Değeri Bilinmeyen 6 Egzersiz
Fitness

Değeri Bilinmeyen 6 Egzersiz

Sıradanlaşmış fitness rutininize biraz canlılık getirmenin zamanı geldi. Statik zıplamalardan squat varyasyonlarına ve karın kaslarını çalıştıran egzersizlere kadar uzman ekibimizin bazı önerileri var.

Çoğumuzun neden daha iyi, daha az takdir gören egzersizleri denemek yerine aynı eski hareketler üzerinde durduğu bilinmez. Çeşitlilik hayatın tuzu biberidir, spor salonda da öyle!

Çünkü denenmiş ve test edilmiş olana takılı kalmanız gerektiğini söyleyen hiçbir şey yok. Aslında bir çalışma, hedeflere ulaşma söz konusu olduğunda esnekliğin başarının anahtarı olabileceğini ortaya koydu. The Journal of Strength & Conditioning Research dergisinde yayınlanan bir başka araştırma ise, antrenmanlarınızı çeşitlendirmenin sadece kas boyunu değil, aynı zamanda gücü de artırdığını ortaya koydu.

Daha fazlasını duymak ister misiniz? Frontiers in Psychology dergisinde yayınlanan bir çalışma, antrenmandan keyif almanın spor salonuna geri gelmenizi sağlayacağını ortaya çıkardı. Bunu yapmak için de antrenmanı canlı tutmanız gerekir. Kendinizi bir fitness duraksaması içinde bulduysanız, aradığınız çözüm bu olabilir.

Fitness, vücudunuzu konfor alanının dışına itmekle ilgilidir. Büyüdüğünüz yer burasıdır. Bu yüzden kendinize bir iyilik yapın, bir dahaki sefere halter kaldırmaya, kettlebell savurmaya veya kayıtsızca aynı eski core döngüsünden geçmeye hazırlandığınızda, neden aşağıdaki küçümsenen egzersizler listesinden favori PT'lerimizin sevdiği rastgele bir egzersiz eklemeyesiniz? Seans başına sadece bir değişiklikle başlayın ve nasıl fark yarattığını görün.

British GQ

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası