Zlatan Ibrahimović'in Formda Kalma Rehberi
Röportaj

Zlatan Ibrahimović'in Formda Kalma Rehberi

İsveç'in tüm zamanların en çok gol atan oyuncusu, her yaştaki insanlar için formda kalmanın ipuçlarını paylaşıyor.

Getty Images

Zlatan Ibrahimović, kendi jenerasyonunun en büyük futbolcularından biri. Gelin, ilk önce Zlatan’ın istatistiklerine şöyle bir göz atmakla işe başlayalım: futbolculuk kariyerinde çoğu üst düzey rakiplere karşı kaydettiği 558 golle, erkekler futbolunda tüm zamanların en çok gol atanlar listesinde 13. Sırada yer alan golcü. 121 üst düzey uluslararası maçta attığı 62 golle İsveç'in Tüm Zamanların En İyisi (GOAT - Greatest of All Times) unvanlı futbolcusu. On yıl üst üste aldığı yenilmezlik serisine ek olarak İsveç'te yılın futbolcularına verilen Altın Top ödülünün 12 kez sahibi. Beş Scudetti, dört 1. Lig kupası, Barcelona ile bir La Liga şampiyonluğu ve sayamayacağımız kadar çok birincilik ödülü kazanmış bir oyuncu.

Tüm bunlar, en iyi oyuncuların saçlarının telinden kramponlarının bağcıklarına kadar taşan o soyut yıldız ışığına ilaveten kazandığı başarılar. Zlatan bir taraftan da beş dil biliyor, tekvando yapıyor ve yakında sinema oyuncusu olarak yeni bir kariyere adım atmak üzere; “I am Zlatan, The Soccer Football Movie” filminin seslendirmesi ve yakında çıkacak olan “Asterix & Obelix: The Middle Kingdom'da” alacağı küçük bir rol. Öte yandan kendisi “tek isimliler” kulübün de bir üyesi: aynı Beyoncé veya Madonna gibi soyadının haricinde sadece Zlatan ismiyle anılıyor.

Geçirdiği ciddi bir sakatlık onu bu sezon takımı AC Milan için oynamaktan bugüne kadar alıkoydu, ancak 41 yaşındaki Zlatan'ın San Siro stadyumuna ve İtalyan futbolunun zirvesine dönmesine haftalar kalmış durumda. Son kırk yılın her birinde gol atan İsveç'in altın tanrısıyla H&M Move'un yeni Empower Koleksiyonunun lansmanından önce, nasıl yaparız da Zlatan'ın uzun ömürlülük pastasından kendimize de bir küçük dilim alabiliriz diye sohbet ettik.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası