Lil Zey | Yeni Müzik
Röportaj

Lil Zey | Yeni Müzik

Kara Tiyatro'sunun perdelerini açar Lil Zey, #GQBahar21“ yeni müzisyenler dosyasında kendini anlattıkça, sessizlik sonrasındaki müzik sahnesinde nasıl dikkat çektiğini daha iyi anlıyoruz. " Nasıl bir kuş, uçmak için yaratıldıysa ben de şarkı söylemek için yaratıldım.”

“Heveslenemem”, “Zor”, “1 gr eksik”… Saymayı sürdürebiliriz ama Lil Zey’in rap sahnesindeki rüzgarını anlatmak için bu birkaç parça yeterli. Onun yaptığı müziği daha da etkili kılan, içinden gelen önlenemez tutkusu. “Ben sadece içimden geleni yaptım. Aslında hayal ve hedefleri kurarak giriştiğim bir şey değil müzik işi; içimde olan bir şey… Ben dinlenmeseydim de sürekli bunu yapmaya devam edecektim” diyerek bu tutkusunu ortaya koyuyor. Müzik üretimi, aynı zamanda bir çeşit terapi ve yüzleşme süreci onun için. Şarkıları, sıkıntılarını ya da korkularını yakın bir arkadaşla paylaşma aracı gibi görüyor. “İstemediğin veya çok korktuğun bir şey başına geldi, bunu kendi içinde susarak yaşamak bence çok daha ağır,” diyor ve bizle paylaşmak istiyor.

Zaman ne gösterir bilinmez ama Lil Zey, içgüdüleriyle hareket ediyor, şu an yaptıklarından oldukça tatmin oluyor ve yoluna bu şeffaflıkta devam etmek istiyor. Albümü hakkındaki hisleri ve ortadaki emek, “Çok içime sindi. Bu tamamen benim. Kendimi resmettiğim bir tablo bu albüm” sözlerinden açıkça belli oluyor, bize de bu tablonun tadını çıkarmak kalıyor.

Lil_Zey

Bu röportajın bir bölümü GQ Bahar 2021'de müzikte yeni bir sayfa açanlar dosyasında yayınlanmıştır.

GQ BAHAR21 KAPINA GELSİN 
GQ Türkiye Bahar 2021

Yazı: Yiğit Tuna
Fotoğraf: Ali Kalyoncu
Moda Editörü: Anıl Can
Prodüksiyon: Derya Gürsel
Işık: Okan Ataş
Fotoğraf Asistanları: Burak Kuzgun, Tuğcan Temizkan

Moda Editörü Asistanları: Zeynep Bala Dura, Yağmur Yüksel

Prodüksiyon Asistanları: Eda Güneş, Busenur Can
Saç: Harun Ateş - Makyaj: Bedirhan Aydı

İZLE
Çağatay Ulusoy Kapakta #GQBahar21
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası