AstroMeditasyon: Yeni Bir Çağa Girerken Hangi Köklerini Yanına Almak İstiyorsun?
Dergi Konuları

AstroMeditasyon: Yeni Bir Çağa Girerken Hangi Köklerini Yanına Almak İstiyorsun?

2018’in başından beri toprak elementini hayatımızın her anlamında daha fazla hissetmeye başlamıştık. Köklerden konuşacaksak, önce doğduğumuz topraklara bir dönmemiz gerekiyor. “Dönmemiz” dedim; ancak zaten geçen iki buçuk yıl bizi sık sık geldiğimiz yerlere döndürdü. Doğduğun aile / büyüdüğün çevresel koşullar / merkezini bilme ve orda köklenme bilgilerimizi sorgulattı / yeniden öğretti. 

 

Kadim bilgiler ve gökyüzü, uzun süredir devam eden toprak çağının Aralık 2020 itibarıyla sonlanıp, hava çağına giriş yapacağımızı gösteriyor. (Buyurun size 2020’nin neden diğer yıllardan farklı olduğuna ve ismini tarihin zaman çizelgesine altın harflerle yazdırdığına bir örnek daha!)

 

Böyle tarihi süreçlerden geçerken, burç ayırmaksızın kendi ailenden taşıdığın ancak artık sana hizmet etmeyen hangi köklerini temizlemek ve yoluna devam etmek istersin? Bir çınar ağacının güçlü, upuzun, yeryüzünü sıkı sıkı kavrayan köklerini gözünün önüne getir. Çınar, o kökler sayesinde beslenip, güçlü fırtınalar karşısında sapasağlam sarsılmadan durabiliyor. 

 

Beslendiğin / ilham aldığın / güvendiğin adımlarını nasıl attığını düşünmeni rica edeceğim. Toprak çağının yaklaşık 200 yıldır sürdüğü düşünülürse ömrünün tamamının toprak çağına denk geldiği aşikâr. “Attığım adımların kökeni ailem. O yüzden olduğu gibi işlevine bakmadan kabul ediyorum” diyenleri zaten bu son iki buçuk yıl yeterince yordu. 

Sorgusuzca kaçışların işlevini nasıl yitirdiğine hepimiz tanık olduk.

 

Köklerini kontrol etmeyi ne kadar öğrenebildin? Yıl sonuna kadar bu ve benzeri sorulara cevaplar arayabilirsin. Verdiğin cevaplar, yepyeni bir çağa girerken bavulunda neleri taşımak istediğini çok net ortaya çıkaracaktır. Ne de olsa ‘netlik’, 2020’nin görev tanımları içinde ilk beşte yer alıyor. Bu yıl, 17 Aralık 2020’ye kadar hayatlarımıza netlik kazandırmak için elinden geleni yapacak.

 

Bereket bilincinin gezegeni Jüpiter, karma ve kontrol merkezinin gezegeni Satürn, derin dönüşümlerin gezegeni Plüto toprağın en güçlülerinden biri olan Oğlak burcunda yolculuklarına devam ediyor. Aylardır retro durumundaydılar. Ancak Eylül itibarıyla sırasıyla retrolarını sonlandırıp, ileri hareketlerine başlıyorlar. Bu da demek oluyor ki içe dönüşten, geçmişle alakalı kapatılması gereken, yavaş akan konulardan geleceği şekillendirmeye doğru hızla döneceğiz. Gezegenlerin ileri hareketleri, hem global hem bireysel anlamda 2020’nin sonuna kadar damgasını vuracak farkındalıklara ve dönüşümlere neden olacak gibi görünüyor.

 

Bu doğrultuda özellikle Ekim başı itibariyle aynı bir çınar ağacı gibi üzerinde durduğun köklerini hatırlayarak hayatında aldığın sorumluluk biçimlerine / göz ardı etmeyi seçtiğin durumlarına / kaçak oynamaya yatkın olduğun seçimlerine daha özenle bakmanı öneririm. 

 

Hayatın her yerinde ama’sız, neden’siz, niçin’siz netlikler zamanından geçerken, yeni sistemlerde en çok neye ihtiyacı olduğunu bedenine ve kalbine soranlar biraz daha avantajlı. Ve bunu denemesi bedava.İlgili Başlıklar
Daha Fazlası