Dergi Konuları

Emir Can İğrek | Yeni Müzik

#GQBahar21'den müzik sahnesinin yeni jenerasyon temsilcilerinden Emir Can İğrek. Yeni müzik sahnesindeki özgürlüğü her yönüyle yaşayıp bir sonraki yıl için kendine, hepimiz için yararlı olabilecek bir tavsiye veriyor: "Çok fazla takılma, kafana çok takıyorsun, daha rahat ol."

Emir Can İğrek

“Yazdığım şarkının beni heyecanlandıracak, ikna edecek ve inanabileceğim bir meselesi olması lazım.”

Emir Can İğrek’le sohbet ederken, yakın zamanda çıkaracağı live session’ların heyecanını hemen hissedebiliyorsunuz çünkü 2020’nin en üretken isimlerinden biri olan Emir Can’a göre müziğin en büyülü yanı, kelimelerle ifade edilemeyen, insanlarla buluşma anı. “Orada bir duygu durumu var. Kendi yazdığım sözün, kendi yarattığım dünyanın karşılığını görmenin ve oradaki duygu durumunu bir daha yaşamanın, daha fazlasını yaşamanın peşinde koşuyorum.”

Nisan’dan itibaren yeni single’ı “Memur”la hayatımıza yeni duygu durumları katacak Emir Can’ın üretimi hız kesmiyor, “Her şarkının farklı bir konusu ve hikayesi var. Yani her şarkının ayrı bir davası ve amacı var. ‘Sapa’ şarkısının farklı, ‘Muhalif’in farklı, ‘Saman Sarısı’nın farklı, ‘Akşamcı’nın farklı bir amacı vardı. Her şarkı kendi üretim sürecinin içinde de bir mesele barındırıyor” sözlerinden, aslında sürekli beslendiğinin ve beslendikçe de üreteceğinin sinyallerini alıyoruz. Ayrıca, sahnede bulunmaktan keyif almanın doğrudan karşı tarada geçen bir gücü olduğunun da farkında. Sonuçta, her performanstan önce ekibini “yalnızca eğlenmeleri” konusunda tembihleyen birinden bahsediyoruz; dolayısıyla biz de onun eğlenerek ve özgürce üretmesinin sonuçlarını bekliyoruz.

Bu röportajın bir bölümü GQ Bahar 2021'de müzikte yeni bir sayfa açanlar dosyasında yayınlanmıştır. 

Yazı: Yiğit Tuna
Fotoğraf: Ali Kalyoncu
Moda Editörü: Anıl Can
Prodüksiyon: Derya Gürsel
Işık: Okan Ataş
Fotoğraf Asistanları: Burak Kuzgun, Tuğcan Temizkan

Moda Editörü Asistanları: Zeynep Bala Dura, Yağmur Yüksel

Prodüksiyon Asistanları: Eda Güneş, Busenur Can
Saç: Harun Ateş - Makyaj: Bedirhan Aydı

DOSYANIN BİR DİĞER RÖPORTAJI:LİL ZEY

LİL ZEY

 

İZLE
Çağatay Ulusoy Kapakta #GQBahar21
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası