Argüman
Dergi Konuları

Berkcan Güven “Nedir Delirten?”

Berkcan Güven’in şarkısı ‘Yeniden’de dediği gibi sağı solu yokuş. Müziğini çalmayan radyolar, toksik sosyal medya ortamı, dilinden anlamayan geleneksel medya ve sonsuz linç. Ama onun ne durmaya, ne küsmeye, ne radyolara, ne dizilere ihtiyacı var. Yeni albümü Begefendi Spotify’da uçuyor. Videolarını, kliplerini milyonlar izliyor. Seven de sevmeyen de bir şekilde delice merak ediyor. “Boomer”lara, “hater”lara rağmen o yokuşları kararlılıkla tırmanıyor. Berkcan’la rap ortamlarını, linç manyaklığını, Youtube’u, oto sansürü ve herkesi neyin delirttiğini konuştuk.
Yazı Ceren Şehirlioglu
Argüman
Dergi Konuları

Her Yüzüyle Çağatay Ulusoy

Onu her köşesi, karakteri ve iniş çıkışlarıyla olduğu gibi mi tanıyoruz?
Yazı Alara Kap
Argüman
Dergi Konuları

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çalışanları | Kahramanlarımız

Şair bugün o meşhur soruyu “Özverinin resmini yapabilir misin Abidin?” diye sorsaydı, ressam yanıtını muhtemelen sağlık çalışanlarının resmini çizerek verirdi. 2020’nin en fedakârı, en umut vereni onlar oldu. Görünmez bir düşmanla kahramanca savaşları herkese güç verdi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi çalışanlarının nezdinde tüm sağlık çalışanlarının emeklerine saygıyla...
Yazı Burak Tatari
Argüman
Röportaj

5 Soruda Ümit Erlim ile Dijital Tiyatrolar

Yeniden ne zaman insanlarla dolu bir odada bir arada olmak isteyeceğiz?
Argüman
Argüman

Dokunmadan Bir Yıl Nasıl Geçti?

İki haftalığına girdiğimizi sandığımız karantina sürecinde 1. yılı doldurmak üzereyiz. Hatırlamaya çalışın en son ne zaman yabancı birine dokundunuz?
Yazı Sıla Sağlam
Argüman
Röportaj

Pandemi Gölgesinde Yurtdışında Okumak

Viyana Ekonomi Üniversitesi’nden Bora Bayru ve Tokyo Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Çağıl Harmandar’ın ortak noktaları pandemi döneminde yurtdışındaki eğitimlerine devam etmeleri. Dört üniversiteli de derslerinin online olarak yapıldığı, buluşma yerlerinin kapalı olduğu ve öğrenci partilerinin olmadığı bu dönemde Türkiye’de değil de yurtdışında kalmayı seçmiş… Peki o imrenilen okul hayatı pandemi gölgesinde nasıl geçiyor?
Argüman
Dergi Konuları

Ruh ve Beden Sağlığınız İçin Haftada 2 x Tok Karnına Enduro

Sokaktan 100 kişi çevirelim ve soralım: “Ruh sağlığına iyi gelecek bir öneriniz var mı?” Büyük çoğunluktan ‘yoga’ cevabını alırsak şaşırmayız herhalde. Bazı semtlerde bu oran yüzde 100’e bile yaklaşabilir. ‘Haksızlar’ demiyorum! Ama dönemin trendi haline dönüştüğünü de kabul edelim. Tehlikeli sularda daha fazla yüzmeyerek, size kendi yanıtımı vereyim: Enduro.
Yazı Sezer SavaşlıFotoğraf Sezer Savaşlı
Argüman
Dergi Konuları

Kitap Nedir, Neden İyi Gelir?

Kitap okumak kesinlikle herkese iyi gelir. Kitap okuma alışkanlığınızı ‘21 versiyonuna yükseltmek için aslında tek yapmanız gereken konuya başka bir açıdan bakmaya başlamak.
Yazı Ozan Ertürk
Argüman
Dergi Konuları

Fitness ve Teknolojinin Birleşim Yılı: 2021

Covid-19 nedeniyle yepyeni bir döneme girdiğimiz 2020’den, tüm sektörler gibi fitness da etkilendi. Yaşanan dönüşümün ardından 2021, dijitalleşmenin ağır bastığı güncel fitness trendleriyle geliyor.
Yazı Talha Beşir
Argüman
Dergi Konuları

Odama Sınıf Diyebilir Miyim Amca ?

Liseye başladım ama ne başlangıç... Odamdayım. Teneffüs olmadığı için para harcamıyorum. Derslerden sonra biraz yorulmak için bisiklete biniyorum. Yaşadığımız sert değişimler üzerine düşünmek için vaktim var. Düşündükçe gezegenimize dair umutlarıma sıkı sıkı tutunuyor ve hepinizden yardım istiyorum!
Yazı Atlas Sarrafoğlu
Argüman
Dergi Konuları

Ödevini Yap, Sonra Oynarsın

Ebeveyn: Büyüyünce ne olmak istiyorsun yavrum? Yavru kişi: Yarış pilotu! Ebeveyn: Ödevini yap, sonra arabanla oynarsın. Peki neye ‘ödev’, neye ‘oyun’ diyeceğiz?
Yazı Sezer SavaşlıFotoğraf Getty Images Turkey
Argüman
Dergi Konuları

10 İyi Gelen | İhtiyaç Anında Hatırlayıp Uygulamak İçin

Pek sevdiğim ‘İyi Gelmek’ fiilinden hareketle ‘blank’ dergisi için ‘10 İyi Gelen’ isminde bir köşe başlatmış, bana ilham veren ne varsa yıllarca paylaşmıştım. Bu bazen Abidin Dino’nun elleri oldu, bazen Anaïs Nin’in bir sözü, bazen Jean-Paul Belmondo’nun bir filmi, bazen de Alexander Calder’in bir heykeli. Şimdi ise hayatımın ‘10 iyi gelen’ini bir araya getirdim. Herkesin kendi iyi gelenlerini bulmasına vesile olması dileğiyle.
Yazı Begüm Başoğlu
Argüman
Dergi Konuları

Gri Tonlarında Bir Aşk Hikâyesi

İlişki durumlarında siyah beyaz arasında takılmaya gerek yok. Yasemin Yapanar'ın gri tonları ilişkilere dair çok açmazı cevaplandırıyor.
Yazı Yasemin Yapanar
Argüman
Dergi Konuları

Kaldır Ellerini! 2-3-2

Dövüş sporu mu, yaşam biçimi mi? Kuvvet, dayanıklılık ve hız için cinsiyet ne kadar geçerli? Rakibiniz kim olsun istersiniz? Bir erkek mi yoksa bir kadın mı? Yoksa sadece kendiniz mi? Boks eldivenleri giymiş biriyseniz artık yenilmezsiniz.
Yazı Zeynep Çavuşoğlu
Argüman
Dergi Konuları

Mehmet&Tanyeli: Modaya Taze ve Faydalı Bir Soluk

Yetenek, hatta genç yetenek; gelecek vaat eden yetenek… Yetenek yaşanır mı yaşlanır mı? Aklımda onlarca soru, önümde şahane iki yetenek; Mehmet Demir, Tanyeli Erdem. Gelin bu şahane ikiliye birlikte bakalım.
Yazı Güneş Güner
Argüman
Dergi Konuları

Ahmet Onur: Ofis Kültürümüzü Baştan Yazan Transformer

‘Sev. Yarat. İlham ver.’ Bu sene Ahmet Onur’a GQ Men of the Year’da İnovasyon Özel Ödülü’nün kazandıran başarısının arkasında, hayatımıza ansızın sokup geliştirdiği paylaşımlı ofisin duvarlarında boy gösteren bu üç değer yatıyor.
Yazı Ahmet Akın
Argüman
Dergi Konuları

Okan Oflaz: Mutlu Hayvanlar Çiftliği

Hiç sevilmemiş, ilk tökezlediğinde terk edilmiş hayvanların biricik umudu o. Atları, eşekleri, develeri ve daha nice iri cüsseliyi mutlu etmeye çabalıyor. Türkiye’nin ilk ve tek Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği’nin kurucusu Okan Oflaz, attığı her adımla hepimize ilham veriyor.
Yazı Yasemin Yapanar
Argüman
Dergi Konuları

Kıvanç Talu: İyi Ki Onun Gibi Bir Tip Var

Sosyal medya akışımızda bir cevher! Kendine ve yakın çevresine ‘iyi gelen’ aksiyonu @varboyletipler, algoritmik yarıştan özde samimiyetle ayrılıyor; ‘influencer’ ya da ‘fenomen’ değil. Hatta en klişe tanımla ‘bizi bize bizimle’ anlatıyor. Reklamcılık kariyerini Instagram pazarında takipçi lehine kullanıyor. Her türlü ihtiyaç halinde sualsiz yardıma koşan, bir ‘iyi gelen kahraman’ Kıvanç Talu.
Yazı Alper Etiş
Argüman
Dergi Konuları

Dans Fabrika: Dansın En Kapsayıcı Hali

Zihnimizin pes ettiği, umutsuzluğun etrafımızda kol gezdiği günlerde onların enerjisiyle bir anda kendimize geldik. Dansın bize ne kadar iyi geldiğini hatırlattığın için teşekkürler Dans Fabrika!
Yazı Şahin Çakıroğlu
Argüman
Dergi Konuları

Selin&Atlas: İklim Krizinin Yılmaz Savaşçıları

Selin Gören ve Atlas Sarrafoğlu... Bu gencecik iki iklim aktivisti “Her şeyden önce yaşayacak bir gezegenimiz olsun ki sonrasını düşünebilelim” diyerek, hepimize iklim krizinin beklemeyecek kadar acil olduğunu hatırlatıyor. Bu çabalarıyla bize ilham olup, umut veriyorlar. Çağrılarına kulak verelim!
Yazı Itır Erhart
Argüman
Dergi Konuları

Özgür Tetik: Cesaretin Vücut Bulmuş Hali

Zorluklardan kaçmak yerine, mıknatıs gibi yapışanlar vardır. Kimilerine göre ‘deli’dirler. Fakat insanları basmakalıp düşüncelerden kurtarıp, “İstediğin her şeyi yapabilirsin” motivasyonunu da onlar verir. Alev alev yanan çölleri koşarak geçen ultra maraton koşucusu Özgür Tetik, cesaretiyle bize güç veriyor.
Yazı Barkın Özdemir
Argüman
Dergi Konuları

İbrahim Çolak: 19 Yıl ve 50 Saniye

Dünya Şampiyonaları’nda, Olimpiyatlar’da halka, kulplu beygir, paralel performanslarını hayranlıkla izlerken “Bizden neden böyle sporcular çıkmıyor?” diye düşünmüşsünüzdür mutlaka. Belki ‘futbolun spor alanını domine etmesi’, belki ‘imkânların, destek mekanizmalarının yetersizliği’ gelmiştir aklınıza. 2019 yılında ‘bizden’ bir dünya şampiyonu çıkınca ‘nasıl’ı merak etmişsinizdir. Sizin için İbrahim Çolak ve yol arkadaşı, antrenörü Yılmaz Göktekin’e o belleklerimize kazınan 50 saniyeye ve altına giden 19 yıla dair tüm sorularımı sormaya çalıştım. Verdikleri cevaplar bazen beni şaşırttı, bazen bana ön yargılarımı sorgulattı. Direnç, kararlılık, tutarlılık, emek, takım olmak, vaz geçmeme, destek ve başarı üzerine yeniden düşündürdü.
Yazı Itır Erhart
Argüman
Dergi Konuları

Maksut Aşkar: Özgür İrade Gezegeninde Bir Şef

Perdenin açılmasına gerek yok, girişi yeterince etkileyici olacaktır. Huzurlarınızda, Maksut Aşkar...
Yazı Ceylin Atay
Argüman
Dergi Konuları

Engin Öztürk: Centilmenlik Beyaz Bulut Gibi Gezmeli Üzerimizde

Yakışıklı, karizmatik ve iyi bir oyuncu. İstese havası bin beş yüz olur ama mevzusu o değil. Hayatın nasıl olması gerektiğini sorguluyor, erdemin, adaletin peşinde koşuyor. Tesadüflere karşı takındığımız tavrın hayatı belirlediğini düşünen Engin Öztürk’ün, Centilmenlik Özel Ödülü’nü alması onu iyi tanıyanlar tarafından “Hak yerini buldu” diye yankılanıyor.
Yazı Büşra Erkara
Argüman
Dergi Konuları

Haldun Dormen: Enerjisi Mutluluğundan

Örnek alınacak insan olmak kolay olmasa gerek. Hayattaki duruşu, yeteneği, ona benzer bir yolda ilerlemek isteyenlere açtığı yol, prensipleri, yaşam enerjisi, başarıları ve disipliniyle Haldun Dormen olmak da kolay değil. O yüzden ‘ikon’ kelimesinin yanına ismini getirmek akışta bir işlem oldu.
Yazı Alara Kap
Argüman
Dergi Konuları

Alina Boz: Yeni Nesil Bir Yıldız

Alina Boz, günümüz dünyasında ‘star’ olmanın şeffaf ve zarif bir izdüşümü. GQ MOTY 2020’de Yılın Yükselen Yıldızı ödülünü Aşk 101’deki set arkadaşlarından alırken onları “Bu yılın asıl yıldızları sağlık çalışanlarımız” diye düzeltmeyi ihmal etmiyor. Bize ise Boz’u dinledikçe kişiliğine hayran olmak kalıyor.
Yazı Şahin Çakıroğlu
Argüman
Dergi Konuları

Osman Sezener: Başrolde Ateş

Urla’da bir zeytin bahçesi... Doğanın sunduğu saf lezzetler, gezegenimizin beş temel elementinden biri olan ateşle buluşuyor. Şef Osman Sezener ve ekibinin Urla’da fine casual konseptte sunduğu her şey, gastronomi dünyasının ‘samimiyetle ve doğaya saygıyla’ beslenmesi gereken geleceğine dair bir işaret fişeği.
Yazı Ceylin Atay
Argüman
Dergi Konuları

Erol Tabanca: Zahmetsiz Rahmet Olmaz

Bazı iş insanlarından sadece iş yapmayı değil, bir hayat duruşu öğrenirsiniz. Karakterleriyle, kazandıklarını topluma geri verme şekilleriyle ilham kaynağı olurlar. İçlerinde hep dönüştürücü bir güç vardır. Yılın İş İnsanı Erol Tabanca, bu özellikleriyle “Bu topraklarda iyi ki var” dediklerimizden, bize fazlasıyla iyi gelenlerden.
Yazı Ayşegül Savur özgen
Argüman
Dergi Konuları

Merih Demiral: Korkusuz, Mücadeleci, İnatçı

22 yaşında, bir savunmacının olabileceği en zor ligde, olabileceği en zorlu takımlardan birinde. Merih Demiral, hikâyesiyle ilham veriyor, başarılarıyla gururlandırıyor gelecekte ne olacağına dair ipuçlarıyla da meraklandırıyor.
Yazı Burak Kuru
Argüman
Dergi Konuları

Edis: Yeni Hayat

Bazen, birkaç nesilde bir, dünyaya yalnızca star olmak için inmiş biri parlak bir göktaşı gibi aramıza düşer. Sadece doğal yetenekleriyle değil, kararlılıkla, özgüvenle, içinde durdurulamayan bir coşkuyla ve cilveyle popüler kültür tarihinin bir sayfasını ucundan kıvırıverir. Edis tam o yıldız çocuk. Uzun zamandır beklediğimiz, banal, vasat, heyecansız şeylerden kuruduğumuz bir dönemin müjdesi. Bize hem 90’lar popunun nostaljisini, hem yepyeni şeylerin taze hevesini hatırlatıyor. Ve şimdi yeni şeyleri denemeye cesaret ettiği bir yola giriyor. Klişeleri aşmak, meydan okumak, kendiyle yarışmak istiyor.
Yazı Ceren Şehirlioglu
Argüman
Dergi Konuları

Prof. Dr. Uğur Şahin & Dr. Özlem Türeci: Bilim Kahinleri

2020’de Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci kadar bize ve tüm dünyaya iyi gelen ne olabilir? Almanya’da yaşayan Şahin ve Türeci, başarı oranı yüzde 90’nın üzerinde olan ilk koronavirüs aşısını geliştirerek bu yıla damga vurdu. Tarihin en büyük başarılarından birine imza atan bilim insanları, artık bilim dünyasının yeni ‘altın çifti’. Bilime kattıkları değer kadar, böyle önemli bir haberin Almanya’da yetişmiş iki Türk’ten gelmesi büyük gurur ve mutluluk kaynağı.
Yazı Zeynep Özyol
Argüman
Dergi Konuları

Kenan İmirzalıoğlu: Bir Kuyruklu Yıldız

Hep ‘delikanlı’ olsa da, kariyerinde 20 yılı geriden bıraktı Kenan İmirzalıoğlu. Bunca şöhrete ve ilgiye rağmen yolundan hiç sapmadan kendini sürekli geliştirerek, çizgisini bozmadan bugüne gelmeyi başardı. Parlak bir yıldız olarak girdiği hayatımıza, eskisinden çok daha güçlü şekilde ışığını saçmayı sürdürüyor.
Yazı Sıla Pekcan
Argüman
Dergi Konuları

Boran Kuzum: Özgün Bir Hikaye Anlatıcısı

Karşımıza ilk çıktığı günden beri oyunculuğuyla olduğu kadar ağırbaşlılığı ve sakinliğiyle de dikkat çekiyor. Hayat verdiği roller birbirinden ne kadar farklı olursa olsun, izleyiciyi hikâyesine inandırmayı başarıyor. GQ MOTY 2020 Eşitlik Özel Ödülü’nün sahibi Boran Kuzum, hem sahnede hem de hayatta farklılıkları benimseten ve önyargıları yıkan özgün bir hikâye anlatıcısı olarak sahneye çıkıyor.
Yazı Deniz Bulutsuz
Argüman
Dergi Konuları

Hep Daha İleriye | George Clooney

Seneler içinde, sadece ‘karizması’yla konuşulan değil, aynı zamanda dünyanın barış ve açlık gibi sorunlarını kendine dert eden, hayatını ve kariyerini bu yola adayan birine dönüştü. Hollywood’un ona özel diktiği smokine, belki hiçbir zaman ihanet etmedi ama iç ceplerine Sudan, Darfur gibi problemli bölgelerin barış meselelerini ve yakın ünlü arkadaşlarına yönelik ‘eşek’ şakası malzemelerini bir şekilde sığdırmayı da bildi. Kariyerinin 40’ıncı yılında, 60’ıncı yaşına birkaç ay kala, dört yıllık bir aradan sonraki dönüşünün şerefine, huzurlarınızda ‘ulusararası ikon’umuz: George Clooney.
Yazı Ali Tufan Koç
Argüman
Dergi Konuları

Şükrü Özyıldız: Huzurun Huzurunda

GQ Türkiye Men of the Year Yılın Oyuncusu Ödülü’nün sahibi Şükrü Özyıldız’a en çok neyin peşinde olduğunu sorduk. Cevabıyla, söylemesi kolay ama özümsemesi zor bir konuya parmak basıyor. Hepimizin aradığı şey tabii ki Şükrü’ye bir başka yakışıyor.
Yazı Can Remzi Ergen
Argüman
Dergi Konuları

Bizim Neslimizin Şiiri: Kalben

Bir Kalben şarkısıyla sıradan öykülerimize yadigar gibi sarılabiliriz. Kalbimiz iyi ki kırılmış, o hoyrat insanlar da bir işe yaramış, façalarımızın da bir anlamı olmuştur. Kalben insana delicesine umut verebilir. Bu yüzden sadece dünya güzeli aşk şarkılarının yazarı, dev yetenekli bir müzisyen değil, paylaştığımız büyük yükün ortağı, neslimizin en nadide ozanı. Kalben’le pandeminin herkesi toplu depresyona sürüklediği günlerde çok uzaklardan buluşup, uzun uzun konuştuk.
Yazı Ceren Şehirlioglu
Argüman
Dergi Konuları

Kralı Ölse De: Wakanda Forever!

