Özgün Yiğit Tuna

Özgün Yiğit Tuna
Hype

Yeni ve Tanıdık Bir Yüz Hafsanur Sancaktutan

Hayatımıza onun kadar erken girip onun kadar kalıcı olacağı hissi verebilen oyuncu sayısı az. Hafsanur Sancaktutan, yer aldığı her projeyle özgünlükle bütünleşen, hem yeni hem de tanıdık bir yüz ve onunla bol bol karşılaşacağa benziyoruz.
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Turan Ertekin
Özgün Yiğit Tuna
MOTY

Men of the Year 2022 Yılın Oyuncusu | Uraz Kaygılaroğlu

Şaşırtmak, bir marifet midir? Belki de öyledir, belki de sadece bir seçimdir. İşte bu marifeti hayatına düstur edinenler, gün geliyor kalabalıkların içinden sıyrılıp kendilerini gösteriyor. Onlardan biriyle karşılaşınca kendisini hemen tanıyorsunuz. GQ MOTY Yılın Oyuncusu Uraz Kaygılaroğlu da onlardan. Böyle biri o.
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Erdi Doğan
Özgün Yiğit Tuna
Hype

Hazal Subaşı ve Osman Sonant Sıcak Kafa ile GQ HYPE'ta

Distopik günlerden geçerken uzun süredir, distopik bir İstanbul hikayesinin yıllardır bizi meraklandırması başlı başına bir başarı sayılabilir. Netflix Türkiye’nin Sıcak Kafa’sı, Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlandı. Uyarlaması bir o kadar zor, izlemesi ise bir o kadar sarsıcı bu hayali paylaşmak, seyirciler olarak bizim ödülümüz belki de. Osman Sonant ve Hazal Subaşı, bu hayali, hikayenin gücünü ve abuklayanların dünyasındaki yeni gerçekliği anlatıyor.
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Erdi Doğan
Özgün Yiğit Tuna
Popüler

Yıllar Geçse de Üstünden, Bu Kalp Seni Unutmaz Hilary Duff

90’lara ya da milenyuma doğan ve yolu Lizzie McGuire’la kesişmemiş, So Yesterday dinlememiş yoktur herhalde. Varsa bile, adını o günlerden bugüne hala hafızalarımızda taze tutmayı başarabilmiş bir isimle sohbetteyiz.
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Getty Images
Özgün Yiğit Tuna
Dergi Konuları

Bir Sinema Efsanesinin Doğuşu

Indiana Smith. Kulağa nasıl geliyor? Indiana’da doğmuş (elbette), son derece Amerikan ve Hollywood’un bayılacağı bir karakter için hiç fena bir çıkış noktası değil. Gerçi biraz düşününce, Smith adı ajanlara daha mı çok yakışıyor? Peki, Indiana Jones nasıl?
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Özgün Yiğit Tuna
Röportaj

Metin Akdülger ve Hayatın Anlamlandığı Sahneler

Hayatı acelesi olmadan yaşayan insanların getirdiği dinginlik hissi çok değerli. O insanlarla durmak, sakinlemek ve düşünmek iyi geliyor. Metin Akdülger, kendi yolunda hiç koşturmadan ilerleyen biri; insan hem hayret ediyor hem de ona eşlik etmek istiyor. GQ Türkiye Sonbahar 2022'de hayatın anlamlandığı sahnelerde başrol Metin Akdülger.
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Emre Ünal
Özgün Yiğit Tuna
Dergi Konuları

Mistik Evren | Güneş

“Aura bence insanın kendini tanımlama şekli. Kendisini nasıl hissettiği. Biriyle hiç konuşmadan, hiçbir bilgi alışverişi yapmadan o kışı hakkında fikre sahip olmak.” Güneş’e aura kavramının ondaki çağrışımını sorduğumda bu yanıtı alıyorum ve onun kendine has enerjisinin hayata filtresiz bakışından geldiği daha da netlik kazanıyor.
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Abdullah Yazıc
Özgün Yiğit Tuna
Dergi Konuları

Mistik Evren | Anıl Erdem Cevizci

Madrigal ismini duyunca insan bir dönüp bakıyor. Anlamını sorarsanız; “orta çağın sonları, Rönesans ve Barok dönemlerini kapsayan, genelde dini olmayan vokal müzik kompozisyonudur.” En başından beri, kurdukları gruba bu adı veren insanların, anlatacak bir hikayeleri olduğunu biliyordum.
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Abdullah Yazıc
Özgün Yiğit Tuna
Dergi Konuları

Mistik Evren | Yasemin Szawlowski

Onun enerjisinin bulaşıcı olduğuna çok defa şahit oldum ve sanırım günümüzde hepimizin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri bu enerji akışı. Aura’yı, tanımlama gereği bile duymadan, size yaşatabilen Yasemin’le herkes tanışmalı!
Yazı Özgün Yiğit TunaFotoğraf Abdullah Yazıc
Özgün Yiğit Tuna
Dergi Konuları

Obi-Wan Olunmaz Doğulur -Mu?

Belki de evet. Güç yeniden çağırdığında, 20 yılın sonunda yine hazır olup dünyanın odağına oturmak, bir aktörün bir karaktere bürünmesinin en eşi bulunmaz örneklerindendir.
Yazı Özgün Yiğit Tuna
Özgün Yiğit Tuna
Dergi Konuları

Her Şey Ve Herkes Yeniden Doğar Mı?

Yeniden yapımların kimi yüzleri güldürüyor kimi de “Buna gerçekten gerek var mıydı?” Sorusunu sorduruyor. Her gün bir başka yeniden yapım duyuruldukça, ister istemez bu büyülü akımın arkasındakileri merak ediyoruz.
Yazı Özgün Yiğit Tuna