Röportaj

Evdeki Saat | Yeni Müzik

#GQBahar21 sayısında Evdeki Saat'in Eren Alıcı'sı geleceğe dair planlarını, kendine has üretim sürecini anlatıyor ve ekliyor "İnsan müzik yaptığı zaman kendi içine daha çok yöneliyor".

evdeki-saat-eren-alici

Eren Alıcı'nın müziği, günün hangi saatinde ve her nerede dinlenirse dinlensin, insana dinginlik getiren bir ritme sahip. Şu sıralar döne döne dinlediğimiz parçası "Hiç Uyanmasam" da, bu hislerin son temsilcisi. Yaptığı müziği yapmaya devam etmesini sağlayan motivasyonlarını sorduğumuzda, "Ben üretmeyi, ortaya bir şey çıkarmayı ve bunu insanlarla paylaşmayı, onların kafasında sorgulama yaratmayı seviyorum. Özellikl müzikte yeni şeyler keşfetmeyi, sözlerde yeni ritimler denemeyi; bunların hepsini çok seviyorum. Yeni bir kafa yapısı açmak istiyorum" diyor. Onun için üretim süreci çeşitli ve sıklıkla sürprizlerle dolu. "Uzunların nakaratının 2018'de yazılıp şarkının 2020'de tamamlanması da bu sürecin bir örneği, stüdyoda şarkı yapmamak, yalnızca yeni bir şeyler keşfetmek için girdiği günler de...

Bugünlerde pusulası yurt dışını gösteriyor, orada müzik yapıp projeler üreteceği bir geleceğin altyapısını kurmaya başlamış bile. Belli ki dünyaya açılma haberlerini alacağımız günler yakın.

evdeki-saat-eren-alici

 

Bu röportajın bir bölümü GQ Bahar 2021'de müzikte yeni bir sayfa açanlar dosyasında yayınlanmıştır. 

Yazı: Yiğit Tuna

Fotoğraf: Ali Kalyoncu

Moda Editörü: Anıl Can

Prodüksiyon: Derya Gürsel

Işık: Okan Ataş

Fotoğraf Asistanları: Burak Kuzgun, Tuğcan Temizkan

Moda Editörü Asistanları: Zeynep Bala Dura, Yağmur Yüksel

Prodüksiyon Asistanları: Eda Güneş, Busenur Can

Saç: Harun Ateş - Makyaj: Bedirhan Aydı

 

DOSYANIN BİR DİĞER RÖPORTAJI:LİL ZEY

LİL ZEY 

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası