrari yarış takımı, Formula 1’deki en ateşli iki sürücüyle galibiyet serisine geri dönüyor. Charles Leclerc ve Carlos Sainz ile buluşmak üzere İtalya, Maranello’ya doğru yolculuğa çıkıyoruz.
Yazı Tom LamontFotoğraf Jack Brıdgland
Argüman
Dergi Konuları

Katar: Ufuk Çizgisinde Güneş ve Kum

Geleneksel yerel yaşamı modern dünya dinamikleri ile birleştiren orta Doğu’nun en karakteristik ülkelerinden biri; 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Katar, kesinlikle bu yılın en ilgi çeken destinasyonu.
Yazı Yiğitcan Genç
Argüman
Dergi Konuları

Bir Sinema Efsanesinin Doğuşu

Indiana Smith. Kulağa nasıl geliyor? Indiana’da doğmuş (elbette), son derece Amerikan ve Hollywood’un bayılacağı bir karakter için hiç fena bir çıkış noktası değil. Gerçi biraz düşününce, Smith adı ajanlara daha mı çok yakışıyor? Peki, Indiana Jones nasıl?
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Dergi Konuları

İnsanlık Adına Kişisel Bir Yolculuk

Başka dünyaları keşfederek bu dünyayı korumak...
Yazı Kar Aslan
Argüman
Dergi Konuları

Ekstrem Deney: Çölde Maç

Çöl sıcağında dev klimalı stadyumlar hayal edin... Katar’ın Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacağı son teknolojiyle donatılmış stadyumların odağında sürdürülebilirlik var. Büyük resme bakmak için organizasyonu analiz ediyoruz.
Yazı Görkem Gömeç
Argüman
Dergi Konuları

İnsanın Başına Ne Gelirse Meraktan

Bilme arzusu insanı bir milyon yıldır peşinde sürüklüyor. Kendini, cinselliğini, bilinmeyeni keşfetme tutkusu Pandora’nın kutusu açıldığından beri insana hem hediyeler hem de lanetler getiriyor. O zaman soruyorum. Merak ama ne kadar merak?
Yazı Özgür Uysal
Argüman
Dergi Konuları

Hipnotik Koleksiyonları ile Baran Baran, Murat Abbas, Ömer Atakan

Merak kediyi öldürüyor olabilir ama en az kedi kadar meraklı olan bazı insanlara da ömürleri boyunca bir şeyleri toplama dürtüsü aşılıyor. Hepimizin “bakmayı, dokunmayı, dinlemeyi, araştırmayı” seviyorum diyebileceği farklı objeleri hayatlarının neredeyse merkezine koymuş; meraklarının bir tutkuya dönüşmesine izin vermiş ve sayısız heyecan yaşayarak birer koleksiyon oluşturmuş üç isimle araştırma ve biriktirme üzerine konuştuk. James Bond’un Golden Gun’ına, Patti Smith’in imzalı plağına ve Hajime Sorayama’nın metal oyuncağına dokunduk!
Yazı Deniz Bulutsuz
Argüman
Dergi Konuları

İcat Çıkaranlar

Tarihi yazan erkekler olunca, hayatımızı kolaylaştıran onlarca şeyin aslında kadınlar tarafından icat edildiği satır aralarında kaybolmuş.
Yazı Heja Bozyel
Argüman
Dergi Konuları

Modern Kaşifler: Tolga Pamir, Tunç Fındık, Cengiz Koçak

Keşif duygusunu atmosferin sınırlarından taşıran, dağların, denizlerin, gökyüzünün ve kendilerini tanımanın sürükleyici vahasında hikayelerini her gün yeniden yazan üç modern kaşifle hayatın, ebediyetin ve gerçekliğin gizemlerini konuşuyoruz.
Yazı Derin Övgü öğünFotoğraf Roman Mashevskıy
Argüman
Dergi Konuları

Cevap Peşinde

Şaşırmak, merak etmek, sorular sormak... İnsanın cevap arayışındaki ve hayatı anlamlandırışındaki sonsuz döngü. GQ Sonbahar 2022'nin ana konusu Thauma'yı biraz daha inceliyoruz.
Yazı Itır Erhart
Argüman
Dergi Konuları

Sedef Adasi aka Acid Ayşe

Gece hayatını seven ve yolu Berlin’e düşen herkesin Berghain’la ilgili bir anısı vardır. Sedef’in Berghain’la yolculuğu ise orada bir gece DJ olarak çalmasıyla başlıyor.
Yazı Şahin ÇakıroğluFotoğraf Fede Reyes, Rachel Israela
Argüman
Dergi Konuları

The Artisan İstanbul Hotel'deki Direniş Sergisi ile Doğaya Kulak Ver

The Artisan İstanbul Hotel’in bu yıl ev sahipliğini yaptığı Direniş Sergisi, insanın doğa ve çevresiyle ilişkisine odaklanıyor. Sergiye dair detayları otelin genel müdürü Bozkurt Atabek’le konuştuk.
Yazı Şahin Çakıroğlu
Argüman
Dergi Konuları

Yeni Ritimler Peşinde | Oscar Anton

Milano’dan İstanbul’a, Los Angeles’tan Paris’e uzanan keşif dolu bir yoldayız. Müzisyen Oscar Anton ile her ay farklı bir şehirden farklı bir müzisyenle şarkı yayınladığı postcards serisini ve müzik yolculuğunu konuşuyoruz.
Yazı Yiğitcan GençFotoğraf Lucas Troadec
Argüman
Dergi Konuları

Ezgi Karayel ile Minimal Avangarttan Serbest Düşüşe

Birçok akımın bir arada yaşandığı bir dönemde minimalizm ve avangart gibi iki zıt kutbu birleştirmeyi başaran Ezgi Karayel ile akımları, güncel tasarımları ve dönemin stil profillerini konuşuyoruz.
Yazı Eren Özlü
Argüman
Röportaj

Metin Akdülger ve Hayatın Anlamlandığı Sahneler

Hayatı acelesi olmadan yaşayan insanların getirdiği dinginlik hissi çok değerli. O insanlarla durmak, sakinlemek ve düşünmek iyi geliyor. Metin Akdülger, kendi yolunda hiç koşturmadan ilerleyen biri; insan hem hayret ediyor hem de ona eşlik etmek istiyor. GQ Türkiye Sonbahar 2022'de hayatın anlamlandığı sahnelerde başrol Metin Akdülger.
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Emre Ünal
Argüman
Röportaj

Franz Ferdinand'ın Alex'i: Müzik Benim Kaderim

Bu röportaja müzik konuşmak için oturmuştuk ama imam bayıldıdan girip aile dedikodularından çıktık. Kimle mi? Franz Ferdinand’ın sahnede bir saniye durmayan, efsane vokali Alex Kapranos ile! “Ünlü ve cool bir rock star” olmak snob olmak anlamına gemiyormuş meğer! Arada müzikten ve 24 Eylül’de Cheerz Festival kapsamında gerçekleşecek İstanbul konserlerinden de bahsettik elbette.
Yazı Heja Bozyel
Argüman
Dergi Konuları

Aura’nın Kibri

Eko, narsizm, Oedipus ve Elektra kompleksleri; pek çok kavram gibi “aura”nın kökeni de klasik mitolojiye, tanrıların, yarı tanrıların, ölümlülerin, kahramanların yer aldığı hikayelere uzanıyor.
Yazı Itır Erhart
Argüman
Dergi Konuları

Yaşam Enerjine Temas Et

“Geleceğimiz ile ilgili net bir niyetimiz olmadığında, bilinçaltımız otomatik olarak geçmişimizin travmalarıyla bağlantılı tanıdık eski kalıpları, alışkanlıkları, zihniyetleri ve tüketen duyguları arayacaktır.” Youniversity ve AwareHouse kurucusu, davranış bilimleri ve beyin sağlığı uzmanı Steve Comer ile enerji alanımız hakkında konuşuyoruz.
Yazı Can Remzi Ergen
Argüman
Argüman

Ekonomik Durgunluklar Modada Yeniliği Nasıl Yönlendiriyor?

Ekonomi çöktüğünde, moda yükselir.
Yazı Jack RieweDerleyen Alper EtişFotoğraf Getty Images
Argüman
Dergi Konuları

Her Mevsim Kış

Kuzey Kutbu’nun kendine has dokusu, soğuğun tanımlanamaz etkileri ve bir anne-çocuk kutup ayısının yolculuğu... Svalbard’a hoş geldiniz.
Yazı Kerimcan Akduman
Argüman
Dergi Konuları

Mistik Evren | Güneş

“Aura bence insanın kendini tanımlama şekli. Kendisini nasıl hissettiği. Biriyle hiç konuşmadan, hiçbir bilgi alışverişi yapmadan o kışı hakkında fikre sahip olmak.” Güneş’e aura kavramının ondaki çağrışımını sorduğumda bu yanıtı alıyorum ve onun kendine has enerjisinin hayata filtresiz bakışından geldiği daha da netlik kazanıyor.
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Abdullah Yazıc
Argüman
Dergi Konuları

Mistik Evren | Anıl Erdem Cevizci

Madrigal ismini duyunca insan bir dönüp bakıyor. Anlamını sorarsanız; “orta çağın sonları, Rönesans ve Barok dönemlerini kapsayan, genelde dini olmayan vokal müzik kompozisyonudur.” En başından beri, kurdukları gruba bu adı veren insanların, anlatacak bir hikayeleri olduğunu biliyordum.
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Abdullah Yazıc
Argüman
Dergi Konuları

Mistik Evren | Yasemin Szawlowski

Onun enerjisinin bulaşıcı olduğuna çok defa şahit oldum ve sanırım günümüzde hepimizin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri bu enerji akışı. Aura’yı, tanımlama gereği bile duymadan, size yaşatabilen Yasemin’le herkes tanışmalı!
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Abdullah Yazıc
Argüman
Dergi Konuları

Mistik Evren | Mina Dilber Temo

Tanışmak üzere elinizi uzattığınızda sizi hem gün doğumu hem gün batımı renkleriyle karşılayan o insanları biliyorsunuz. Anım’ın kurucusu Mina Dilber Temo tam da böyle hissettiriyor.
Yazı Derin Övgü öğünFotoğraf Abdullah Yazıc
Argüman
Dergi Konuları

Mistik Evren | Buğra Büyükşimşek

İsmini sıkça duymama rağmen bu onu ilk görüşüm. Bu dosyanın konusuna aşinasınız; fiziksel olarak bulundukları alanı enerjileriyle dönüştürebilenler konuğumuz; Buğra’nın bu sayfalarda olması gerektiğini fark etmemiz bu yüzden pek de uzun sürmüyor.
Yazı Şahin ÇakıroğluFotoğraf Abdullah Yazıc
Argüman
Dergi Konuları

Tek Seçenek Mavi

Grafikler, raporlar ve bilimsel araştırmalar, iklim krizinin boyutunun anlaşılmasında pek de faydalı olmuyor. Dünyanın iflası uzak gelecekte gibi ütopik bir his hakim. Sıcaklık yıldan yıla tablolarda alarm veren kızıl tonlara çalarken, maviye giden yola doğru depar atmanın tam zamanı.
Yazı Görkem Gömeç
Argüman
Dergi Konuları

Değişimi Fark Et

İyi hissetmek ve pozitif bir enerjiye sahip olmak için değişimi bir de dıştan içe doğru başlatmayı deneyin.
Yazı Talha BeşirFotoğraf Erman İştahlı
Argüman
Röportaj

The Sandman: Bir Rüyayı Uyarlamak

Sandman, başarılı İngiliz yazar Neil Gaiman’ın (en azından çizgi roman janrındaki) magnum opus’u diyebiliriz. Tabii bu cümle size bir şey ifade etmeyebilir. Biz de o nedenle serinin hayranları tarafından merakla beklenen ve 5 Ağustos’ta Netflix’te yayınlanmaya başlayacak Sandman dizisi için dizinin yaratıcı ve oyuncularıyla yaptığımız röportaj öncesi biraz bilgi verelim dedik.
Yazı Olgun YolçınarFotoğraf Netflix
Argüman
Dergi Konuları

Erkek Hakları Vardır

Sert. Sağlam. Güçlü. Cesur. En azılı kavanozları açacak gücü vardır ama duygularını kolay kolay açmaz. Perdeleri asar, gururunu asla asmaz. Saçları dökülebilir, göbekli olabilir ama kadınsız olmaz. Alışveriş sevmez. Bir de klozet kapağını kapatmaz.
Yazı Heja Bozyel
Argüman
Dergi Konuları

“Enerjimiz Tuttu” Ne Demek?

“Aramızda inanılmaz bir çekim var” dediğiniz birileri çıkmıştır karşınıza. Çıkmadıysa da üzülüp hemen iç çekmeyin, sayfayı çevirmeyin; çıkacak. Binlerce yıldır insanların enerjileri bir şekilde tutuyor. Peki nasıl? Mitolojiden pozitif bilimlere kadar “Aramızda çekim var”ın kronolojisini çıkarıyorum. Hazırsanız başlayalım.
Yazı Özgür Uysal
Argüman
Dergi Konuları

Obi-Wan Olunmaz Doğulur -Mu?

Belki de evet. Güç yeniden çağırdığında, 20 yılın sonunda yine hazır olup dünyanın odağına oturmak, bir aktörün bir karaktere bürünmesinin en eşi bulunmaz örneklerindendir.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Röportaj

Måneskin Hiç Deneyimleyemediğimiz Ama Her An Özlediğimiz Bir Çağa Bizi Nasıl Işınlıyor?

İstanbul’dan önceki durakları Rock am Rock, Lollapalooza, Rock in Rio gibi büyük festivaller olan Måneskin ile son dönemdeki çıkışları, çıktıkları uzun yolculukları ve tabii ki muhteşem sahne görünümlerinden konuştuk.
Fotoğraf Getty Images
Argüman
Dergi Konuları

Yaz 2022'de Bir Kaan Yıldırım Kitabı...

Cümlelerini “anlıyor musun” diye bitiren insanlarla “anlatabiliyor muyum” diye bitiren insan arasında çok büyük fark vardır. Kaan Yıldırım ikinci gruptan. Her anın tadını çıkarmayı bilenlerden biri ve bunu zorlamadan, en basit haliyle yapıyor; yaşıyor, satır aralarına saklanmadan.
Yazı Heja BozyelFotoğraf Emre Doğru
Argüman
Dergi Konuları

Kim bu 23?

GOAT yani “Greatest of All Time”: Tüm zamanların en iyisi. Magic Johnson’dan Kerim Abdül Cabbar’a, Kobe Bryant’tan LeBron James’e; NBA’den kimler geçmedi ki… Yine de, hala en çok onun ayakkabıları satılıyor. O basketboldan emekli olduğunda henüz doğmamış olan gençler 23 numaralı formalar giyiyor. Michael Jordan’ın formasını. Rekorları, şampiyon yüzükleri ve oyun estetiğiyle bir ikon. Aynı zamanda kendisini tekrar ve tekrar üreten bir ilham kaynağı. Tıpkı her sene gelen bahar gibi.
Yazı Burak Tatari
Argüman
Dergi Konuları

Ufuk Açan 25 Durak

Şimdi okuyacağınız 25 mağaza, hiçbir web sitesi veya sanal dünyanın yapamadığını yapıyor; en başta keşfetme dürtüsü olmak üzere, tüm duyuları harekete geçiriyor. Modayı sanat, mimari ve yaratıcılıkla buluşturarak yeni nesil alışveriş deneyimini farklı bir seviyeye taşıyor.
Yazı Noah Johnson, Samuel Hıne
Argüman
Dergi Konuları

Kızılçamların Gölgesinde Dengeyi Bulalım

Doğada milyonlarca yıldır var oluşunu, her koşuldan kendini iyileştirerek çıkmasına bağlayabiliriz kızılçamların; onlardan biraz ilham almanın vaktidir.
Yazı Görkem Gömeç
Argüman
Dergi Konuları

Dünya Değiştikçe Sen de Dönüşeceksin

Değişimi kucaklayarak günümüz teknolojik imkanlarını kullanırken, bir yandan da özünden kopmamayı başarmak… Bu dengeyi yakalamak ne derece mümkün?
Yazı Özgür Oral
Argüman
Dergi Konuları

Rafael Cemo Çetin'den Antik Çağların Ebedi Hikayeleri

Antik çağlarda tehlikelerden koruyan, mitolojide ölümsüz tanrılar için bir metafor görevi gören, orta çağda hiyerarşiyi, Rönesans’ta dönemin ihtişamını yansıtan mücevherler, bugün ne anlama geliyor? Peki ya insanlığın asırlar boyu süren altın sarısı aksesuar takıntısı? Rafael Indiana’nın ardındaki isim, Rafael Cemo Çetin ile bir araya geldik.
Yazı Derin Övgü öğünFotoğraf Gökay Çatak
Argüman
Dergi Konuları

Kokteylinizi Nerede Alırdınız?

Bir kokteylin yerini çok az şey tutabilir; tam da bu sebeple kokteyl bar’lar düşüşe geçse de, kendileri hayatımızda olmayı farklı yollarla da olsa sürdürüyor.
Yazı Kevin Patnode
Argüman
Dergi Konuları

Her Şey Ve Herkes Yeniden Doğar Mı?

Yeniden yapımların kimi yüzleri güldürüyor kimi de “Buna gerçekten gerek var mıydı?” Sorusunu sorduruyor. Her gün bir başka yeniden yapım duyuruldukça, ister istemez bu büyülü akımın arkasındakileri merak ediyoruz.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Dergi Konuları

Moda Politik Olarak Doğru Olabilir Mi?

Modanın son ürüne dönüşmeden önce kendi iç sorgulamalarını yaşadığı bir dönemdeyiz. Çıkacak son ürünün temsil ettikleri, materyali, geçmiş ile olan bağlantısı, dönemin sosyo-politik ve kültürel gündemine uygunluğu, nasıl sunulduğu; her birini tek tek sorgulamak tasarımın kendisi kadar bir süreç. Tasarımcının ya da moda evinin kendi kimliğini ve duruşunu göstermesi gerekliliği hiç bu kadar keskin olmamıştı.
Yazı Kar Aslan
Argüman
Dergi Konuları

Kakımlı Kadın’dan Kadınlı Kakım’a Yeniden Yaratım

Sanatın değerini belirlerken en büyük ölçüt orijinallik mi?
Yazı Itır Erhart
Argüman
Dergi Konuları

Değişimin Anatomisi

Toksik ilişkiler kurmaktan kurtulamıyor musun? Bir türlü sana değer veren insanları bulamıyor musun? Uzun ve mutlu bir ilişki yürütemiyor musun? Artık bir şeyler değişsin istiyor musun? Hazırsan sana mükemmel bir felsefe ve eşsiz bir hikaye anlatacağım.
Yazı Özgür UysalFotoğraf Getty Images
Argüman
Argüman

Nerdesin Aşkım!

Bu yazıya başlarken bir uygulamada eşleşmişiz gibi flörtöz ama tereddütlü bir “merhaba” ile giriş yapmakla, oldukça üstten bakan bir tavırla, bilmiş bilmiş direkt konuya girmek arasında kaldım ama sanırım ikinciyi seçeceğim: #sorrynotsorry
Yazı Heja BozyelFotoğraf Getty Images
Argüman
Dergi Konuları

TİRAT: Rap'te Kolektif Dönüşüm

Kalemi kuvvetli yeni nesil şairler, No.1, Şanışer, Şehinşah, Cash Flow, Motive, Allame ve Ahiyan bir araya geliyor. Tiratlarını dinlememiz için mikrofon onlarda.
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Erdi Doğan
Argüman
Dergi Konuları

GQ Bahar 2022'de Her Karakterde Başka: Burak Deniz

Rehavete kapılmadan kendini gerçekleştirmeyi ve keşfetmeyi sürdürüyor, uçlardan korkmadan ilerliyor. Her karakterde başka Burak Deniz GQTürkiye Bahar 2022'de.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Dergi Konuları

“Bana Doğruyu Söyle... Hala Oyunun İçinde Miyiz?”

Bedeninle, duyularınla, duygularınla, düşüncelerinle, hatıralarınla, korkularınla, bir oyunun, bambaşka bir dünyanın içinde olmak... Bu olasılığı ve “ıtır” olarak kurmaca bir dünyaya girmenin yaratacağı etik sorunları bana ilk kez düşündüren, Bittikten sonra uzun süre sinema koltuğundan kalkamadığım, David Cronenberg’in 1999 yapımı “Existenz” filmiydi.
Yazı Itır Erhart
Argüman
Dergi Konuları

Modanın Kalbinde Yaratıcı Bir Zihin: Yiğit Turhan

Şu sıralar Valentino’da marka direktörü olarak çalışan Yiğit Turhan moda kariyerine Dolce&Gabbana, Gucci ve Ermenegildo Zegna gibi devleri sığdırmayı başarmış. Modanın dijitalleşmesinden, sosyal medyanın pazarlamadaki etkisine, yüksek takipçili blogger'ların kısa süreli yükselişinden mikro influencer’ların önem kazanmasına uzanan keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
Yazı Şahin Çakıroğlu
Argüman
Röportaj

Jake Gylenhaal: "Doğa Ana'ya Sürekli Hayranlık duyuyorum."

Bir parfümün kiminle eşleştiği önemlidir. "Okyanusa bir övgü" niteliğindeki Prada Luna Rossa Ocean için adamımız Jake Gylenhaal. Aktörle Budapeşte'de Johan Renck ile (Çernobil) set hatıralarından, kokulara dair hatırladığı en eski anlara, günlük bakım rutinine kadar her şeyi konuştuk.
Argüman
Dergi Konuları

2022’de Zaman Nasıl Akıyor?

Saat deyip geçmeyin. Çoğu kez bir aksesuar olarak görsek de aslında onlar birer zaman makinesi. Ve 2021'de saatçilik dünyasında olanlara yakından bakınca, 2022'nin nasıl bir yıl olacağını kestirmek çok da güç değil.
Yazı Oktay Tutuş
Argüman
Dergi Konuları

Oyun Sektörü Nereye Gidiyor?

Tarih profesörü Johan Huizinga’nın araştırmaları, yeryüzünde insana ait her şeyin başlangıcının oyun olduğunu işaret ediyor. Peki oyun sektörü nereye gidiyor?
Yazı Simay Dinç
Argüman
Dergi Konuları

Zaman Dost mu, Düşman mı?

Hayatın en temel gerçeği belki de zamanın durdurulamıyor, yaşlanmanın önüne geçilemiyor olması olabilir. Yakın geçmişe kadar zamanı biz tüketicilerin en büyük düşmanı olarak konumlandıran kozmetik sektörü, içinde bulunduğumuz çağın ruhuna ayak uydurarak daha kapsayıcı ve eşitlikçi bir dünyanın kapılarını aralıyor.
Yazı Reyhan GüneşFotoğraf Getty Images
Argüman
Argüman

Bitcoin Madenleri Buzulları Eritir mi?

Biz bilgisayar kullanıyorduk, kömür madenlerinden biz sorumlu değiliz diye düşünüyorsanız bir kez daha düşünün.
Yazı Sarp Kerem Yavuz
Argüman
Dergi Konuları

Mutfakta Dönüşümün Öncü Şeflerinden Mustafa Otar

İlkbahar, kışın miskinliğini toparlıyor, sonbahar yazın rehavetini. Değişime sürüklüyorlar. Değişime ve dönüşüme. Dönüşüm şart. Mutfakta da şart. Bu dönüşümün öncülerinden Mustafa Otar sonbahar mutfağımızın konuğu.
Yazı Ceylin Atay
Argüman
Dergi Konuları

Efendilik Büyüsü Nedir, Nasıl Yapılır?

Beyler büyü diye bir şey var “Yapılabiliyor” diye düşününce gerçekten yapılabiliyor. Zaten olay sadece düşünmekte. Sıradan gelebilir, gelmesin, sırrı sadece inanmakta. Görgü ve nezaketin büyüsünü keşfetmeye davetlisin.
Yazı Ozan Ertürk
Argüman
Dergi Konuları

Birey & İlişki Perspektifinde Bir Soru: Kim Daha Cahil?

İklim krizinin ne olduğundan, etkilerinden bahsedecek değilim. Benim derdim insanla.
Yazı Yasemin Yapanar
Argüman
Dergi Konuları

Esmiyor’sa Bir Nedeni Var...

Profesyonel hayatları küresel iklim değişikliği ile uzaktan yakından alakalı olmayan iki kişi hem doğa ile iç içe olma sevgisi, hem de küresel iklim değişikliği konusundaki kişisel merakıyla bir kartopu etkisiyle Esmiyor Podcast'i yarattı. GQ İklim Sayısı'ndaki iklim şampiyonlarından Derin Altan ve Utku Güven'in hikayesi.
Yazı Derin Altan & Utku Güven
Argüman
Dergi Konuları

“Gezegen Benim Yüzümden Isınıyor Olamaz”

Bazı konuları açık yüreklilikle konuşma ve doğru soruları sorma zamanı geldi. İklim krizinin etkilerini azaltmak için biz ne yapabiliriz? Itır Erhart modern etik dosyasında iklim sayısı için hem sorumluluklarımızı hatırlatıyor hem yapabileceklerimizi listeliyor.
Yazı Itır Erhart
Argüman
Dergi Konuları

Yapan Yaptı: Gizem Gezenoğlu X Bozcaada Caz Festivali

Gizem Gezenoğlu ile, 5. yılını geride bırakan ilk gününden bugüne müziğin yanına daima bir şeyler katarak büyüyen ve ilerleyen Bozcaada Caz Festivalini; dokunduğu en önemli başlıklardan birini: İklim krizini konuştuk. GQ İklim Sayısı'nın Yapan Yaptı klasörüne böylece yüksek dozda caz da eklemiş olduk.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Dergi Konuları

Yapan Yaptı: İrem Çağıl x Sinek Sekiz

Yaptığı yayıncılıkla ilham veren İrem Çağıl ile Dalyan'da devam eden yolculuğu, Sinek Sekiz'in yeni kimliği ve binanın üstlendiği toplumsal roller üzerine konuştuk.
Yazı Fem Güçlütürk
Argüman
Dergi Konuları

Yapan Yaptı: İdil Tabanca x OMM

Bütün enerjisiyle çözüm için mücadele eden Odunpazarı Modern Müze’nin yönetim kurulu başkanı İdil Tabanca zamanında başında olduğu BULLETT Magazine’le New York’tan dünyanın geri kalanına yaydığı yaratıcı enerjisine bu kez sanatın dönüştürücü gücünü de katarak OMM bünyesinde sürdürülebilir bir geleceğin inşası için mücadele ediyor. İdil’le restoranından kafesine, otelinden mağazalarına dev bir sanat kurumunun geçirdiği radikal değişimin nasıl bir domino etkisi yarattığını, bu süreçte yaşadığı zorlukları ve yakın zamanda gerçekleştirmeyi planladığı hayallerini konuştuk.
Yazı Şahin Çakıroğlu
Argüman
Dergi Konuları

Yapan Yaptı: Abdulhalim Demir x Bego Jeans

15 yaşında yolculuğu moda endüstrisinin en riskli işlerinden birinde başladı. Karşı karşıya kaldığı meslek hastalığıysa sektörün en önemli hak savunucularından birinin doğuşuna önayak oldu. Temiz Giysi Kampanyası Türkiye’nin ve sürdürülebilir jean markası Bego Jeans’in kurucusu Abdülhalim Demir ile azim ve mücadele dolu serüvenini masaya yatırıyoruz.
Yazı Lara Akyel
Argüman
Dergi Konuları

Yapan Yaptı: Nil Ertürk x Lokal Mağaza

İklim sayısının muazzam örneklerle dolu dosyası Yapan Yaptı, hayatın farklı alanlarında, gezegene saygılı üretim yapanların hikayesini anlatıyor. Aramızdaki üreticiler; yeni nesil yerli tasarımcılar birçok endüstride öne çıkmaya, bizden olanı en adil ve çevre dostu formüllerle bize sunmaya başlayalı çok oldu. Yeteneğine güvendiği lokal üreticileri kurucusu olduğu Lokal Mağaza’da öne çıkaran tasarımcı Nil Ertürk ile iklim krizi ve moda arasındaki ilişkiyi masaya yatırdık.
Yazı Lara Akyel
Argüman
Argüman

Doğa İçin Endişeleniyorsan Yalnız Değilsin

Çaresizlik duygusuyla geleceğimiz ve doğa için duyduğumuz kaygı kontrol edilemez bir seviyeye geliyor. Amerikan Psikoloji Derneği (APA) eko-anksiyeteyi “kronik çevresel kıyamet korkusu” olarak tanımlıyor. Journal of Environmental Psychology'de yayınlanan 2020 tarihli bir araştırma ise bunu "iklim krizi farkındalığıyla oluşan olumsuz duygusal tepkiler" olarak özetliyor.
Yazı Buse TosunFotoğraf Getty Images
Argüman
Dergi Konuları

Editörden

Burada, bu kez, elimde her yerinden çikolata akan, Pizza Emirgan’ın nutellalı pizzası; renkli bere ve çoraplarımla, kimse izlemiyormuş gibi dans ederek karşınıza çıkmamın birkaç sebebi var.
Fotoğraf Burcu Karademir
Argüman
Argüman

İyi Niyet Yeterli Değildir | Roberta Annan'dan İklim Değişikliği Aksiyonlarına Dair Bir Analiz

12. yüzyıl keşişi Clairvaux’dan Bernard, “Cehenneme giden yol iyi niyetlerle kazılmıştır” sözünün kaynağı olarak bilinen “L’enfer est plein de bonnes volontés ou désirs” sözünü söylemesiyle tanınmıştır. İklim değişikliği konusunda iyi niyet bolca sağlanmakta ve 50 yıl önce küresel ısınma, hava kirliliği, yükselen deniz seviyeleri gibi ifadeler dilimize girdiğinden beri de böyle. Yol kısalıp daraldıkça ve o korkunç varış yeri daha da yaklaştıkça, defalarca hedefler belirlenmiş ve kaçırılmıştır.
Yazı Roberta AnnanFotoğraf Getty Images Turkey
Argüman
Dergi Konuları

Yaptığı İşe Minnettar: Jon Bernthal

Televizyonun kült klasiklerinden The Sopranos’un uzantı filmi Many Saints of Newark’taki performansıyla şu sıralar ortalığı kasıp kavuran Jon Bernthal’ın derin bir tevazu ile aydınlattığı pırıl dünyasına hoşgeldiniz.
Argüman
Dergi Konuları

Gerçek Bir Hayat Tamircisi Hasan Kızıl

Bazı insanlar vardır, bu dünyadan olamayacak kadar iyi olduklarını hikayelerini duymadan sadece yüzlerine bakarak hissedebilirsiniz. Hasan Kızıl’ın bu sayfalardaki fotoğraflarına bakarken çoğunuzun benzer bir hisse kapılacağından şüphem yok. Okuyacağınız sayfaların amacı da bu güçlü hissi içten bir hikaye ile birleştirmek.
Yazı Deniz Bulutsuz
Argüman
Dergi Konuları

Tuba Ünsal İklim Konusunda Sözünü ve Hareketlerini Bir Kılmaya Çalışıyor

Artık kapımıza dayanan iklim kriziyle ilgili hatırı sayılır adımlar atan Tuba’dan GQ İklim sayısında mesajınız var: Senin işine gelen en minik adım neyse onları değiştirerek başla…
Yazı Yasemin Yapanar
Argüman
Dergi Konuları

İklim Krizine Karşı Umut Vaat Eden Z Kuşağı

İklim yazarımız Atlas Sarrafoğlu, iklim krizi kavramı ile büyümenin verdiği sorumluluğu, harekete geçme gerekliliğinin bir jenerasyonu nasıl şekillendirdiğini ve bu jenerasyonun bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini nereden aldığının cevabını dört arkadaşına beş soru yönelterek aradı.
Yazı Atlas Sarrafoğlu
Argüman
Dergi Konuları

Mabel Matiz Çağın Mutsuzluk Sebebine İşaret Ediyor

Mabel’in ‘özü’ aramak için çıktığı yolda, sadece müzisyen değil müzisyen olmanın da kalıplarını sorguluyor her durakta. Doğanın her elementiyle kurduğu ilişkiyi, bazen söze bile gerek kalmadan hissettiriyor. Bu ülkenin toprağına, havasına, suyuna dair popüler kültürün içinde sızdırdığı unutulmuş hisler, biz farkında olmadan yeni bir kolektif bilinç yaratıyor. GQ İklim sayısında Mabel Matiz de yolculuğumuza katılıyor.
Yazı Ali Tufan Koç
Argüman
Dergi Konuları

Gezegen B Yok: Güney Afrika’dan Merhabalar

İklim aktivisti yazarımız Atlas Sarrafoğlu bu kez farklı bir kıtadan anlatıyor. Afrika'da karantina dönemini İstanbul'daki günlük hayatıyla kıyaslıyor. Kıyaslarken hikaye monotonluğa uğruyor ve sıkça doğayla kesişiyor.
Yazı Atlas Sarrafoğlu
Argüman
Dergi Konuları

Yarattığımız Markalar Bizlerin Yansıması

Çağın görünürlük çağı olduğunu aklımızda tutarak başlıyoruz. İmaj yönetiminden influencerların değişen denklemlerdeki rolüne yarattığın markanın liderlik adımlarını keşfetmeye hazır mısın?
Yazı Tolga Akış
Argüman
Hayat Rehberi

Efendi Efendi Sohbette Görgü Ve Kalite Kuralları

Beyler, efendiliğin sadece davranışlarla elde etmeye yetmediği, düşünceler ve sözler ile de işlenmesi gereken bir şey olduğunu daha önce konuştuk. Sohbet esnasında hissinizi, görgünüzü, bilginizi doğru şekilde ifade etmek için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Efendiliğe giden yolda sıralıyoruz.
Yazı Ozan ErtürkFotoğraf Getty Images
Argüman
Dergi Konuları

Tarihin En Şanslı Sporseverleri miyiz?

100 yılda bir olan salgına denk geldik. Doğa insan eliyle tahrip edildi. Yerküre ısındı. Felaketler, çalkantılar birbirini izliyor. Hayatımız belirsizliklerle geçiyor. Ama bardağın dolu tarafı da var. Sporseverler olarak tarihin en özel isimlerini izlemeye ayrıcalığına sahibiz. Hem de birçok dalda…
Yazı Burak TatariFotoğraf Getty Images
Argüman
Argüman

Futbol Kimin Oyunu?

Kadın futbol takımlarının başarılarını kutladığımız dönemlerde olmamıza rağmen futbol söz konusu olunca medyada, sokakta, dilde bir ayrımcılıktır devam ediyor. Modern etik editörümüz Itır Erhart değişen tabloyu değerlendirerek soruyor. Futbol kimin oyunu?
Yazı Itır ErhartFotoğraf Getty Images
Argüman
Dergi Konuları

Ufuk Sarıca'nın Hedefi Hep Daha İlerisi

İlklere imza atan koçla geçmiş başarılarını ve yarının hayallerini konuştuk. Ufuk Sarıca, tüm kararlılığıyla yeni ilklerin peşinde.
Yazı Halim TansuğFotoğraf Sezen Geren
Argüman
Dergi Konuları

Ümit Ünal'dan Yaşanamayan Tüm Aşklara Yazılmış Bir Mektup: Aşk, Büyü, vs.

Yakalamaya çalıştığı büyünün peşindeki Ümit Ünal, GQ Yaz 21'de son filmini ve hikaye anlatıcılığının heyecanını Yiğit Tuna'ya anlattı.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Dergi Konuları

Yaz Mutfağının Konuk Şefi Fatih Tutak'la Yepyeni Keşiflere

İçimizde, geçmişe dönmek isteyen bir taraf her zaman var. Daha verimli, daha huzurlu ve tamamlanmış hissetmek için kendimize sürekli hatırlatmaya çalıştığımız şimdide kalmanın eforu, zaman zaman yerini tazeliğini hep koruyan ve unutulmayan değerli anılara bırakıyor. Fakat bu kez alıştığımız bir ürüne: Patlıcana yeniden bakma, kışla özdeşleşen bu sebzeyi yeniden düşünme zamanı.
Yazı Fatih TutakFotoğraf İbrahim Özbunar
Argüman
Dergi Konuları

Voices of the Future: Günümüzün Heyecan Verici 21 Müzisyeni

GQ’nun 21 global edisyonundan her biri, müziğin yeni megastarlarını ararken, zamanın ruhunu ve geleceğin müziğini kimin şekillendirdiğini göstermek için J-pop’tan flamenkoya, rap’ten reggaeton’a kadar farklı türlerde yeni lokal sanatçı adaylarını sunuyor. Voices of Future, dünya müzik sahnesini kutlayan bir #GQGlobal projesi olarak, Emir Taha'dan Polo G'ye 21 ülkenin sanatçılarıyla GQ Sonbahar sayısında.
Yazı GQ
Argüman
Dergi Konuları

Yeni Albümünü Yayınlayan Solomun: Müzik Herkesi Sever

“Kim olursanız olun, nasıl görünürseniz görünün veya neye inanırsanız inanın; müzik herkesi sever.” Yeni albümü “Nobody Is Not Loved” kapsamında buluştuğumuz Solomun elektronik müzik sahnesine kazandırdığı yeni işi anlatmaya böyle başlıyor. Müziğin insanların sadece bedenine değil ruhlarına da dokunmak ve onları uyandırmak gibi kutsal bir gücü olduğuna inanıyor.
Argüman
Dergi Konuları

The Weeknd vs. Abel Tesfaye

Kendini anında belli eden sesi ve milyarlarca kez tıklanan şarkılarıyla o dünyanın her yerinde, herkes tarafından tanınan bir sanatçı. Peki Abel Tesfaye’nin bittiği, onun yerine karanlık, görece daha kirli personasının başladığı yer neresi? GQ Sonbahar sayısında yayınlanacak ilk #GQGlobal projesi için Mark Anthony Green, ünlü sanatçının bu konuya nihayet açıklık getirmesini sağlıyor.
Yazı Mark Anthony GreenFotoğraf Daniel Jackson
Argüman
Argüman

Beyin Jimanstiğiyle Aklınızdaki Engelleri Kaldırmak

Değişikliğe ihtiyacı olduğunun farkına varıp da gideceği yöne bir türlü karar veremeyenler aramızda mı? Kendi üzerine derin düşünenlerin çıktıkları yolda işine yarayabilecek yönlendirme sorularıyla başlıyoruz!
Yazı Yasemin Yapanar
Argüman
Dergi Konuları

Ev Doğduğun Yer midir?

Emmy adaylığı bulunan, gazeteci Ahmed Shibab Eldin'in Ailesi Filistinli. ABD’de doğdu. Mısır’da, Avusturya’da yaşadı. Dünyanın 60 farklı ülkesinde bulundu, çalıştı. Dünya medyasında yaptığı “saha işi gazetecilik” işleriyle tanınan Eldin, bugün Ortadoğu’da yaşananlar ışığında değişen “ev hissine” dair düşüncelerini GQ Türkiye için yazdı.
Yazı Ahmed Shibab Eldin
Argüman
Argüman

Yangından İki Çift Laf Getirdim…

Her şeyin bir olduğu bilinciyle, bu yangının hepimizde bir şeyler dönüştüreceğine yürekten inanıyorum. Yanarız. Soğuruz. Yenileniriz. Aynı bizim gibi, tıpkı doğadaki gibi. Küçücük ellerimle değiştiremeyeceğim şeylere öfkelenmektense, elimin uzandıklarına bakarım.
Yazı Yasemin Yapanar
Argüman
Dergi Konuları

Olimpiyat Şehri Olmak ya da Olmamak

Olimpiyatları gerçek anlamda şehir ve ülke markasını güçlendirmek için kullanma stratejisinin ilk örneği olarak Hitler dönemi Almanya’sının 1936’da Berlin Olimpiyatları’nı düzenlemesini gösterebiliriz. Bugüne kadar şehir markasına en çok değer katan olimpiyatlar arasında iki şehrin ismi geçiyor: Los Angeles ve Barselona. Olimpiyatlara ev sahipliği yapmanın bir şehire ne kazandırdığı ve ne kaybettirdiği her zaman tartışılan bir konu. Dünyanın geldiği noktada şehir markasını güçlendirmek için oyunlara ev sahipliği yapmak yetmiyor; dünya vatandaşlarının gönlünü kazanacak projeleri hayata geçirmek gerekiyor.
Yazı Ahmet Akın
Argüman
Dergi Konuları

Ağaçların Dili Olsa...

“Biz n’aptık sana ey doğa” dediğimiz günlerde, ağaçlardan gelen kadim bilgileri, sembolleri hatırlamanın tam zamanı diyerek yazarımız Fem Güçlütürk 30 ağaç türünün neler anlattığını, ne anlama geldiğini listelemişti. Doğaya minnetle...
Yazı Fem GüçlütürkFotoğraf Seren Dal
Argüman
Argüman

Gezegen B Yok: Bölüm Sonu Canavarı

İklim aktivisti yazarımız Atlas Sarrafoğlu'ndan bambaşka bir çağrı var. Okudukça tanıdığımız tanıdıkça pişman olduğumuz, farkında ya da olmadan katıldığımız bir çağrı. "Görme, duyma, koklama yaklaşmakta olan şeyi. Gezegen B’deki yazlığına koş!" Fakat Gezegen B yok!
Yazı Atlas Sarrafoğlu
Argüman
Dergi Konuları

Deniz Tortum’dan Belirsizlik Çağında Hayatı Olumlama

Deniz Tortum’un kişisel yolculuğu “Maddenin Halleri”, hastane koridorlarında hüzün ve mutluluğu bir arada, olduğu gibi anlatıyor.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Argüman

Türkiye’nin Dünyaca Ünlü Sanatçıları Var mı?

Dünyanın en büyük müzeleri ve küratörleri bile aksini savunmaya hazırken, bu ülkenin son 100 yıldır dünya sanatına yaptığı katkıyı hiçe saymanın kime nasıl bir faydası olabilir?
Yazı Sarp Kerem Yavuz
Argüman
Dergi Konuları

Pandemide Takımlarından Ayrı Kalan “Mahzun” Taraftarlar

Mabetlerinden uzak kalan Beşiktaşlı, Altaylı ve Sakaryalı taraftarla takımlarına olan bağlılıklarının nasıl başladığını, maç izleme ritüellerini ve tribünlerde olmanın onlar için ne ifade ettiğini sorduk.
Yazı Elif Akbıyık
Argüman
Dergi Konuları

Hayata Sıfırdan Başlamak Gerçekten Mümkün Müdür? Nörobilim Cevaplıyor!

Nörobilim uzmanı, MIT Profesörü, en çok satanlar listesinde yer alan “The Source’’ kitabının yazarı, dünyanın en önde gelen kurumlarının liderlik danışmanı Tara Swart’a sorduk. Bakalım fizyoloji, anatomi, moleküler biyoloji, gelişim biyolojisi, sitoloji, matematiksel modelleme ve psikolojiyi aynı anda kullanarak çalışan nörobilim bu konuya ne cevap verecek. Çoğumuz nörobilimden habersiz, oto pilotta sürüyoruz hayatlarımızı, halbuki hayatlarımızın kontrolü tahmin ettiğimizden daha çok elimizde.
Yazı Can Remzi ErgenFotoğraf Getty Images
Argüman
Röportaj

Shane Larkin: Hayatın İçinde Sakinliği Bulan Bir Şampiyon

Şampiyonluk tacını giymiş Shane Larkin’le yaşadığı yoğun hisleri, kariyerinin en özel üç yılını geçirdiğini söylediği Efes takımını, Micic’le ilişkisini ve hayatında karşılaştığı zorlukları aşmayı nasıl başardığını konuştuk.
Yazı Burak TatariFotoğraf Mert Terliksiz
Argüman
Dergi Konuları

Ozan Dolunay'ın Hissizleşmekten Kontrollü Hissetmeye Oyunculuk Yolculuğu

Mehmet Ozan Dolunay, tiyatroyla başlayan ama kısa sürede sahneden taşan hikayesiyle, kendi yolunda.
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Jiyan Kızılboğa
Argüman
Dergi Konuları

Hırs Merih Demiral'la Yeniden Tanımlanıyor

Mutlu olduğu anları dinlerken hep bir beraberlik betimleyen, gücü tanımlarken hırsını hissettiğiniz ve enerjisini size geçiren Merih’i sadece bir sporcu olarak tanımlamak yetersiz. O, farklılık yaratma derdinde; yanındaki herkes için vazgeçilmez bir takım oyuncusu. Sokrates Genel Yayın Yönetmeni Caner Eler, Türkiye Milli Takımı’nın parlak sembollerinden, Juventus’un ilk Türk futbolcusu ve Mavi’nin ilk sporcu yıldızı Merih Demiral ile GQ Türkiye yaz sayısı için buluştu.
Yazı Caner Eler
Argüman
Dergi Konuları

"Bir Haftada İnanılmaz Değişim!” Dersem, İnanmayın

"Bir anda değişmiş olamayız. Olabilir miyiz?" Ceylin Atay, adeta tepetaklak olan yeme-içme sektöründeki yenilik, değişim/hareketleri geniş bir perspektiften inceliyor.
Yazı Ceylin Atay
Argüman
Dergi Konuları

Yeni Bir Macera İçin Garajda Bir Sayfa Aç

Yeni bir başlangıcın çıkış noktası hobiler olabiliyor. Hobiler işe dönüşüyor. Garaj editörümüz Sezer Savaşlı'nın yeni maceraları bir UTV'yla başlıyor.
Yazı Sezer Savaşlı
Argüman
Dergi Konuları

Yüklerimiz Bizi Terk Etti!

Cesaretli olmak ve yeni bir sayfa açmak için doğru zamanda mıyız? Tolga Akış'ın, konfor alanından çıkmak istemeyenlere bir çağrısı var.
Yazı Tolga Akış
Argüman
Argüman

NFT Fırtınasında Z Kuşağının Rolü

Dijital sahiplik belki bazı jenerasyonlar için pek bir şey ifade etmeyebiliyor. İşin sanat boyutunu da aşan duruma bir de kuşakların anlayışıyla bakmak gerekiyor.
Yazı Sarp Kerem Yavuz
Argüman
Dergi Konuları

Hayatının Hangi Bölümde Takılı Kaldın?

Hayatta hepimizin atlatamadığı bölümler var. Eski sevgilisini unutamayanlar, eskisi gibi değilsin diye hayıflananlar, yaşlılığından dem vuranlar, “onun yüzünden” diyerek kurban rolünü oynayanlar… Beyin takılır kalır ve sen müdahale edene kadar patinaj çeker. Peki, sen hangi bölümde takılı kaldın? Daha da önemlisi nasıl geçeceğini biliyor musun?
Yazı Özgür Uysal
Argüman
Dergi Konuları

Bebek Fil Bondeni’nin Yeni (Çamurlu) Sayfası

Yeni bir sayfa illa beyaz olacağının sözünü vermez. Ki bazen bu kötü bir şey değildir. Kenya Doğal Yaşamı Koruma Derneği (KWS) ve Kibwezi orman kurtarma ekiplerinin rol aldığı Bondeni’nin hikayesini dinleyin.
Yazı Can Remzi Ergen
Argüman
Röportaj

Bir Courtney Love Keşfi: Alexandra Savior

Müzik dünyasının manipülatif taraflarına rağmen kendi olma klişesini başarabilen çok yönlü yetenek: Alexandra Savior.
Argüman
Argüman

Test Lab: 2021'de iPod Ne Alaka?

Etrafta birden tekrar görmeye başladığımız iPod'ların sırrı ne? Test Lab'imde bu kez Nostaljik keyifli ve tatmin edici bir deneyim.
Yazı Mert Erdir
Argüman
Argüman

Oğlu Yaşında Bir Baba | Velayet Rejimi

Modern babalığın yöntemleri farklı. Bazen gelenekselin hayır dediği efektif sonuç verebilir. Levent Erden velayet rejiminde bu kez oğluyla aynı kafada düşünebilen bir babanın "kazanma" hikayesini anlatıyor.
Yazı Levent ErdenFotoğraf Universal
Argüman
Dergi Konuları

Sneaker'ların Sürdürülebilirlik Devri

Sneaker dünyası artık sadece özgürlüğün ve yaratıcılığın değil dönüşümün de simgesi. GQ Sneakers&Tattoos Club başkanı Barış Yeşilbaş, bu alandaki bilinçli tüketimi analiz ediyor.
Yazı Barış Yeşilbaş
Argüman
Argüman

NBA'de Neler Oluyor?

NBA’de bir dönem yavaş yavaş kapanıyor. Yeni dönem ise diğeri kapanmadan başladı bile. Bir yandan kariyerlerinin son deminde yeni birer sayfa açarak kendine hayran bırakanlar, öte yandan “Bu lig artık bizim ligimiz, dönem değişiyor” diyen genç yıldızlar…
Yazı Burak TatariFotoğraf Getty Images
Argüman
Argüman

Babalar Alışverişte Görsün | Velayet Rejimi

Babalar her durumda çözüm bulur! Kritik zamanlardaki bir alışveriş anında bile.
Yazı Levent Erden
Argüman
Röportaj

Melis Güven'le Özgür, Kalıplardan Uzak Bir Müziğin Hayali

Yazarak özgürleşen, ürettikçe sıkışmışlık hissinden kendini azat edebilen Melis Güven, çoğu zaman rüyalarından ve okuduğu kitaplardan aldığı notlarla doğru kelimelerin peşine düşüyor.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Argüman

Genç Girişimci Böyle Bir Şey mi? | Velayet Rejimi

Bir babanın hafta sonu planları anlık bir refleksle nasıl suya düşer? Levent Erden'in bu yazısında, beklenmedik bir genç girişimci desteği günlük hayat rutininde kendini gösteren bir sorgulama anından hemen sonra yaşanıyor.
Yazı Levent ErdenFotoğraf Alamy
Argüman
Röportaj

Onur Sevigen | Yeni Müzik

Türküler, zeybekler, dokuz sekizlik, beş sekizlik ve nicesi arasında yaşayan, Londra doğumlu Onur Sevigen için herkesin eşitliği önemli.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Argüman

Geleceğe Dönüş | Velayet Rejimi

Biricik kızınızın ilk flörtünü ne kadar çabuk kabullenebilirsiniz? Levent Erden'in baba-kız hikayesinde tanıdık bir senaryo. Unutmayın hikayede bir ara siz de o gencin yerindeydiniz. Yer, zaman, mekan, imaj değişse de hissedilenler benzer.
Yazı Levent ErdenFotoğraf 20th Century Fox
Argüman
Argüman

Müzik Şişmanlatıcı Bir Gıdadır | Velayet Rejimi

Levent Erden'in Velayet Rejimi serisinden müzik soslu bir baba kız hikayesi: "Baba, küçük kızı gece yarısına dakikalar kala kontrbası merak ettiği için yollara fırlayıp onu mini bir konsere götürdü. Çabanın karşılığı çok kısa süre sonra geldi. O artık gerçek bir müzikseverdi."
Yazı Levent ErdenFotoğraf Alamy
Argüman
Röportaj

Evdeki Saat | Yeni Müzik

#GQBahar21 sayısında Evdeki Saat'in Eren Alıcı'sı geleceğe dair planlarını, kendine has üretim sürecini anlatıyor ve ekliyor "İnsan müzik yaptığı zaman kendi içine daha çok yöneliyor".
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Röportaj

Lara Di Lara | Yeni Müzik

#GQBahar21 sayısında, sessizlikten sonra gelen yeni müzik dosyasında Lara Di Lara'nın sudaki çığlığını duyuyoruz. "Daha özgür, daha bağımsız, daha kendi" olabilmenin yolunu Lara müzikte nasıl buluyor?
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Argüman

Sınır Gökyüzü | Velayet Rejimi

GQ Türkiye arşivinden Levent Erden'in velayet rejimini okuyoruz. Modern babalıkta cevapların bazen çocuklardan geliyor, biliyoruz.
Yazı Levent Erden
Argüman
Röportaj

Sinanılmaz | Yeni Müzik

Var olmak ve kendini ifade edebilmek için sanatla yaşamsal ve aslında zorunlu bir bağ kuruyor Sinanılmaz; #GQBahar21“ yeni müzisyenler dosyasında bu durumu "Sadece anlatmak istediğim bir şey olduğu zaman onu anlatmak için ifade ediyorum kendimi" diye açıklıyor.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Dergi Konuları

Emir Can İğrek | Yeni Müzik

#GQBahar21'den müzik sahnesinin yeni jenerasyon temsilcilerinden Emir Can İğrek. Yeni müzik sahnesindeki özgürlüğü her yönüyle yaşayıp bir sonraki yıl için kendine, hepimiz için yararlı olabilecek bir tavsiye veriyor: "Çok fazla takılma, kafana çok takıyorsun, daha rahat ol."
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Dergi Konuları

Michelin Yıldızlı Şef Ahmet Dede'yle Tanışın

Şef Dede pek çok kişi gibi pandemiden hem kişisel hem profesyonel olarak etkileniyor. Ocak 2021'de kazandığı Michelin Yıldızı başarısının parlak bir sembolü. O zamana kadar yaşayıp uyguladıklarıysa, çoğu kez duyduğumuz "bu süreci nasıl değerlendirebiliriz?" ya da "harekete geçmek için ne yapmalıyız?" sorusuna örnek olabilecek cevaplar niteliğinde.
Yazı Ceylin Atay
Argüman
Argüman

Her Şeyin Yoluna Girmesi İçin Ne Gerekiyor?

İklim aktivisti Atlas Sarrafoğlu'nun GQ Bahar 21 için yazdığı yazısını, Dünya Çevre Günü'nde bir kez daha soruyoruz. Gezegen B Yok mesajını hep hatırlamak ve çöpleri ayırmak gibi ufak görünen bir adımın bile ne kadar önemli olabileceğini unutmamak gerek.
Yazı Atlas Sarrafoğlu
Argüman
Dergi Konuları

Kaan Karahan'la Müziğe, Sabretmeye, Denemeye Ve Yeni Kalabilmeye Dair

Küçüklüğünden beri iki ülke: ABD ve Türkiye arasında hep gidip gelmiş, farklı şeyleri denemekten çekinmemiş, üniversitede işletmenin yanında müzik yönetimi eğitimi almış; kendini sınırlandırmayan, samimi ve herkesin kendi yolunda olmasına saygı duyan biri Kaan Karahan.
Yazı Şahin Çakıroğlu
Argüman
Dergi Konuları

İçgüdüsel Bir Yolculuk Olarak Kahve Hazırlamak

Mükemmel bir kahve hazırlamanın en büyük ironisi, sabahları çoğumuzun kahve makinesini çalıştırmak için bile bir fincan kahveye ihtiyaç duyması... Tabii bu durum Patrik Rolf için geçerli değil.
Yazı Buse Tosun
Argüman
Röportaj

Lil Zey | Yeni Müzik

Kara Tiyatro'sunun perdelerini açar Lil Zey, #GQBahar21“ yeni müzisyenler dosyasında kendini anlattıkça, sessizlik sonrasındaki müzik sahnesinde nasıl dikkat çektiğini daha iyi anlıyoruz. " Nasıl bir kuş, uçmak için yaratıldıysa ben de şarkı söylemek için yaratıldım.”
Fotoğraf Ali Kalyoncu
Argüman
Dergi Konuları

Yıllar Ziyan Olmadan | Fatih Yılmaz

Hayatını da aynı mesleği gibi 360 derece düşünerek kurgulayan ve yeni bir sayfa açmaktan hiç korkmayan başarılı yönetmen Fatih Yılmaz ile filmciliğini ve son projesi “Yıllar Ziyan”ı konuştuk.
Yazı Deniz Bulutsuz
Argüman
Dergi Konuları

Değişecek Sayfa Eline Yapışmaz

Eğer isteğin “idare eder” bir hayat yaşamaksa bu sayfayı yavaşça çevirebilir, bu satırları hiç yazılmamış sayabilirsin.
Yazı Yasemin YapanarFotoğraf Getty Images
Argüman
Argüman

NFT Pazarından Mona Lisa Alınır mı?

Mona Lisa’nın bire bir kopyasını satarlarsa, Louvre’a saygımız düşer mi? Teknik olarak satılan şeyin çok pahalı bir dijital poster olduğunu düşünürsek, belki de omuz silkmek daha doğru. Fakat gün gelir de gerçek dünyadaki Mona Lisa’ya bir şey olursa, tek dijital kopyasının, elinde kripto para birikmiş olan bir bilgisayar dehasının elinde olması, kültürel mirasımızın korunması açısından biraz olsun insanı ürkütüyor.
Yazı Sarp Kerem YavuzFotoğraf Getty Images
Argüman
Röportaj

Sundance Ödüllü "Suçlular"

Pandemi koşulları elverdiğince İstanbul-Paris arasında mekik dokuyan Serhat Karaarslan'la, sinemayla olan ilişkisini, son filmi Les Criminels’i ve Sundance’teki başarısını konuştuk.
Yazı Şahin Çakıroğlu
Argüman
Argüman

Karalar Bağlamaktan (Hareli) Beyaz Bir Sayfa Açmaya Kayıplarla Yaşamak

Hayatın zorladığı anlarda neler yaşıyoruz? Farklı kayıpların, farklı yas süreci ve sonrası, devam eden hayat derken kaotik hisler dünyamıza bir bakalım. Belki yeni bir sayfa açmak için ihtiyacımız olan yardıma dair bir fikir ediniriz.
Yazı Itır Erhart
Argüman
Argüman

İnternet Kurallarıyla Sanat

Dijital ve geleneksel sanat aynı şekilde mi değerlendirilir? NFT'nin bilirkişisi kimdir? İnternette NFT'lerin değeri beğenilerse NFT dünyasını hangi acımasız süreç bekliyor?
Yazı Sarp Kerem Yavuz
Argüman
Dergi Konuları

Astromeditasyon | Herkes Uykusunu Aldıysa Uyanmaya Hazır Mı?

Yeniyi, uyanmayı, tazelenmeyi hatırlamak / hatırlatmak, bilmiyorsan gidip sorup öğrenmek gerekiyor. Astromeditasyon'da bahar aylarından Mayıs için gezegenler neler söylüyor? Anlayacağımız dilde Melis Şenol Aşkaroğlu anlatıyor.
Yazı Melis Şenol AşkaroğluFotoğraf Getty Images
Argüman
Argüman

Dijital Vahşi Batı

Dijital dünya giderek kanunsuzlaşıyor. Abramovic’le bir masada göz göze bakarak oturmak sanat ise, hack’lemek neden sanat olmasın?
Yazı Sarp Kerem Yavuz
Argüman
Argüman

Güvende Olma İhtiyacımız Sevgi ve Cinsellikle Karşı Karşıya

Pandemi süreci en doğal ihtiyaçların sürecini nasıl etkiledi?
Yazı Itır Erhart
Argüman
Dergi Konuları

Yüksek Hayat Temposunda Diyet Ve Spor Nasıl Rutininiz Olabilir?

Ünlü model James Yates ile pandemi “sonrasında” insanların spor rutinlerine yeni bir sayfa açması için tasarladığı Y-17 uygulamasını ve onun hayatındaki bu yeni sayfayı konuştuk. ''Sen robot değilsin, dolayısıyla her istediğinde kendine reset atıp yeniden başlayamazsın. Bazen uzun süre hiç başlayamazsın. Ve bunda bir sorun yok.''
Yazı Can Remzi Ergen
Argüman
Dergi Konuları

Ali Güçlü Şimşek'le Müzikte Yeni Yönler Keşfetmeye Devam

Ali Güçlü Şimşek’le GQ Bahar sayısında kendini yenileme motivasyonlarına, geçmişin hissettirdiklerine ve Lalalar’ın nasıl şekillendiğine değinen bir sohbete koyulduk.
Yazı Cem Kayıran
Argüman
Dergi Konuları

GmbH ile Sınırların Ötesinde

Berlin’in meşhur bol elektrikli dans pistlerinden global moda sahnesine... Son zamanların ses getiren yaratıcı duo’su, Serhat Işık ve Benjamin Alexander Huseby ile GmbH’in çok kültürlü, bol müzikli ve sınır tanımayan tasarımlarına dair...
Yazı Anıl Atalan
Argüman
Argüman

Ne Olursa Olsun Yaşamaya Mecbursun

İklim aktivisti yazarımız Atlas Sarrafoğlu'nun aklında ,Güney Afrika yolculuğunun ardından, gezegene ve hayata dair yeni sorgulamalar var.
Yazı Atlas SarrafoğluFotoğraf Getty Images
Argüman
Argüman

Çağdaş Sanat Öldü, Yaşasın NFT

Bir teknoloji hayal edin, aldığınız şey ne olursa olsun özgünlük garantisi versin.
Yazı Sarp Kerem Yavuz
Argüman
Dergi Konuları

Ekin Beril’le Özgün ve Özgür Hayaller

Kendini bize “eğlenmek için çekiyordum” dediği akapella videolarıyla tanıttı. İlk zamanlar neredeyse sadece dudaklarını gördüğümüz bu gizemli kızın kendi tarzı ve bu tarzda ürettiği müzik kısa zamanda bir milyon takipçiye ulaştı. Biz de ilham veren ve risk alanların peşinden koştuğumuz bu sayıda, sonrası o dahil hiç kimsenin hayal etmediği kadar hızlı ve başarılı bir şekilde yazılan bu hikâyenin kahramanı Ekin Beril ile özgün ve özgür olmayı konuştuk.
Yazı Deniz Bulutsuz
Argüman
Dergi Konuları

Bir Dijital Matbaacı: Orhun Canca

Tutkusu olan insanların etraflarında güçlü bir enerji alanı var. Bu tutkuyu rasyonel bir temele dayandırdıklarında ve bunu diğer insanlara geçirebildiklerinde peşlerinden kitleleri sürükleyebiliyorlar. Yeni bir dijital medya deneyimi sunan Aposto!’nun kurucu ortağı Orhun Canca’yla konuşurken hissettiğim şey bu anlattığıma çok benzer. Bunu hissetmeme sebep olansa röportaj öncesi hazırladığım soruları bir kenara bırakıp kendimi yoğun bir sohbetin ve medyanın geleceğine dair keyifli bir beyin fırtınasının ortasında bulmam.
Yazı Şahin Çakıroğlu
Argüman
Dergi Konuları

Erkeğin Yeni Nesil Vazgeçilmezleri

Evde geçirdiğimiz sürenin artmasıyla tüm odaların ruhu benzeşmeye başladı. Bu durumu kırmanın ve mekanların enerjisini değiştirmenin yolu her odada farklı bir koku tercih etmek, meditasyon sandalyesinden mum setlerine yeni objeler serpiştirmek. Her odada yeni bir enerji için GQ önerileri, yeni sayımızda.
Derleyen Busenur Can
Argüman
Dergi Konuları

Berkcan Güven “Nedir Delirten?”

Berkcan Güven’in şarkısı ‘Yeniden’de dediği gibi sağı solu yokuş. Müziğini çalmayan radyolar, toksik sosyal medya ortamı, dilinden anlamayan geleneksel medya ve sonsuz linç. Ama onun ne durmaya, ne küsmeye, ne radyolara, ne dizilere ihtiyacı var. Yeni albümü Begefendi Spotify’da uçuyor. Videolarını, kliplerini milyonlar izliyor. Seven de sevmeyen de bir şekilde delice merak ediyor. “Boomer”lara, “hater”lara rağmen o yokuşları kararlılıkla tırmanıyor. Berkcan’la rap ortamlarını, linç manyaklığını, Youtube’u, oto sansürü ve herkesi neyin delirttiğini konuştuk.
Yazı Ceren Şehirlioglu