Sevdiğimiz insanların ölümleri bizi neden yıkar? Onların yitip giden hayatlarına mı üzülürüz, yoksa dünyadan ayrılan bedenleriyle birlikte bizim ümitlerimizi de alıp gittiklerine mi? Oyuncu Chadwick Boseman’ın erken vedası, aynı zamanda bir ütopyayı sarstığı için hepimizi bir başka üzdü. Kitleleri saran bu derin üzüntü, milyonlarca insana bir hayal kurdurmanın ne denli büyük bir güç olduğunu bize yeniden hatırlattı.
Yazı Ahmet Akın
Argüman
Dergi Konuları

Haluk Bilginer Hiç Çürümeyecek

Ne ruhunda düş kuran bir göz olması, ne de Shakespeare ile gizliden gizliye fısıldaşması… Onun, hiç çürümeyecek olmamasının sebebi, tiyatro sahnesine koyduğu eserleri ya da ormanda kaybolmuş karakterleri bizimle tanıştırıp durması da değil. “Hayatta kaldığı, ömrünün yettiği sürece yapmaya devam edeceği birkaç küçük detay yüzünden” diyelim, sıralayalım…
Yazı Ali Tufan Koç
Argüman
Dergi Konuları

GQ’dan Hemington Seçkisi

Hemington, dünyanın en eşsiz coğrafyalarından seçtiği değerli iplikler ile özgün koleksiyonlara hayat veriyor. Himalayalar'dan elde edilen birinci sınıf kaşmir elyafının İtalya'da işlenerek ipliklere dönüşmesiyle hazırlanan saf kaşmir koleksiyonu ve Colorado'nun Aspen bölgesinin güzelliğinden ve mirasından esinlenerek hazırladığı Aspen koleksiyonu ile kışın soğuk günlerinde tarzınızı tamamlıyor.
Fotoğraf Cansın Soyer
Argüman
Röportaj

Tolga Akış 'Biraz Konuştuk' No.2 :Sayna

Bu sefer konuğum bir fotoğraf sanatçısı, Sayna.
Yazı Tolga Akış
Argüman
Dergi Konuları

Yeni Kökler Göçebe Öznel: İsmail Gezgin (Dört Disiplinde Köklere Bakış 3/4)

GQ Türkiye’nin köklere, köksüzlüğe, yeni köklere ve kökü sorgulamaya odaklanan bu sayısında, biz de insanlık olarak kendi köklerimizi sorgulamaya arkeolojiyle başlayalım dedik. Yunanca ἀρχé ar(ch)ke: ‘eski, eskiden kalma’ ve ό λόγος logos: ‘bilgi, bilim, öğreti, öğretme, tanımlama, ortaya koyma’ kelimelerinden türeyen ‘arkeoloji’, ‘eskinin -bilgisi, -bilmi, -öğretisi, -tanımlanması ve -ortaya çıkarılması’ anlamlarına geliyor. Bu da bizi, eskinin bilimini sorgularken, yeni bilimlere bakmaya ve kendimizi bu ikisi arasında sorgulamaya getiriyor. Terazinin hangi ucundayız? Ağırlığımız bizi nereye götürüyor? Peki ya köklerimiz bizi yeterince savuruyor mu?
Yazı Emre ErbirerFotoğraf Nejat Talas
Argüman
Dergi Konuları

Yeni Kökler: Köklerini Yanında Taşıyan Adam (Dört Disiplinde Köklere Bakış 2/4)

Her üç dört yılda bir, belki de daha önce hiç ayak basmadığınız bir ülkede sıfırdan yeni bir yaşam kuracaksınız. Bütün hayatınızı bu şekilde geçirebilir miydiniz? Philippe Duamelle 1991 yılından beri bu şekilde yaşıyor. Peki bir insan farklı topraklara kök salınan böyle bir yolculukta köklerini yanında taşımayı başarabilir mi? Hele de bu kökler sürekli akışta ve artık bir kısmı başka kişilerde ve yerlerdeyse.
Yazı Can Remzi Ergen
Argüman
Dergi Konuları

“İskandinav evi yapalım” derken, ortam bomboş kaldı. Çözüm nedir?

Yazı Gülev Bulut
Argüman
Dergi Konuları

Yeni Kökler: Saat Evreninde 1970’ler ve Ötesi

Saat firmalarının tarihleri doğumlarıyla başlar ve hepsi de ne kadar eski tarihlenirse o kadar gurur duyarlar. Ancak eski ve köklü firmaların yanında, yeni doğmuş veya genç olanların da kabul edecekleri ortak milatları 1970'lere dayanır. Sepia filtreli anılarda fonda disko müziği ve pop çalıyorken; ön cephede Vietnam Savaşı, Watergate Skandalı, petrol kesintileri, teknolojik yenilikler ve sisteme başkaldıranların İspanyol paçalarla cenk ettiği bu yılların kol saatlerine yaptıkları unutulmaz.
Yazı Oktay Tutuş
Argüman
Dergi Konuları

Doğru Kişiyi Bulmak İçin Kullandığın Eşleşme Aplikasyonu Nasıl Yanılıyor?

Doğru kişiyi nasıl buluruz? Sosyal medya uygulamasında mı? En doğru seçilmiş profil fotoğrafına bakarak mı? Eskiden bu işler nasıldı nerelere geldi seks editörümüz Özgür Uysal Sonbahar 2020 sayısında irdeledi listeledi, en doğru yolu yazının sonuna sakladı.
Yazı Özgür Uysal
Argüman
Dergi Konuları

Bige’nin İnsanları

Levent Erden’in deyimiyle ‘gece hayatı’ değil ‘gece geçen hayat’ı, big data döneminde başka türlü bir şehadetle -popülerin içinde olup popülerleşmeden- belgeliyor Bige Yalın.
Yazı Levent ErdenFotoğraf Bige Yalın
Argüman
Dergi Konuları

Kendime Yeni Tavsiyem: Küçük Düşün!

Tolga Akış, girişimcilik dünyasında devamlı göz önünde bulunan 'Büyük Düşün' kavramına zıt bir bakış açısı ile cevap veriyor. 'Küçük Düşün' tavsiyesi ile neyi nasıl başarabiliriz, Sonbahar 2020 sayısında açıklıyor.
Yazı Tolga Akış
Argüman
Dergi Konuları

Sezon Look: Mutfak, Göç Mevsimle Gelir; Mevsim Değişmeden Göç Başlamaz

Göç müydü onun hikâyesini başlatan, yoksa hikâyeyi alıp o mu göçtü oralardan, halen bir muamma. Ancak emin olduğumuz tek bir şey var ki; göç uzun süre önce başladı. Uzaktan yakına, ülkeden ülkeye, köyden şehre, şehirden köye… Konuk şefimiz, Alaf’ın kurucusu Murat Deniz Temel’in kaleminden kendi göç hikâyesi ve mevsim önerileri.
Yazı Murat Deniz TemelDerleyen Mehtap Kürekçi
Argüman
Dergi Konuları

Test Lab: Oas - Banana Leaf Terry Shirt & Nomad Goods - Base Station - Laboratuvar Titizliğinde Ürün İncelemesi

Test ediliyor, onaylanıyor ( ya da onaylanmıyor ). İşte, artısı, eksisi ile, laboratuvar titizliğinde incelemesiyle Test Lab'in ilk sonuçları:
Yazı Mert Erdir
Argüman
Dergi Konuları

Yeni Kökler: Evin Halleri (Dört Disiplinde Köklere Bakış 1/4)

Mimar, diplomat, arkeolog ve bilim insanı... Dört farklı alandan önemli isimlerle, ‘kök’lere değişik perspektiflerden baktık. Serinin ilk yazısında Mimar Nevzat Sayın 'Evin Hallerini' anlatıyor.
Yazı Bahar Türkay
Argüman
Dergi Konuları

AstroMeditasyon: Yeni Bir Çağa Girerken Hangi Köklerini Yanına Almak İstiyorsun?

Yazı Melis Şenol Aşkaroğlu
Argüman
Dergi Konuları

Değişim Ve Dönüşüm Dostu Çorap

Hiçbir şey için değilse, çok yönlülüğü için çoraplara hayran olmalısınız.
Yazı Güneş Güner
Argüman
Röportaj

Ordu'da Sıfır Noktasına Dönüş

Sonbahar 2020 Yeni Kökler klasöründe, Sri Lanka'dan, Ordu'ya Deniz Toprak'ın hikayesi.
Yazı Yasemin YapanarFotoğraf Eran Çakan
Argüman
Röportaj

Kolay Giyilebilen, Konforu Ön Planda Tutan Ürünler İle Şıklık

Academia tasarım müdürü Neslihan Gezent ile, markanın yeni sonbahar/kış koleksiyonu üzerinden örneklerle ana trendleri takip ederek kişisel tarzımızı yansıtabilmeyi konuştuk.
Argüman
Dergi Konuları

#Changemakers: Bir İfade Yöntemi Olarak Çizmek

GQ 2020 Sonbahar sayısında #ChangeIsGood temasıyla yer verdiğimiz 5 erkekten biri olan Can Dağlı'nın atölyesini ziyaret ettik. Can'la illüstrasyon ve marka kimliği hakkında konuştuk.
Argüman
Dergi Konuları

Sezon Look / Dizi Rehberi: Bir Sonbahar Akşamı Ekranımda Rastladım Size

‘Bu akşam ne izleyeceğiz?’ sorusuna cevap bulmak, neredeyse yemek kararı vermek kadar önemli. Dizi tüketiminde de sindirimi düşünmek gerek. Buyurun, çeşitli, lezzetli, ertesi gün keyifle önerebileceğiniz dizilerden bir seçki.
Yazı Alper Etiş
Argüman
Dergi Konuları

Gezegen B Yok: Biz değilsek kim? Şimdi değilse ne zaman?

Türkiye'nin en genç iklim aktivisti hepimize zor ama cevaplanması gereken sorular soruyor. Cevap ihtimallerinde harekete geçmeye çağırıyor.
Yazı Atlas Sarrafoğlu
Argüman
Dergi Konuları

Yeni Kökler: İstanbul / Aynılaşmanın Cazibesine Karşı Köklerden Göklere

Yazı Alper Etiş
Argüman
Dergi Konuları

İsyankar ve Masalsı Bir İstanbul

Güneş Güner'in kreatif direktörlüğünde Sonbahar 2020 koleksiyon sayısında 'İsyankar ve Masalsı Bir İstanbul' çıktı karşımıza. Farklı bir kürasyon ile buluşan sanatçıların işleri ve moda tasarımcılarının parçaları Furkan Temir'in çektiği fotoğraflarda bir arada. İşte arşivlik çekimin hikayesi.
Yazı Güneş Güner
Argüman
Dergi Konuları

Nerede Bu Özbenlik?

Yazı Melis Alphan
Argüman
Dergi Konuları

Yeni Kökler: Efes / Müzik ve Estetik Dolu Bir Hayalin Peşinde

Yazı Hakan BaharFotoğraf Zeynep Özkanca
Argüman
Dergi Konuları

#Changemakers: Su Someliyesi Ne İş Yapar?

Yeme İçme İşleri kurucu ortağı ve Türkiye’nin ilk su someliyesi Alican Akdemir'le suyun hiç bilmediğimiz taraflarını konuştuk.
Argüman
Dergi Konuları

#Changemakers: Moda Dünyasındaki Savaşı Sokak Mı Yoksa Podyumlar Mı Kazandı?

Wons Mous'un tasarımcısı Cenk Küreli ile deri üretiminin geleceğinden sokak kültürünün podyumlara etkisine modaya dair güncel konuları masaya yatırdık.
Argüman
Dergi Konuları

#Changemakers: Seyirci Kısa Filmlere Karşı Hala Mesafeli Mi?

Arif Akdenizli ile Orta Çağ cadı avlarından film festivallerinin günümüzdeki işlevine pek çok konuyu masaya yatırdık.
Argüman
Röportaj

Erkek Giyiminde Çabasız Şıklığın Modern Kahramanı: Jerry Lorenzo

Fear of God markasını kurarken, inancı ile tüm birikimini ortaya koydu ve yayınladığı 7 koleksiyon ile klasik parçaların sıkıcı olmadan güncellenebileceğini gösterdi. Jerry Lorenzo ile kişisel stilinden, mükemmellik dengesine moda editörümüz Erkan Altunay konuştu.
Argüman
Dergi Konuları

Yeni Kökler: Mezopotamya / Kabul Et ve Özgür Kal

Fotoğraf Tuğberk Acar
Argüman
Dergi Konuları

#Changemakers: Türkiye'deki Motosiklet Kültürü Ne Durumda?

Bunker Custom kurucu ortağı Can Uzer'le custom motosiklet yapımı hakkında ve genel olarak Türkiye'deki motosiklet kültürü hakkında konuştuk.
Argüman
Röportaj

Tolga Akış ile 'Biraz Konuştuk' :Kıvanç Talu

Sizinle görüşmelerimizi sadece dergi ile sınırlı kalmayacak. Bu alanda da istedim ki farklı, önemli karakterlerle yeni medyayı konuşalım. Belki bu sayede yeni bakış açıları kazanırız, yeni insanlar tanırız veya tanıdığımız insanların tanımadığımız yönlerini görürüz.
Yazı Tolga Akış
Argüman
Dergi Konuları

Mağaradan Uzakta, Çemberin Dışında

Beş erkek, sıradanlıktan uzak beş hikâye. Mağaranızdan çıkıp, dünyaya başka bir gözle bakmaya cesaret edemiyorsanız, bir de bu erkekleri dinleyin.
Yazı Şahin Çakıroğlu
Argüman
Argüman

Zamanı Nasıl Daha İyi Yönetebiliriz? : 7 Pratik Öneri

Çeşit çeşit sorumlukluklar, yetiştirilmesi gereken işler, çıkan aksamalar derken hiçbir şeyi yetişemeyenlerdenseniz ihtiyacınız olan zamanınızın iplerini elinize almaktır. Zaman yönetimine dair 7 pratik öneri...
Yazı Busenur CanFotoğraf Getty Images Turkey
Argüman
Röportaj

#GQKolektifBakanlar: Kevin Tekinel & Charles Levai

Coperni, Proenza Schouler, Miu Miu gibi markalar için kreatif kampanyalar yaratan ajans MAYBE'nin kurucuları Kevin Tekinel ve Charles Levai ile kolektif bakışlarını konuştuk.
Argüman
Dergi Konuları

Nefesi Kesilenlere Nefes Olanlar #BlackLivesMatter

Will Smith, “Irkçılık daha kötüye gitmiyor, sadece artık filmi çekiliyor” demiş. Özellikle son zamanlarda birçok ırkçı olayın filmini izlemiş olsak da, hiçbiri dünyayı George Floyd’un hepimizi nefessiz bırakan son sözleri kadar etkilemedi: “NEFES ALAMIYORUM.” İşte bu cümle, başta siyahlar olmak üzere Amerika’da vicdan sahibi herkesi içine alan, dev bir dalgayı tetikledi.
Yazı Ahmet Akın
Argüman
Dergi Konuları

Hem Centilmen Hem Hedonist Nasıl Olunur?

16 Haziran, 2Pac’in doğumgünü, her yerde dünyadaki değişim rüzgarının şarkısı haline gelen Changes çalıyor. “We gotta start makin' changes” sözleri uzun zamandır aklımı kurcalıyor. Ve değişim kelimesi her zamankinden çok daha güçlü anlamlar ifade ediyor. Her şeyin yeniden şekillendiği, tanımlandığı, her anlamda limboda kaldığımızı hissettiğimiz şu günlerde eskiden gelen norm ve kurallar da değişiyor. Belki de en başta ‘erkek olmak’ değişiyor. Hep değişim halindeydi zaten ancak modern centilmenliğin artık bizlere sunulan geleneksel kitabın uygulanması ile mümkün olmadığı ortada. Centilmen olmak, varılacak destinasyondan çok bir yolculuk aslında.
Yazı Bahadır GürceerFotoğraf Getty Images Turkey
Argüman
Dergi Konuları

Ah O Dizide, O Müzikle Ben De Olsaydım

Dizi izlerken bir sahne ve bir şarkı öylesine birleşir ki, dağılır gideriz. Hafızamızın derinliklerinde bir yolculuğa çıkıp, o dağıldığımız anlara dönelim mi?
Yazı Serkan Altunorak
Argüman
Argüman

Bromance Kodları

Televizyonun, sinemanın, edebiyatın en has dostluklarından ‘bromance’ kültürüne dair neler öğrenebiliriz?
Fotoğraf Getty Images Turkey
Argüman
Dergi Konuları

Test Lab: Laboratuvar Titizliğinde Ürün İncelemesi

Test ediliyor, onaylanıyor ( ya da onaylanmıyor ). İşte, artısı, eksisi ile, laboratuvar titizliğinde incelemesiyle Test Lab'in ilk sonuçları:
Yazı Mert Erdir
Argüman
Dergi Konuları

Müziğin Yeni Dünyalısı: Kit Sebastian

Kit Sebastian, Merve Erdem ve Kit Martin tarafından 2018 yılında kurulmuş bir duo. Anadolu Rock’tan Brezilya'nın Tropicália’sına, 1960’ların Fransız popundan caza uzanan melodilerin arasına dikkatlice yerleştirilmiş sözler bazen bir Tarkovski filminden, bazense sadece bestenin ruhundan yola çıkılarak yazılmış.
Yazı Şahin Çakıroğlu
Argüman
Dergi Konuları

Dizi Okyanusunun "Siyah Kuğu"ları Bunlar

Farklı izleme zevklerin bir araya gelince bulunan tavsiye algoritmasını ve illa platformun takvimini takip etmeni yönlendiren menüyü atla. Tanıdık bir hikayeyi farklı bir damardan anlatmayı seçen ya da karakterlerini izleyiciye beğendirme gibi derdi olmayan dizilere vaktin varsa, işte isabetli karar vermeni sağlayacak öneriler...
Yazı Alper Etiş
Argüman
Dergi Konuları

Bir Kerem Bürsin İhtimali Daha Var O da Kerem

Yedişer yıllık kırılmalar eşliğinde ilerliyor hayatımız. Her yedi yılda bir, hayatımızın yönünü değiştirecek köklü bir değişimin tam ortasında buluyoruz kendimizi. Gök bilim, astroloji, kozmik düzen… Farklı alanların, inanışların ve kitapların ortak söylemlerinden biri bu. Bazen yolumuz, bazen de işimiz, eşimiz ya da gücümüz değişiyor.
Argüman
Röportaj

Youngmi Woo ile Erkek Modasının Yeni Dinamikleri

WOOYOUNGMI’nin ilhamı sanat ve mimari. Erkek modasını yeniden tanımladıkları haller cinsiyetsiz. Koleksiyonları, e-ticaret, ve yükselişteki trendler hakkında neler düşünüyor?
Argüman
Argüman

#GQAçıkSalon: Refik Anadol ile Yapay Zeka

@gqturkiye Instagram hesabında gerçekleşen #GQAçıkSalon’da Refik Anadol ile sohbet ettik. Günlük hayatta iyice duymaya başladığımız yapay zeka teknolojisi dünya çapında tartışılıyor ve ne derece etkin olduğu merak ediliyor. Gelişim sürecini heyecanla takip ettiğimiz, bir yanıyla ütopik gelse bile esasen teknoloji ve bilimi bir araya getiren ve hepimizin buna dair soruları olan konuyu; karanlık bir dünyadan ziyade hayatımıza katabileceği verimli özellikleri ve öngörüleri açısından Refik’le konuştuk. Yapay zeka hakkındaki ilham verici sohbetten notlar:
Yazı Busenur Can
Argüman
Dergi Konuları

Özür Nedir, Nasıl Dilenir?

Hepimizin türlü türlü kusuru var kabul! Ama mesele kusurlu olmak değil, kusur işlemek. Beyefendiysen, kusur işledikten sonra özür dilemeyi de iyi bileceksin. Ve bu sadece “Özür dilerim” demek olmayacak.
Yazı Ozan Ertürk
Argüman
Argüman

Bugün Sakladığın Kusurlar Yarın Bi Lobunu Tırmalar

Yazı Yasemin Yapanar
Argüman
Argüman

Instagram Profilin, Hakkında Ne Söylüyor Olabilir?

Ön yargılı olmamak gerek, istisnalar illa ki mevcut. Ama sosyal medya profilinize neyi ne kadar yansıttığınız, algı dahilinde ilk izlenimi oluşturuyor. GQ Türkiye'nin kadın editörleri olarak ihtimalleri özetliyoruz.
Yazı Alara Kap, Nehir şahinoğlu, Mina Kösem
Argüman
Hayat Rehberi

#GQAçıkSalon: Levent Erden ile 15 Dakikada 15 Fikir

Her Çarşamba saat 19:00'da @gqturkiye Instagram kanalında gerçekleşen #GQAçıkSalon sohbetlerinde bu hafta Levent Erden ile sohbet ettik. 15 dakika içinde gerçekleşen bilgi selinden sizin için iş hayatı ve sosyal yaşama dair notları ve Levent Erden metaforlarını paylaşıyoruz.
Yazı Can Remzi Ergen
Argüman
Argüman

Yaz 2020, Asla Unutulmayacaksın !

Yazı hayal edelim, sokakların en kalabalık olduğu, etin ete değdiği, hatta terlerin bile karıştığı hepimizin bir arada denizlerde, havuzlarda yüzdüğümüz o anları. Hep beraber dans ederiz, hatta bazen aynı bardaktan içeriz, yere otururuz, pis ellerle sokak yemeklerini yeriz.
Yazı Barkın Özdemir
Argüman
Dergi Konuları

Kadın Yazarların Gözünden Edebiyatın Kusurlu Mükemmel Erkekleri

'Kusurlu Mükemmel ' ile mükemmelliğin peşinde koşmayı bırakıp kusurlarımızı keşfe çıkıyoruz. Keşif süreci, sonu bilinmeyen bir içsel yolculuğu da beraberinde getiriyor. Bu yola çıkarken de yanımıza kadın yazarların edebiyatın farklı köşelerinden seçtiği kusurlu mükemmel erkek karakterleri alıyoruz.
Yazı Emre Erbirer
Argüman
Dergi Konuları

Beş Destinasyon, Beş Hayat Dersi

Rahatlıkla seyahat etmek için belki biraz daha zamana ihtiyacımız var ama gittiğimiz yerlerden edindiğimiz dersleri hatırlamak için boş boş tavana bakmak bile yeter.
Yazı Barkın Özdemir
Argüman
Dergi Konuları

Sahte Süper Kahramanlar

KUSURSUZLUĞUN, BİTMEYEN GÜCÜN, MÜKEMMELLiĞiN, BÜKÜLMEZLİĞİN VE YENİLMEZLİĞİN SEMBOLÜ süper kahramanların ortaya çıkışı biraz acıklıdır aslında.
Argüman
Röportaj

Somme Slovi: Moda Rutinini Bozan Teatral Tasarımlar

Tasarımcı Gizem Gül, büyük markalar ile çalıştıktan sonra yola kendi markası Somme Slovi ile devam ediyor. Parçalarını bir cinsiyet düşünmeden tasarlıyor, koleksiyonundan uzun boxer şort ve XXL T-Shirt herkesin favorisi.
Argüman
Dergi Konuları

Yemekte Kusur: Estetikli Ve Kişiliksiz

Estetik anlayışımız yediklerimizi nasıl etkiliyor? Şekilciliğin bedeli ne? GQ Türkiye yemek editörü Cemre Torun, yemeğin iç güzelliğini yazdı.
Yazı Cemre Torun
Argüman
Argüman

GQ’nun 21 Global Yayınından Yeni Bir Manifesto: “Değişim İyidir”

Argüman
Röportaj

Yeni Dizi: Lovecraft Country

HBO’nun beklenenlerinden Lovcraft Country başlıyor. 10 bölümlük dizi Matt Ruff’ın aynı isimli romanından uyarlama. Seri izlediğim ilk bölümler sonrası bilgisayarımı bu kez dizinin oyuncu kadrosuyla görüşmek için açıyorum. Ve kitaplarda okuduğumuz, şimdiye dek başka yapımlarda gördüğümüz sistematik ırkçılığı bu şekilde günlük atmosfer ile bilim kurgu dünyasının bileşimi olarak sunulmasını sağlayan ekibin, farklı heyecanının detaylarını konuşuyorum.
Yazı Alper Etiş
Argüman
Argüman

El Yıkama Paranoyası

Günlük hayatta belki de farkında olmadığın “el yıkama paranoyası”na sahip olabilir misin?
Yazı Baran Büyükbingöl
Argüman
Dergi Konuları

Sertab X Gazapizm : Kusurun Alternatifli Yollarında

Sertab Erener ve Gazapizm, GQ Türkiye’nin yaz sayısında, “mükemmel kusurlu” dosyası için bir araya geldi, “kusur” temasını konuştu.
Argüman
Röportaj

Mücbir Sebepler Evreninde Neler Oluyor?

Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah Altuntaş’ın eğlencesine başladıkları canlı yayınları nasıl geniş katılımlı bir beyin fırtınasına dönüştü?
Yazı Büşra Erkara
Argüman
Hayat Rehberi

8 Adımda ‘Siz’den ‘Sen’e Nasıl Geçilir: Resmiyetten Kurtulma Rehberiniz

Bir türlü 'Siz'den 'Sen'e geçemediğim (ve belki de geçmek istemediğim) 8 yakınımla ilişkilerde ‘Siz’ den ‘Sen’e nasıl geçileceğini konuştum
Yazı Can Remzi Ergen
Argüman
Argüman

Daha Az ile Daha Mutlu

2010’ların başlangıcı… Dave Bruno’nun ‘100 Eşya ile Yaşamak’ meydan okuması, deneyimlerin YouTube izlenmelerine ‘challenge’ olarak meze olmadığı ve akımların da tüketilip rafa bugünkü hızla kaldırılmadığı dönemin öncesine denk geliyor. Konuyla ilgili makaleleri inceleyip yazarı dinliyorum. Gerçekçi oluyorum ve hem bireysel olarak ilk evime geçmişken hem de her hafta TV’de program yaparken 100 şey/eşya ile yaşamaktan fersah fersah uzakta olduğumu biliyorum. İhtiyacım olan tabaklar, olduğunu düşündüğüm gömlekler, düşündürüldüğüm daha bir sürü şey var. Ve acaba ulaşmak için kendimi harap etmiyorsam materyalist keyiflerimden tümden vazgeçmeli mi? Tüketim çılgınlığında kaybolmadan, zevklere gem vurmadan dengeli bir tarafa geçelim lütfen.
Yazı Alper Etiş
Argüman
Röportaj

#GQKolektifBakanlar: Bünyamin Aydın & Fethi Sabancı Kamışlı

Les Benjamins İlkbahar Yaz 2020 Koleksiyonu Pop Up mağazasında hayata kolektif bakan iki isimle buluştuk. Bünyamin Aydın ve Fethi Sabancı Kamışlı, The Bodrum Edition'da kolektif bakışlarını anlatıyor.
Yazı Can Remzi Ergen
Argüman
Argüman

James Baldwin'in Güvenli Limanı İstanbul

Eğer var oluşun tümüyle bir savaşa dönüşmüşse, ruhunu dinlendirmeden kazanamazsın. 60’lı yılların büyük bölümünü İstanbul’da geçiren Baldwin için bu şehir nefes alabildiği yegane yerlerden biriydi.
Yazı Şahin Çakıroğlu
Argüman
Dergi Konuları

Sınırda Yaşayanlar

Çin Seddi’ni koşu parkuru yapanlar, dağlara çıplak elle tırmananlar, saatte 300 kilometreyle giderken el freni çekenler… Sosyal medyada takip edebileceğiniz en çılgın ve adrenalin dolu hesapları sizin için derledik.
Yazı Deniz Bulutsuz
Argüman
Hayat Rehberi

Neden Her Gün Yatak Topluyoruz?

GQ Türkiye editörlerinden Barkın Özdemir, ikinci yazısıyla karşımızda.
Yazı Barkın Özdemir
Argüman
Röportaj

Akdeniz Tutkusu

On iki yıl önce henüz 19 yaşındayken kadın hazır giyim markası Jacquemus’u kuran tasarımcı SImon Porte Jacquemus, 2018'de ilk erkek koleksiyonuyla karşımızdaydı. Koleksiyonunu doğup büyüdüğü Marsilya’da sunan tasarımcının esin kaynağı da özgüvenli ve tutkulu olarak nitelediği Akdeniz erkeği.
Argüman
Röportaj

Cennetin Tam Ortasında

İtalyan mimar Massimiliano Locatelli, hayal kurmaktan çekinmiyor. Onu bu kadar yenilikçi yapan da bu zaten: Hayallerin ulaşılmazlığı karşısında yılmaması ve bu hayallere başka insanları da ortak etmesi…
Yazı Doğukan YılmazFotoğraf Doğukan Yılmaz
Argüman
Hayat Rehberi

Yeniden Dönüşüm için 4 Basit Adım

GQ editörlerinden Barkın Özdemir, bu yazıda yeni edindiği alışkanlıkların hayatını nasıl değiştirdiğinden bahsedecek sizlere. İnsanlık için küçük, Barkın için büyük adımlar bunlar. Üçüncü maddesiyle ilgili şüphelerimiz var, gözümüz üzerinde.
Yazı Barkın Özdemir
Argüman
Röportaj

5 Soruda Hakan Sorar'ın Dijital Sergisi Through the Skin

Pg Art Gallery, Hakan Sorar’ın Through the Skin isimli fotoğraf serisini dijital ortamda sergilemeye hazırlanıyor. 30 Mayıs’ta online ziyaretçilerle buluşacak sergiyi Hakan Sorar'la konuştuk.
Yazı Şahin Çakıroğlu
Argüman
Röportaj

White Lines Başladı: Gerçekten İstediğin Hayatı Mı Yaşıyorsun?

Şu an bu satırları okuyorsanız, La Casa de Papel’in yaratıcısı Álex Pina’nın yeni dizisi White Lines, Netflix hesabınızda onu izlemeniz için sizi bekliyor demektir. GQ Türkiye’den Can Remzi Ergen, yapımcı Pina ile Zoom’da bir araya geldi; White Lines’ı, dizilerine neden bu kadar bağlanıldığını, koronavirüs günlerinde İbiza’yı izlemeyi konuştu.
Argüman
Röportaj

Şükrü Özyıldız ile Kolektif Röportaj

GQ Açık Salon’a katılan Şükrü Özyıldız, sizlerden gelen ve yayına sığdıramadığımız sorularınızı yanıtladı.
Argüman
Argüman

One World: Together At Home Konserine Hazırlanın!

Hep birlikte unutulmaz bir konser izlemeye hazır olun?
Argüman
Röportaj

Edis ile Kolektif Röportaj

GQ Açık Salon programımızın konuğu Edis sorularınızı yanıtladı.
Argüman
Hayat Rehberi

#GQEvde: Uykuya Dalmanıza Yardımcı Olacak Müzikler

Uyku sorunu yaşayanlara ilaç gibi gelecek müzikleri keşfedin.
Yazı Armağan Bacak
Argüman
Hayat Rehberi

#GQEvde: Zamanını Evde Geçireceklere En İyi 8 Tavsiye

Koronavirüs salgını nedeniyle evde geçireceğiniz zamanı daha verimli, eğlenceli ve sağlıklı geçirmenin yollarını açıklıyoruz!
Yazı Armağan Bacak
Argüman
Hayat Rehberi

İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

İş hayatında fark yaratan birisi olmak için uygulamanız gerekenleri açıklıyoruz.
Yazı Armağan BacakFotoğraf Shutterstock
Argüman
Röportaj

Sıkı Dostlar Yeniden Bir Arada

Sinema dünyasının en ‘baba’ isimleri kim desek kuşkusuz büyük çoğunluktan Al Pacino ve Robert de Niro yanıtlarını alırız. Netflix’in yeni filmi Irishman’de başrolü paylaşan bu iki efsane isimle filmin lansmanı öncesi Londra’da bir araya geldik ve sorularımızı sorduk.
Derleyen Armağan Bacak
Argüman
Röportaj

Mango'nun Yeni Yüzü Robert Montgomery ile Bir Araya Geldik

Ünlü moda markası Mango'nun Kasım kampanyasının yüzlerinden biri olan şair Robert Montgomery ile bir araya geldik.
Derleyen Armağan Bacak
Argüman
Röportaj

Moda Dünyasının Heyecan Verici Birlikteliği: Giambattista Valli x H&M

Moda dünyasının ünlü tasarımcısı Giambattista Valli ile yeni H&M işbirliğini konuştuk.
Argüman
Röportaj

H&M Kreatif Direktörü Ann-Sofie Johansson ile Buluştuk

H&M Kreatif Direktörü Ann-Sofie Johansson ile Giambattista Valli ve H&M işbirliğini konuştuk.
Argüman
Röportaj

Neighborhood ve Eastpak'ın Ortak Koleksiyonu

Neighborhood'un baş tasarımcısı Shinsuke Takizawa ile hem moda anlayışını hem de Eastpak koleksiyonunu konuştuk.
Derleyen Armağan Bacak
Argüman
Röportaj

Gelecek Bu Enerjide: Mu Tunç

Geleceğin yükselen yönetmeni Mu Tunç ile bir araya geldik.
Fotoğraf Ebru Yıldız
Argüman
Argüman

Futbolun Yaramaz Çocuğu: Jose Mourinho

Jose Mourinho’nun unutulmaz yaramazlıklarını mercek altına alıyoruz.
Yazı Armağan BacakFotoğraf Getty Images Turkey
Argüman
Dergi Konuları

2019 Yılının En Heyecanlı Anları

Heyecan dalgasının insanı nerede yakalayacağı belli olmaz. Hayalperestlerin üzerinden bir fil uçabilir. Israrla arayanlar başka bir boyuta geçebilir. Kafayı takan ve cüzdanı yeten yerçekiminden kurtulabilir. Doğru yeri izleyenler, efsane anlara tanıklık edebilir. Modadan siyasete, spordan bilime bu senenin en heyecanlı 10’una bir bakalım.
Yazı Yenal Bilgici
Argüman
Dergi Konuları

Cape Town'da Büyük Beyazla Randevu

Bir gün Cape Town açıklarında bir tekneden sarkıtılan kafesin içerisinde köpekbalıklarını bekliyordum ki...
Yazı Hakan BayülgenFotoğraf Getty Images Turkey
Argüman
Hayat Rehberi

Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

Daha iyi bir yaşam nasıl mümkün? Kolayca uygulayabileceğiniz 6 maddeyi derledik.
Yazı Elif Altıntaş
Argüman
Röportaj

Şimdi Sahne Onların: Mehmet Ozan Dolunay

90’lar kuşağının enerjisini, çalışkanlığını, çılgınlığını ve heyecanını iliklerimize kadar hissettiren üç başarılı isim. Daha başında oldukları kariyerlerine sığdırdıkları onlarca proje ve yüzbinlerce takipçi, hepsi için işlerini iyi yaptıklarının birer kanıtı. Şimdi sahne; daha iyisini arama ve kendini geliştirme isteklerinin hiç bitmeyeceğine emin olduğumuz genç oyuncular Birand, Ozan ve Burak’ın…
Yazı Deniz BulutsuzFotoğraf Fırat Koçak
Argüman
Röportaj

Şimdi Sahne Onların: Burak Yörük

90’lar kuşağının enerjisini, çalışkanlığını, çılgınlığını ve heyecanını iliklerimize kadar hissettiren üç başarılı isim. Daha başında oldukları kariyerlerine sığdırdıkları onlarca proje ve yüzbinlerce takipçi, hepsi için işlerini iyi yaptıklarının birer kanıtı. Şimdi sahne; daha iyisini arama ve kendini geliştirme isteklerinin hiç bitmeyeceğine emin olduğumuz genç oyuncular Birand, Ozan ve Burak’ın…
Yazı Deniz BulutsuzFotoğraf Fırat Koçak
Argüman
Röportaj

Şimdi Sahne Onların: Birand Tunca

90’lar kuşağının enerjisini, çalışkanlığını, çılgınlığını ve heyecanını iliklerimize kadar hissettiren üç başarılı isim. Daha başında oldukları kariyerlerine sığdırdıkları onlarca proje ve yüzbinlerce takipçi, hepsi için işlerini iyi yaptıklarının birer kanıtı. Şimdi sahne; daha iyisini arama ve kendini geliştirme isteklerinin hiç bitmeyeceğine emin olduğumuz genç oyuncular Birand, Ozan ve Burak’ın…
Yazı Deniz BulutsuzFotoğraf Fırat Koçak
Argüman
Röportaj

Yeni İtalyan: Guido Senia

Hayatımıza kısa zaman önce bomba gibi düşen bir İtalyan… Hakkında çok fazla şey yazılıp çizilmesine rağmen aslında çok az şey bildiğimiz bir parti çocuğu. Dünyaca ünlü isimlerin müdavimi haline geldiği partileri düzenleyen, spordan vazgeçemeyen ve ismini daha uzun süre duyacağımızdan emin olduğumuz Guido Senia ile sohbet ettik.
Fotoğraf Selim Soysal
Argüman
Hayat Rehberi

WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

O WhatsApp grubu artık size dert olmayacak…
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Röportaj

Stranger Things'in Yıldızı Natalie Dyer ile Konuştuk

Üçüncü sezonuyla Netflix’te yayınlanan Stranger Things dizisinde Nancy Drew karakterini canlandıran Natalia Dyer ile Paris’te bir araya geldik.
Yazı Güldeniz Ayral
Argüman
Röportaj

Stranger Things'in Yıldız Oyuncuları Finn Wolfhard ve Joe Keery ile Konuştuk

Netflix’in en çok izlenen dizilerinden biri olan Stranger Things’in oyuncuları Finn Wolfhard (Mike) ve Joe Kerry (Steve Harrington) ile yeni yayına giren üçüncü sezonu, setteki ilginç hikayeleri ve genç yaşta gelen dünya çapındaki ünle hayatlarının nasıl değiştiğini konuştuk.
Yazı Güldeniz Ayral
Argüman
Röportaj

Yeni Nesil Yeni Doku

Sartoryal erkek giyimi denilince akla gelen ilk markalardan biri İtalyan Sartori ailesinin sahibi olduğu Kiton. Ailenin üçüncü nesil üyeleri Mariano ve Walter De Matteis markalarını bir adım öteye taşımaya karar verdi. Günümüzün işleri gereği çok seyahat eden ve bu sırada rahat ve şık olmak isteyen erkeklerin vazgeçemeyeceği parçalardan oluşan KNT markasını kurdular. Alametifarikası üstün kalite kumaşları ve çağdaş kesimleri. Markanın hikayesini kurucularından dinledik.
Argüman
Röportaj

Bir Centilmenin Evinde Neler Olmalı?

Başarılı iç mimar Giulio Brambilla ile Milano'da yeni markası TRIBUTE'ü ve bir centilmenin evinde neler olması gerektiğini konuştuk.
Yazı İnan Kırdemir
Argüman
Röportaj

Şarkıları ve Sesiyle Büyülü Bir Dünyanın Kapılarını Açan Oh Land

Güzel, yetenekli ve mütevazi müzisyen Nanna, bizim onu bildiğimiz sahne adıyla Oh Land ile 20 Temmuz'da sahne alacağı One Love İstanbul öncesi keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.
Argüman
Hayat Rehberi

Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

Fiziksel sorunlardan ötürü de kaynaklanabilir, psikolojik rahatsızlıklardan da. Nedeni ne olursa olsun, üzerine gitmekte fayda var. Çözümü basit, konuşmamız lazım!
Yazı İnan Kırdemir
Argüman
Hayat Rehberi

İkinci Buluşmayı Garantilemenin 5 Yolu

İlk buluşmalar heyecanlıdır, güzeldir ve özeldir. Peki ama, ya ikinci buluşma gerçekleşmezse? Endişelenmeyin ve sizin için derlediğimiz listeye göz atın.
Yazı Elif Altıntaş
Argüman
Röportaj

John Wick 3: Parabellum ile Macera Kaldığı Yerden Devam Ediyor

John Wick karakterine hayat veren Hollywood'un ikonik ismi Keanu Reeves ile serinin yeni filmi hakkında konuştuk.
Derleyen Armağan Bacak
Argüman
Röportaj

Christian Löffler ile Müzik, Doğa ve Gelecek Üzerine

Dünyanın sayılı DJ'lerinden Christian Löffler ile müzik, doğa ve gelecek üzerine konuştuk.
Argüman
Hayat Rehberi

Dikkat! Yoksa Seks Bağımlısı mısınız?

Seks ne zaman bağımlılığa dönüşür? Hiperseksüalite nedir? Seks bağımlısı olup olmadığınızı anlamak için okumanızı tavsiye ederiz.
Yazı İnan Kırdemir
Argüman
Röportaj

H&M Türkiye'nin İlk Lokal Yüzü: Kerem Bürsin

H&M Türkiye'nin ilk lokal yüzü Kerem Bürsin moda direktörümüz Kaner Kıvanç'ın sorularını yanıtladı.
Argüman
Hayat Rehberi

Günde Kaç Fincan Kahve Tüketebiliriz?

Uzmanlar açıklıyor: Dört fincan kahve ideal.
Yazı İnan Kırdemir
Argüman
Hayat Rehberi

Her Bahar Aşık Olma Sorunsalı

Derdim aşık olmakla, aşık olanla değil; aşkı sezonlara bölenlerle. Aşık olalım ama sezonluk aşk işçisi de olmayalım a dostlar...
Yazı Güray Gürsel
Argüman
Hayat Rehberi

30 Yaşında Kendi İşinin Patronu Olmak Mümkün mü?

30 yaş birçoğumuz için iş hayatının başlarında olduğu dönemler olsa da; erken farkındalık önemli. Kurumsal hayattan sıkılıp kendi işini kurmak isteyenler; tavsiyelerimize kulak verin!
Yazı Elif Altıntaş
Argüman
Hayat Rehberi

Bir Erkeğin En İyi Dostu Köpeği midir?

Orlando Bloom'a göre evet!
Argüman
Röportaj

George Fitzgerald ile Sonar İstanbul Öncesi Buluştuk

Elektronik müziği melankolik ezgilerle sentezleyen Domino Records sanatçısı George Fitzgerald ile Sónar Istanbul kapsamında DJ kabininin arkasına geçmeden önce keyifli bir sohbet gerçekleştirdik
Fotoğraf Rhodri Davies
Argüman
Röportaj

Rafael Cemo Çetin'in Gözünden 'New York in New York'

Sinan Çetin’in 1993 yılında gösterime giren ‘Berlin in Berlin’ filminden uyarlanan ‘New York in New York’un başrol oyuncusu Rafael Cemo Çetin ile konuştuk.
Yazı Armağan Bacak
Argüman
Hayat Rehberi

Daha Uzun Yaşamanın Formülü Ne?

Daha uzun yaşamak istiyor musunuz? O zaman yapmanız gerekenleri açıklıyoruz.
Yazı Armağan Bacak
Argüman
Hayat Rehberi

Tektaş Yüzük Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Tebrik ederiz! Tektaş yüzük almayı aklınızdan geçiriyorsanız hayatınızın kadınını bulmuşsunuz demektir. Ona en uygun yüzüğü seçmek zor iş, haklısınız. Karar veremiyorsanız, yardımcı olalım.
Argüman
Hayat Rehberi

Bir Hangover Gecesi Hikâyesi

Sabah uyandığında “O son kadehi içmeyecektim” cümlesini sıkça kuranlardan mısınız? Cevabınız ‘evet’ ise anlatacaklarımız tam da size göre.
Yazı Pelin Karadağ
Argüman
Hayat Rehberi

Sevgilinizle Aynı Eve Taşınmadan Bilmeniz Gerekenler

Bir insana onunla aynı banyoyu paylaşacak kadar değer veriyorsunuz. Tebrikler! Canınızı sıkmak istemeyiz ama bu hiç de kolay bir karar değil. Ama merak etmeyin, durumu en kolay hale getirmenize yardımcı olacak tavsiyelerimiz var.
Yazı Ceyda Hürcan
Argüman
Hayat Rehberi

Konuşmamız Lazım: Şişen Kaslarınız mı Yoksa Sağlığınız mı?

Arnold Schwarzenegger gibi bir vücuda sahip olmak için sağlığınızı gözden çıkarmaya gerek var mı? Anabolik steroid kullanımıyla kaslarınız şişiyor şişmesine ama yan etkileri ortada. Kullanmadan önce okuyun ve bir kez daha gözden geçirin.
Yazı İnan Kırdemir
Argüman
Argüman

Bob Dylan'dan Hiç Görülmemiş Eserler

Efsane müzisyen Bob Dylan'ı hepimizi bambaşka duygu durumlarına sokan şarkılarına, gitarının sakin tınısına ve mızıkasının sesine aşinayız. Peki 77 yaşındaki Dylan'ın çizim yeteneği de olduğunu biliyor muyuz? Bu sorunun cevabını Londra sokaklarında gezerken keşfettik.
Yazı Deniz Bulutsuz
Argüman
Hayat Rehberi

Yaratıcılığınızı Arttıracak 5 Öneri

Hayat her zaman adil davranmıyor. Öğrenciyseniz ve özellikle stresli bir işte çalışıyorsanız kendinize vakit ayırmak zorundasınız. Aksi takdirde yaptığınız iş ne olursa olsun verim almanız mümkün değil. İşte önerilerimiz;
Derleyen Ceyda Hürcan
Argüman
Hayat Rehberi

Acil Durum Ev Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Kız arkadaşınızın gelmesine sadece bir saat mi var? Panik olmayın, sadece temizleyin.
Yazı Ceyda Hürcan
Argüman
Hayat Rehberi

Arkadaş Grubundaki Son Bekar Erkek Olmak mı?

Sosyal çevrenizdeki son bekar olmak nasıl bir his? Gerçekten geride mi kalıyorsunuz, yoksa bu sizin için cesur bir dünyanın yeni başlangıcı mı?
Yazı Ceyda Hürcan
Argüman
Röportaj

Erkek Dünyasına Enerji Yüklemesi: MOSCHINO [tv] x H&M

Stil editörümüz Mert Güler, Jeremy Scott ve Ann-Sofie Johansson ile MOSCHINO [tv] x H&M işbirliğini konuştu.
Yazı Mert Güler
Argüman
Dergi Konuları

Geleceğin 50 El Classico'su

2050 senesinden bugüne bakıldığında ‘Mad Men’e burun mu kıvıracaklar, “Helal olsun” mu diyecekler. Torunlarımız da bizim yaptığımız gibi “Ne varsa eskilerde var” nostaljisine mi saplanacak? Peki bizim alışkanlıklarımızla dalga mı geçecekler? Bugün neyi tükettiğimiz, nasıl yaşadığımız belli. Gelecekte kimin borusu öter. 2050’ye ışınlanıyoruz.
Yazı Yenal Bilgici
Argüman
Hayat Rehberi

Acaba Sabahlara Fazla mı Yükleniyoruz?

Başarılı bir yaşamın formülleri arasında dikkatimizi en çok çeken “erken kalkma” konusuna değinelim. Kendimizin en verimli saatini arıyoruz.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Argüman

Cool Bir Tavrın Anatomisi: Steve McQueen

Cool olmak basit bir tavırdan öte, bir simge. Belki de sadece iki kelime: Steve McQueen. Hayatın zulmüne kayıtsız kalan bir fenomen...
Yazı Pınar BekböletFotoğraf Getty Images Turkey
Argüman
Hayat Rehberi

Tembellik Diye Bir Şey Olmadığının Kanıtları

Araştırmalar özetle diyor ki, eğer erteliyorsak iyi bir sebebi var.
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Getty Images Turkey
Argüman
Hayat Rehberi

Ayrılık Acısından Kurtulmanın Bilimsel Yolları

Bir ihtimal kalp kırıklığınızı bilim giderebilir.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Hayat Rehberi

Bilim Konuşuyor: Çekiciliğin 5 Evrensel Kuralı

İnsanların neden yüzü suyu hürmetine değil de kara kaşı kara gözüne vurulduğumuzun sebeplerini açıklıyoruz.
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Getty Images Turkey
Argüman
Hayat Rehberi

Zamandan Faydalanmanın Yolları

Zamanı hala geri alamıyoruz, bari en iyi şekilde kullanalım.
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Amc
Argüman
Dergi Konuları

Hızlı Yaşayanlar: Gökçe Gürpınar

Başlığın Rock'n Roll çağrışımları sizi başka yerlere götürmesin; hızı hayatının tam ortasına yerleştirerek az zamanda çok yol kateden sekiz adamın hikayesini anlatacağız size.. Sekizinci ve son isim Pazarlama ve PR müdürü Gökçe Gürpınar.
Yazı Özge AkkayaFotoğraf Fora Norman
Argüman
Dergi Konuları

Hızlı Yaşayanlar: Cemi'i Can Deliorman

Başlığın Rock'n Roll çağrışımları sizi başka yerlere götürmesin; hızı hayatının tam ortasına yerleştirerek az zamanda çok yol kateden sekiz adamın hikayesini anlatacağız size.. Altıncı isim orkestra şefi Cemi'i Can Deliorman.
Yazı Seda YılmazFotoğraf Fora Norman
Argüman
Dergi Konuları

Hızlı Yaşayanlar: Kerem Tanel

Başlığın Rock'n Roll çağrışımları sizi başka yerlere götürmesin; hızı hayatının tam ortasına yerleştirerek az zamanda çok yol kateden sekiz adamın hikayesini anlatacağız size.. Beşinci isim işletmeci Kerem Tanel
Yazı Özge AkkayaFotoğraf Fora Norman
Argüman
Dergi Konuları

Hızlı Yaşayanlar: Bulut Reyhanoğlu

Başlığın Rock'n Roll çağrışımları sizi başka yerlere götürmesin; hızı hayatının tam ortasına yerleştirerek az zamanda çok yol kateden sekiz adamın hikayesini anlatacağız size.. Yedinci isim yapımcı Bulut Reyhanoğlu.
Yazı Onur AymeteFotoğraf Fora Norman
Argüman
Dergi Konuları

Hızlı Yaşayanlar: Barış Erdoğan

Başlığın Rock'n Roll çağrışımları sizi başka yerlere götürmesin; hızı hayatının tam ortasına yerleştirerek az zamanda çok yol kateden sekiz adamın hikayesini anlatacağız size.. Dördüncü isim marketeer Barış Erdoğan.
Yazı Ayşim ÖzgürFotoğraf Fora Norman
Argüman
Dergi Konuları

Hızlı Yaşayanlar: Luigi Mariconda

Başlığın Rock'n Roll çağrışımları sizi başka yerlere götürmesin; hızı hayatının tam ortasına yerleştirerek az zamanda çok yol kateden sekiz adamın hikayesini anlatacağız size.. Üçüncü isim şef Luigi Mariconda.
Yazı Ayşim ÖzgürFotoğraf Fora Norman
Argüman
Dergi Konuları

Hızlı Yaşayanlar: Levent Çalıkoğlu

Başlığın Rock'n Roll çağrışımları sizi başka yerlere götürmesin; hızı hayatının tam ortasına yerleştirerek az zamanda çok yol kateden sekiz adamın hikayesini anlatacağız size.. İkinci isim İstanbul Modern Genel Direktörü Levent Çalıkoğlu.
Yazı Seda YılmazFotoğraf Fora Norman
Argüman
Dergi Konuları

Hızlı Yaşayanlar: Birol Giray

Başlığın Rock'n Roll çağrışımları sizi başka yerlere götürmesin; hızı hayatının tam ortasına yerleştirerek az zamanda çok yol kateden sekiz adamın hikayesini anlatacağız size.. İlk isim radyocu ve festival organizatörü Birol Giray.
Yazı Deniz BulutsuzFotoğraf Fora Norman
Argüman
Hayat Rehberi

“Hiç Vaktim Yok” Diyenlere İlacımız Var

Aslında vakitsizliğin avantajlarından faydalanmıyormuşuz. Hatta vaktimizin olmaması iyi bir şeymiş.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Hayat Rehberi

Siz siz olun bu sıcaklarda fazla miiting set etmeyin

Bilime dayanarak söylüyoruz ki sıcak havalarda her iş hendıl edilemeyebilir.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Hayat Rehberi

Hiçbir Şeye Önem Vermemenin Büyük Önemi

Ya da bir başka deyişle “denememeyi denemek”.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Dergi Konuları

Müzmin talebe, Yetkin hoca

Kuşağının en iyi aktörlerinden sayılan Onur Saylak, ilk kısa filmi Orman, ilk uzun metrajı Daha ve şimdi de puhutv’de yayınlanan ilk dizisi Şahsiyet ile yönetmenlikte de oyunculukta olduğu kadar mahir olduğunu kanıtlamış durumda. Ödüller şahit…
Yazı Ebru ÇapaFotoğraf Ekin Özbiçer
Argüman
Hayat Rehberi

Yaratıcılık özlemi çekenlere birtakım devalar

Bilimin desteğini de arkamıza alarak üretim sancısı çeken beyinlere pratik önerilerimiz var.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Röportaj

7 numara: Cristiano Ronaldo

Dünyanın en ünlü futbolcusu olsa da günün sonunda koşa koşa evine gitmek için sabırsızlanan bir adam var karşınızda. Top peşinde mücadele etmediği anlarda bile bu tutkusundan fazla uzak kalamayan, ailecek televizyonda futbol maçlarını izlemeyi seven bir adam… (Çünkü futbol “baba ve oğulları arasındaki bağı güçlendirir”) Ronaldo’nun hayatında hiçbir şey tesadüf değil. ‘Hayallerin peşinde çok çalışmak’ onun hayatının mottosu ve bu azmini hayatının diğer alanlarına da taşıyor: bizzat tasarladığı CR7 adlı moda koleksiyonu ve son zamanlarda hız kazanan otelcilik kariyeri, sahadaki başarılarını pekiştiriyor adeta.
Yazı Giuseppe De BellisFotoğraf Jorge Monteiro
Argüman
Dergi Konuları

Bartu o; olmadı kaçar…

Bartu Küçükçağlayan, önümüzdeki sezon, kendisinden fiktif bir karakter yaratmak suretiyle yazdığı, Tolga Karaçelik’in yöneteceği Bartu Ben dizisiyle huzura gelecek. Büyük Ev Ablukada’daki mahlası Canavar Banavar’ı da düşününce? Ulu Manitu aşkına, bir insan, şahsından daha kaç tip çıkarabilir?
Yazı Ebru ÇapaFotoğraf Ekin Özbiçer
Argüman
Hayat Rehberi

Reddedilmeyle nasıl başa çıkılır?

Modern dünyadaki en sessiz yıkımla baş etmenin birkaç yolu.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Dergi Konuları

Kim kazanacak: İnsan mı, yapay zekâ mı? 

Silah, kozmetik, gıda, sosyal medya, hepsi bir yana; ilk dolar trilyoneri yapay zekâ işinden çıkacak! Dünyanın dört bir yanında koşulan muazzam bir yarış başladı. ABD işin içinde, Rusya ve Çin de… Stephen Hawking, Elon Musk ve diğer uzmanlarsa “Bu bizim sonumuz olur” diye uyarıyor. Köprüden önce bir son çıkış var mı? Yoksa insan kendi kıyametini kendi elleriyle mi hazırlıyor? 2017 alarm zillerinin çaldığı yıldı! 
Yazı Yenal Bilgici
Argüman
Hayat Rehberi

Mutsuz olmanın 5 yolu

Mutluluğun resmini biz de çizemiyoruz ama size mutsuzluğu getirecek 5 garanti yol sayabiliriz. Gerisi size kalmış.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Dergi Konuları

30 maddede centilmenliğin alternatif rehberi

Centilmenliğin klasik kurallarını hatmettik, artık sıra nüanslarda. Stilden teknolojiye, sanattan otomobile; hayatın her alanında fark atmanızı sağlayacak 30 maddelik bu rehber, centilmenliği alternatif bir noktaya taşıyacak. Tabii sizi de...
Yazı Merve Arkunlar
Argüman
Röportaj

Şeytan Diablo giyer

Bali’den ayağının kumuyla gelen Dilan’ın bu sefer bize anlatacakları var.
Yazı Kar AslanFotoğraf Can Sever
Argüman
Hayat Rehberi

Durun, Her İşe Koşmak Zorunda Değilsiniz

Bir sürü şey başarmak için bir sürü şey yapmanıza gerek yok. İzin verin açıklayalım.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Hayat Rehberi

Ayrılığı dünyanın sonu sananlara sesleniyoruz

Eğer kimse dememişse biz diyelim: “Herkes hayatta en azından bir kez terk edilmeli.” Ancak ayrılığın da ilacı var, kulak verin, en azından acıyı dindirelim.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Hayat Rehberi

Becerikli Bir Adamın Bilmesi Gereken 3 Şey

Her centilmenin hakim olması gereken bazı beceriler vardır. Ve her şeyden öte, eğer bir iş yapılmaya değiyorsa, en iyi şekilde yapılmalıdır.
Yazı Angus FontaıneFotoğraf Holly Blake
Argüman
Hayat Rehberi

Her tartışmayı kazanmanın 6 yolu

Hiçbir söylenene itiraz etmeyen birinden şüphe edebilirsiniz ama şimdi o suskunun sırlarını açıklıyoruz.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Hayat Rehberi

Sosyalleşemeyen bünyelerin yanındayız

Uzun gecelerde bedeniniz beyninizden erken pes ediyorsa, size birkaç tavsiyemiz var.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Argüman
Dergi Konuları

Dapper Dan yeniden meydanda

80’lerden 90’ların başına dek Harlem’deki butiği 7/24 açıktı, semtin yıldızıydı. Önce gangsterleri giydirdi, sonra spor ve müzik dünyasından ünlüleri. 92’de kepenk indirmek zorunda kaldı; Dapper Dan için hava karardı. Peki ya sonra? Geçtiğimiz yıl Gucci’nin kampanyasına nasıl taşındı, Oscar partisinde neden Salma Hayek’in sırtında adı yazılıydı? Dapper Dan’in dönüş ve Harlem’i ısıtan Akdenizli güneşin doğuş hikayesidir.
Yazı Zeynep YaparFotoğraf Gabriela Celeste
Argüman
Dergi Konuları

Oyunbozanlar: Hayata Sarıl

Yaptığı işlerle hayatın farklı alanlarına dokunan yedi adam ve dört kadın var karşınızda. Yollarını bu seride kesiştiren ise aldıkları riskler… Hikayelerinin derinlerine inip yaptıkları işlere odaklandığınızda oyunun kurallarına kafa tuttuklarını göreceksiniz. Onların cephesinde ezbere, düzene, sıradanlığın genel geçerliğine geçiş yok. Üretkenliklerinin temelinde ise tam da bu yatıyor: oyunu bozmanın verdiği o tarifsiz heyecan! Serinin dokuzuncu ismi Hayata Sarıl Lokantası'nın sahipleri Dilara Moran ve Ayşe Tükrükçü.
Yazı Seda YılmazFotoğraf Fora Norman
Argüman
Dergi Konuları

Oyunbozanlar: Atölye

Yaptığı işlerle hayatın farklı alanlarına dokunan yedi adam ve dört kadın var karşınızda. Yollarını bu seride kesiştiren ise aldıkları riskler… Hikayelerinin derinlerine inip yaptıkları işlere odaklandığınızda oyunun kurallarına kafa tuttuklarını göreceksiniz. Onların cephesinde ezbere, düzene, sıradanlığın genel geçerliğine geçiş yok. Üretkenliklerinin temelinde ise tam da bu yatıyor: oyunu bozmanın verdiği o tarifsiz heyecan! Serinin sekizinci ismi Kerem Alper ve Engin Ayaz'dan oluşan Atölye.
Yazı Merve ArkunlarFotoğraf Fora Norman
Argüman
Dergi Konuları

Oyunbozanlar: Hande Şekerciler

Yaptığı işlerle hayatın farklı alanlarına dokunan yedi adam ve dört kadın var karşınızda. Yollarını bu seride kesiştiren ise aldıkları riskler… Hikayelerinin derinlerine inip yaptıkları işlere odaklandığınızda oyunun kurallarına kafa tuttuklarını göreceksiniz. Onların cephesinde ezbere, düzene, sıradanlığın genel geçerliğine geçiş yok. Üretkenliklerinin temelinde ise tam da bu yatıyor: oyunu bozmanın verdiği o tarifsiz heyecan! Serinin yedinci ismi heykel sanatçısı Hande Şekerciler.
Yazı Merve ArkunlarFotoğraf Fora Norman
Argüman
Dergi Konuları

Bir bakışı yeter: Timothée Chalamet

Bazen hiç ummadık bir anda, genç bir aktör bir anda ortaya çıkıverir. Sanki uzaydan dünyaya ışınlanmış gibi. Adı sanı duyulmamıştır ama öyle olağanüstü bir yeteneğe sahiptir ki izleyiciler, aktörde sadece yıllar değil, on yıllarca sürecek bir gelecek görmeye başlar. Call Me by Your Name filminde izlediğimiz Timothée Chalamet işte böyle biri ve bir kuşaktan ancak bir kez çıkacak türden bir aktör.
Yazı Daniel RileyDerleyen Nel OttenbergFotoğraf Ryan Mcginley
Argüman
Dergi Konuları

Oyunbozanlar: Eren Noyan

Yaptığı işlerle hayatın farklı alanlarına dokunan yedi adam ve dört kadın var karşınızda. Yollarını bu seride kesiştiren ise aldıkları riskler… Hikayelerinin derinlerine inip yaptıkları işlere odaklandığınızda oyunun kurallarına kafa tuttuklarını göreceksiniz. Onların cephesinde ezbere, düzene, sıradanlığın genel geçerliğine geçiş yok. Üretkenliklerinin temelinde ise tam da bu yatıyor: oyunu bozmanın verdiği o tarifsiz heyecan! Serinin altıncı ismi caz müzisyeni ve The Badau'nun kurucusu Eren Noyan.
Yazı Merve ArkunlarFotoğraf Fora Norman
Argüman
Dergi Konuları

Oyunbozanlar: Metin Akdülger

Yaptığı işlerle hayatın farklı alanlarına dokunan yedi adam ve dört kadın var karşınızda. Yollarını bu seride kesiştiren ise aldıkları riskler… Hikayelerinin derinlerine inip yaptıkları işlere odaklandığınızda oyunun kurallarına kafa tuttuklarını göreceksiniz. Onların cephesinde ezbere, düzene, sıradanlığın genel geçerliğine geçiş yok. Üretkenliklerinin temelinde ise tam da bu yatıyor: oyunu bozmanın verdiği o tarifsiz heyecan! Serinin beşinci ismi, oyuncu Metin Akdülger.
Yazı Ayşim ÖzgürFotoğraf Fora Norman
Argüman
Dergi Konuları

Oyunbozanlar: Hakan Ozan

Yaptığı işlerle hayatın farklı alanlarına dokunan yedi adam ve dört kadın var karşınızda. Yollarını bu seride kesiştiren ise aldıkları riskler… Hikayelerinin derinlerine inip yaptıkları işlere odaklandığınızda oyunun kurallarına kafa tuttuklarını göreceksiniz. Onların cephesinde ezbere, düzene, sıradanlığın genel geçerliğine geçiş yok. Üretkenliklerinin temelinde ise tam da bu yatıyor: oyunu bozmanın verdiği o tarifsiz heyecan! Serinin dördüncü ismi sörfçü, Surf School İstanbul'un kurucusu Hakan Ozan.
Yazı Merve ArkunlarFotoğraf Fora Norman
Argüman
Dergi Konuları

Oyunbozanlar: Can Evrenol

Yaptığı işlerle hayatın farklı alanlarına dokunan yedi adam ve dört kadın var karşınızda. Yollarını bu seride kesiştiren ise aldıkları riskler… Hikayelerinin derinlerine inip yaptıkları işlere odaklandığınızda oyunun kurallarına kafa tuttuklarını göreceksiniz. Onların cephesinde ezbere, düzene, sıradanlığın genel geçerliğine geçiş yok. Üretkenliklerinin temelinde ise tam da bu yatıyor: oyunu bozmanın verdiği o tarifsiz heyecan! Serinin üçüncü ismi yönetmen Can Evrenol.
Yazı Merve ArkunlarFotoğraf Fora Norman
Argüman
Dergi Konuları

Oyunbozanlar: Hatice Gökçe

Yaptığı işlerle hayatın farklı alanlarına dokunan yedi adam ve dört kadın var karşınızda. Yollarını bu seride kesiştiren ise aldıkları riskler… Hikayelerinin derinlerine inip yaptıkları işlere odaklandığınızda oyunun kurallarına kafa tuttuklarını göreceksiniz. Onların cephesinde ezbere, düzene, sıradanlığın genel geçerliğine geçiş yok. Üretkenliklerinin temelinde ise tam da bu yatıyor: oyunu bozmanın verdiği o tarifsiz heyecan! Serinin ikinci ismi tasarımcı Hatice Gökçe.
Yazı Ayşim ÖzgürFotoğraf Fora Norman
Argüman
Dergi Konuları

Oyunbozanlar: Efe Çetiz

Yaptığı işlerle hayatın farklı alanlarına dokunan yedi adam ve dört kadın var karşınızda. Yollarını bu seride kesiştiren ise aldıkları riskler… Hikayelerinin derinlerine inip yaptıkları işlere odaklandığınızda oyunun kurallarına kafa tuttuklarını göreceksiniz. Onların cephesinde ezbere, düzene, sıradanlığın genel geçerliğine geçiş yok. Üretkenliklerinin temelinde ise tam da bu yatıyor: oyunu bozmanın verdiği o tarifsiz heyecan! Serinin açılışı 12 yaşındaki buz patenci Efe Çetiz'le...
Yazı Ayşim Özgür
Argüman
Dergi Konuları

"Neciydin sen, filmci mi?": Bir Tolga Karaçelik röportajı

Sundance Film Festivali’nden Büyük Jüri ödülüyle dönen Kelebekler vizyona giriyor. Filmin yaratıcısı Tolga Karaçelik’in meteorları, hep güzel haberlerle düşüyor. Daim olsun…
Yazı Ebru ÇapaFotoğraf Ekin Özbiçer