Röportaj

Lara Di Lara | Yeni Müzik

#GQBahar21 sayısında, sessizlikten sonra gelen yeni müzik dosyasında Lara Di Lara'nın sudaki çığlığını duyuyoruz. "Daha özgür, daha bağımsız, daha kendi" olabilmenin yolunu Lara müzikte nasıl buluyor?

lara di lara

“Sessizlik değil de, daha çok ses yapıyor olmak beni cezbeden.”

“Sudaki Çığlık” albümü, Lara Di Lara için 2020’de gerçekleşen bir hayal ve yeni albümler de yeni hayaller demek. Albümün adı, aslında onun temel motivasyonuna da işaret ediyor: Lara Di Lara ses çıkarmayı, sessizliğe tercih ettiği için müzik yapıyor. Müzik ayrıca ona, günlük hayatta öylece söyleyemediklerini dile getirme konusunda da bir araç oluyor, bir anlamda müziği ona o da müziğine cesaret veriyor.

“Müzik bana daha cesur olabileceğimi gösterdi. Sadece müzikal anlamda değil, insan olarak da. Daha özgür, daha bağımsız, daha kendim gibi… Ne kadar müzik yaparsam, ne kadar çok üretirsem ve denersem o kadar çok cesaretlenip yapasım geliyor. Yaptığım müzik ile beraber aslında sanki kendimi ve hayatı daha çok keşfediyorum.” Son single’ı “Çok Yakınken”, aslında 2021 boyunca bizi bekleyenlerin bir habercisi; Lara Di Lara’nın kendi içini, keyfini ve kalbini dinleyerek ürettiği yeni şarkıları yolda.

lara di lara

 

Bu röportajın bir bölümü GQ Bahar 2021'de müzikte yeni bir sayfa açanlar dosyasında yayınlanmıştır. 

Yazı: Yiğit Tuna

Fotoğraf: Ali Kalyoncu

Moda Editörü: Anıl Can

Prodüksiyon: Derya Gürsel

Işık: Okan Ataş

Fotoğraf Asistanları: Burak Kuzgun, Tuğcan Temizkan

Moda Editörü Asistanları: Zeynep Bala Dura, Yağmur Yüksel

Prodüksiyon Asistanları: Eda Güneş, Busenur Can

Saç: Harun Ateş - Makyaj: Bedirhan Aydı

DOSYANIN BİR DİĞER RÖPORTAJI:LİL ZEY

LİL ZEY 

 

İZLE
Çağatay Ulusoy Kapakta #GQBahar21
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası