Franz Ferdinand'ın Alex'i: Müzik Benim Kaderim
Röportaj

Franz Ferdinand'ın Alex'i: Müzik Benim Kaderim

Bu röportaja müzik konuşmak için oturmuştuk ama imam bayıldıdan girip aile dedikodularından çıktık. Kimle mi? Franz Ferdinand’ın sahnede bir saniye durmayan, efsane vokali Alex Kapranos ile! “Ünlü ve cool bir rock star” olmak snob olmak anlamına gemiyormuş meğer! Arada müzikten ve 24 Eylül’de Cheerz Festival kapsamında gerçekleşecek İstanbul konserlerinden de bahsettik elbette.

Ekranın diğer tarafında gözleri ışıl ışıl parlayarak “Günaydın” diyen Alex Kapranos, sahnede izlediğimde delirdiğim rock star’dan farklı, çok samimi, sakin, birazdan çayını yudumlayarak bir plak yerleştirip mırıldanmaya başlayacak bir İngiliz gibi görünüyor. “Çok heyecanlıyım, konuşmayı unutursam affet” diyorum, gülmeye başlıyor, fanlarının heyecanına alışkın, yine de mütevazı bir tavırla teşekkür ediyor. Sohbete başlamadan ismimin nasıl telaffuz edildiğini soruyor ve doğru söylediğinden emin oluyor. Her yabancı “star” ile yaşanan bir detay değil bu.

Yunan kökenleri olan İskoç  müzisyen, Franz Ferdinand grubunun kurucusu ve vokali. “Take Me Out” “Ulysses” “This Fire” “No You Girls” gibi hitlerin ve yüzlerce ödülün sahibi grup, 24-25 Eylül’deki Cheerz Festival’de sahne alacak. Öncesinde Alex Kapranos ile zoom üzerinden iki eski dostmuşuz gibi sohbet ettik!

Franz Ferdinand

İLGİLİ İÇERİKLER Franz Ferdinand Alex Kapranos
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası