Kenan İmirzalıoğlu: Bir Kuyruklu Yıldız

Hep ‘delikanlı’ olsa da, kariyerinde 20 yılı geriden bıraktı Kenan İmirzalıoğlu. Bunca şöhrete ve ilgiye rağmen yolundan hiç sapmadan kendini sürekli geliştirerek, çizgisini bozmadan bugüne gelmeyi başardı. Parlak bir yıldız olarak girdiği hayatımıza, eskisinden çok daha güçlü şekilde ışığını saçmayı sürdürüyor.

08 Ocak 2021

21-01/09/kenan-imirzalioglu.jpg

 

Türkiye’de 1990’ların sonunda ekran başına oturanlar, delikanlı karakterlerle tanışmaya hazırlanıyordu. 1999’da Osman Sınav, türünün ilk örneği olacak ve televizyonlarda yeni bir dönem başlatacak Deli Yürek adlı diziye imza attı, başrolü de Kenan İmirzalıoğlu’na verdi. Böylece Yusuf Miroğlu efsanesi başladı. Türkiye’nin yeni yıldızı doğmuştu.  

O yıllarda Türkiye’yi peşinden sürükleyen Miroğlu karakterinden çok da kopuk sayılmazdı gerçek hayattaki İmirzalıoğlu. Ankara Bala’nın Üçem köyünde büyüyen, tarla bahçe işini bilen, büyüğüne saygısında kusur etmeyen bir Anadolu genciydi. Her hali parlak bu gencin yıldızlar ligine girmesi uzun sürmedi. Önce, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde matematik mühendisliğini kazanarak elini uzattı yıldızlara sonra 1997’de ‘Best Model Of The World’e katılarak. Yarışmanın sadece Türkiye’den çıkan ilk erkek birincisi için artık hiç bir şey eskisi gibi olamazdı, olmadı da.

Uğur Yücel imzalı Yazı-Tura; Yavuz Turgul, Ömer Vargı, Mine Vargı, Şener Şen, Rasim Öztekin gibi ustaların bir araya geldiği Kabadayı; yine Uğur Yücel’le yer aldığı Ejder Kapanı; Tuncel Kurtiz’le oynadığı Ezel geniş kitleleri peşinden sürüklerken, İmirzalıoğlu’nun oyunculuğunu ustaların el vermesiyle pekiştirdi, yıldızını iyice parlattı. 

Rüzgar hâlâ dinmiş değil. Türkiye onu izlemeyi seviyor. Bugün ATV’de yayınlanan bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster’de samimi ve güven veren tarzıyla yine milyonların evine giriyor, pozitif enerjisini yaymayı sürdürüyor. Artık daha olgun, daha sakin, hayatta durduğu yer; 25 yıl önceki delikanlıdan daha farklı. 

 

 

Yazının tamamı GQ MOTY 2020 Özel Sayısında...


GQ Young Athlete Awards: Genç Sporcularımızı Onurlandırma Hareketi

GQ SPORTS | GQ Young Athlete Awards: Genç Sporcularımızı Onurlandırma Hareketi

Deniz Tortum’dan Belirsizlik Çağında Hayatı Olumlama

DERGİ KONULARI | Deniz Tortum’dan Belirsizlik Çağında Hayatı Olumlama

Pandemide Takımlarından Ayrı Kalan “Mahzun” Taraftarlar

DERGİ KONULARI | Pandemide Takımlarından Ayrı Kalan “Mahzun” Taraftarlar

Hayata Sıfırdan Başlamak Gerçekten Mümkün Müdür? Nörobilim Cevaplıyor!

DERGİ KONULARI | Hayata Sıfırdan Başlamak Gerçekten Mümkün Müdür? Nörobilim Cevaplıyor!

Ozan Dolunay'ın Hissizleşmekten Kontrollü Hissetmeye Oyunculuk Yolculuğu

DERGİ KONULARI | Ozan Dolunay'ın Hissizleşmekten Kontrollü Hissetmeye Oyunculuk Yolculuğu

GQ Yaz 2021 Sayısında Neler Var?

DERGİ KONULARI | GQ Yaz 2021 Sayısında Neler Var?

Daha Fazla Göster