Röportaj

Sinanılmaz | Yeni Müzik

Var olmak ve kendini ifade edebilmek için sanatla yaşamsal ve aslında zorunlu bir bağ kuruyor Sinanılmaz; #GQBahar21“ yeni müzisyenler dosyasında bu durumu "Sadece anlatmak istediğim bir şey olduğu zaman onu anlatmak için ifade ediyorum kendimi" diye açıklıyor.

Sinanılmaz

Yavaş ve emin adımlarla ilerleyen biri... Ancak Sinan'ın müziğiyle henüz yolu kesişmeyenlerin, çizimleri ve animasyonlarıyla karşılaşmış olması muhtemel. Instagram ve Youtube'daki Vicotüco videolarının hem animasyonlarında hem müziklerinde onun payı var. "Yeni parçalar üstünde, albüm üstünde çalışıyorum. İlk albümümü çıkarmak istiyorum. Sıradaki hedefim bu" diyor ve 2020'yi müzikal anlamda hayalini kurduklarını gerçekleştirebildiği bir yıl olarak görüyor. Animasyon ve müziği aynı potada eritebilme becerisini de göz önüne alınca, Sinanılmaz'ın özgün tarzı daha da belirginleşiyor. Kendini müzik yapmadan önce daha duygusuz bir insan olarak tanımlayan ve müzikle duygusal yanını keşfettiğini söyleyen Sinan, "Kendimi konuşarak çok iyi ifade edemiyorum ve kendimi ifade etme biçimi olarak sanatı tercih ediyorum. Sadece müzik değil; animasyon resim... Var olmak için bunu yapmam gerekiyor" diyerek aslında müziğin hayatındaki yerini de tanımlıyor. 

Sosyal medyanın gücü, onun üretiminde de etkili rol oynuyor, "Herkes sesini duyurabilmeye başladı ve kendi kafasındakileri yansıtmaya çalışıyor ve başarılı olabiliyor kolayca." Birbirine benzeyenlerin giderek arttığı ve özgün seslerin daha da kıymet kazandığı bu dönemde, Sinanılmaz yaptıklarıyla hemen ayrışıyor. 

 sinanilmaz

Bu röportajın bir bölümü GQ Bahar 2021'de müzikte yeni bir sayfa açanlar dosyasında yayınlanmıştır. 

Yazı: Yiğit Tuna
Fotoğraf: Ali Kalyoncu
Moda Editörü: Anıl Can
Prodüksiyon: Derya Gürsel
Işık: Okan Ataş
Fotoğraf Asistanları: Burak Kuzgun, Tuğcan Temizkan

Moda Editörü Asistanları: Zeynep Bala Dura, Yağmur Yüksel

Prodüksiyon Asistanları: Eda Güneş, Busenur Can
Saç: Harun Ateş - Makyaj: Bedirhan Aydı

DOSYANIN BİR DİĞER RÖPORTAJI:LİL ZEY

LİL ZEY

İZLE
Çağatay Ulusoy Kapakta #GQBahar21
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası