Astromeditasyon | Herkes Uykusunu Aldıysa Uyanmaya Hazır Mı?

Yeniyi, uyanmayı, tazelenmeyi hatırlamak / hatırlatmak, bilmiyorsan gidip sorup öğrenmek gerekiyor. Astromeditasyon'da bahar aylarından Mayıs için gezegenler neler söylüyor? Anlayacağımız dilde Melis Şenol Aşkaroğlu anlatıyor.

07 Mayıs 2021

Astromeditasyon | Herkes Uykusunu Aldıysa Uyanmaya Hazır Mı?

2021’in ilk üç ayı sıkıcı, bunaltıcı, “nereye kadar bu daralma” dedirten hislerle geçti. Gezegenler el ele verip; ekonomik ve toplumsal birçok olayda adeta bizi sınadı. Neyse ki, şükür diyebileceğimiz bahar ayları başlıyor. Bir nebze nefes alacağız. “Normale dönüyoruz” demek komik olur çünkü bildiğiniz üzere eski normal 2020 Mart ayında kaldı. Ancak özgürlüğün yeni bir tanımı tadında bu döneme “uyanışlı normal” diyebiliriz. Bu döneme dair ayrıntı vermek gerekirse, doğanın uyanışa geçtiği bahar aylarını biraz daha detaylı inceleyelim.

Mayıs 2021 Gezegenler

Fazlasıyla hızlı bir ay. Kendi farkını, otantikliğini, özgünlüğünü daha fazla ortaya koymak isteyeceğin günler. Bu noktada yine sıkışıklık, sınırlandırmalarla tetiklenebilirsin.

Odaklanılacak kısma; seni sen yapan olgularına daha fazla nasıl güvenebilirsin? Kendin için attığın adımların sorumluluğunu nasıl alabilirsin? Evet, mikrofonu yine kendine uzatma zamanı.

26 Mayıs’ta önemli bir güneş tutulması var. Özellikle Yay, İkizler, Başak, Balık bireyler fanatikçe inandığı düşünce ve hareket biçimlerini fazlasıyla sorgulamaya başlayabilirler. Tam bu noktada gerçek bilginin tekrar öğrenilmesi gerektiği durumlarla yüzleşebilirsin.

14 Mayıs’ta Jüpitercim Balık burcuna geçiyor. Özellikle 28 Temmuz’a kadar kolektif şifalanmalar, pandemi olaylarının hafifleme ihtimalini güçlendiriyor. Hele Balık burcu bireylerin genel anlamda fazla bereketli, şanslı, aşklı, şifalı hissedebileceği bir dönem zaman aralığı.

29 Mayıs’ta İkizler’de Merkür retrosu başlayacak. Bu dönem daha önce iletişim kurmayı hiç bilmiyormuşçasına hissettirebilecek güce sahip. Haziran ayı boyunca “çok da zorlamamak” lazım diyerek, akmayan iletişimi zorlamamak gerekiyor. Kafalar bulanık olabilir.

 

Genel anlamda uyanmak çok önemli.

Nitekim 2021 yılı uyanış yılı olarak adından söz ettiren bir yıl.

Yeniyi, uyanmayı, tazelenmeyi hatırlamak / hatırlatmak, bilmiyorsan gidip sorup öğrenmek gerekiyor.

Herkes uykusunu aldıysa uyanmaya hazır mı?

 

Yazının tamamı GQ Bahar 2021 Sayısında...

GQ BAHAR21 KAPINA GELSİN 
GQ Türkiye Bahar 2021


Sneaker'ların Sürdürülebilirlik Devri

DERGİ KONULARI | Sneaker'ların Sürdürülebilirlik Devri

Emir Can İğrek | Yeni Müzik

DERGİ KONULARI | Emir Can İğrek | Yeni Müzik

Michelin Yıldızlı Şef Ahmet Dede'yle Tanışın

DERGİ KONULARI | Michelin Yıldızlı Şef Ahmet Dede'yle Tanışın

Kaan Karahan'la Müziğe, Sabretmeye, Denemeye Ve Yeni Kalabilmeye Dair

DERGİ KONULARI | Kaan Karahan'la Müziğe, Sabretmeye, Denemeye Ve Yeni Kalabilmeye Dair

İçgüdüsel Bir Yolculuk Olarak Kahve Hazırlamak

DERGİ KONULARI | İçgüdüsel Bir Yolculuk Olarak Kahve Hazırlamak

Yıllar Ziyan Olmadan | Fatih Yılmaz

DERGİ KONULARI | Yıllar Ziyan Olmadan | Fatih Yılmaz

Daha Fazla Göster