Röportaj

Onur Sevigen | Yeni Müzik

Türküler, zeybekler, dokuz sekizlik, beş sekizlik ve nicesi arasında yaşayan, Londra doğumlu Onur Sevigen için herkesin eşitliği önemli.

onur sevigen

“Hiç kimse senden daha büyük değildir. Hiç kimse senden daha küçük değildir. Herkes eşittir.”

Londra’da doğup büyüyen, bu zamana kadar hep İngiltere’de müzik yapan ve yıllar içinde türkülere olan sevgisi hiç dinmeyen Onur, Türkiye’ye gelip Türkçe müzik yapmaya karar verdiğinden beri, sıra dışı bir harman yakalamanın peşinde. “Hep yeni bir şeye, beni heyecanlandıran şeylere girmeye çalışıyorum. Yapa yapa heyecanlanıyorum, çünkü böyle bir harman yoktu, daha olmamıştı.” Edis Görgülü’yle çalışan, türküler, zeybekler, dokuz sekizlik, beş sekizlik ve nicesi arasında yaşayan Onur Sevigen, yaptığı müziği büyütüp yeni bir müzik kimliği tanıtmayı amaçlıyor.

“Müzik yapmak bana hep bir şey fark ettiriyor. Kendimi kendim olarak kabul edip izin vermeme yarıyor. Ben kimsem oyum” diyor Onur ve globalleşen müzik sahnesinde, Türkiye’nin de yeniliğe hazır olduğunu düşünüyor. Herkesin istediği müziği yapabildiği bu sahnede ortaya kendi imzasını koymayı ve insanların da onun üstünden gitmesini umuyor.

onur sevigen

Bu röportajın bir bölümü GQ Bahar 2021'de müzikte yeni bir sayfa açanlar dosyasında yayınlanmıştır.

Yazı: Yiğit Tuna

Fotoğraf: Ali Kalyoncu

Moda Editörü: Anıl Can

Prodüksiyon: Derya Gürsel

Işık: Okan Ataş

Fotoğraf Asistanları: Burak Kuzgun, Tuğcan Temizkan

Moda Editörü Asistanları: Zeynep Bala Dura, Yağmur Yüksel

Prodüksiyon Asistanları: Eda Güneş, Busenur Can

Saç: Harun Ateş - Makyaj: Bedirhan Aydı

İZLE
Çağatay Ulusoy Kapakta #GQBahar21
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası