Astrolojide Yaz Bitimi - Sonbahar Başlangıcında Gökyüzünden Gelen Tüyolar!
DAHASI+

Astrolojide Yaz Bitimi - Sonbahar Başlangıcında Gökyüzünden Gelen Tüyolar!

GQ Türkiye AstroMeditasyon yazarı Melis Şenol Aşkaroğlu'nun yeni yazısını keşfedin!

“Yaz nasıl geçti ben anlamadım?”

“Bu 2020 ne acayip bir yıl?” diye diye yılın 9. ayına geldik nerdeyse!

Sonbahar ve kış ayları yine birbirinden hızlı, birbirinden beklenmedik hareketlerle geçecek.

O hızlı zamanlara girmeden önce gökyüzünde neler / nasıl ilerliyor sizi güncellemek isterim. Niyet; salim kafayla enerji bedenimizi de hazırlayarak yazı kapatıp, sonbaharı açmaktır.

O kadar kargaşalı açılar içinde 19 Ağustos’ta Aslan burcunda iyicil bir yeni ay gerçekleşti. Etkisi Ağustos sonuna kadar devam edecek.

Aşklı meşkli, “çocuk yapsak mı?” sorulu, “Hadi azcık eğlenelim!”li, ateş elementine yakışır bir canlılıkta ben burdayım / kendimi ortaya koyuyorum’lu mesajlara sahip bir yeni ay.

Bu yüzden yeniyi başlatma / adım atma / bir şeyler yaratma için özellikle 23 Ağustos’u kullanabilirsiniz. Aslan, Kova, Akrep, Boğa insanları biraz daha fazla bu etkileri hissediyordur.

24 Ağustos’ta Mars’ın Satürn’cüğümle bir münasebeti olacak. İkisi de bizim “Baba” diye adlandırdığımız zoru seven gezegenler olduğundan maalesef gayret sarfettiğin işlerde beklenmeyen engeller / gitmeyen durumlar / sert manipülatif hareketler getirebilir.

“Olmadı mı olmuyor.” mantalitesine biraz daha güvenerek bu tip durumlarda geri çekilmek faydalı olacaktır.

30 Ağustos Venüs’ün aldığı açılar biraz hoş değil. Bundan dolayı bugün özellikle her türlü ilişki şekillerinizde gereksiz kafada kurmalı / kıskanç olmadan ilerleyiniz. Anlaşılmayı / ikna edilmeyi pek desteklemediğinden ilişkilerin yapısının sorgulanacağı / trip atılacak bir gün değil. Yorabilir.

Sonbaharın efendisi Eylül ayı dolunayla başlıyor.

2 Eylül’de sabah 08.21’de Balık burcunda dolunay gerçekleşecek.

Hem ruhsal hem fiziksel sağlığımızı ön plana çıkaracak bir yapıya sahip.

Dolunay’lar kapanışları temsil eder. Bu yüzden bilinçaltı konularında ya da ne zamandır halletmeniz gereken fiziksel bedeninizle ilgili konularda bu dolunay zamanı netlikler kazanabilirsiniz.

10 Eylül’de ne zamandır beklenen Mars’ın geri hareketi başlıyor. 15 Kasım’a kadar da gerileyecek. Daha retrosu başlamadan konuşulmaya başlama nedeni ise; hareket etme biçimimiz / kendimizi savunma tekniklerimiz / atağa geçme hızımız / öfkelerimizi yönetme şeklimizi etkiliyor olmasından.

Geri hareket döneminde bizi daha çok içe, daha çok geçmişe döndürecek. Burada önemli olan içsel öfke patlamalarında bir taraf seçeceksek kendimizi taraf olarak seçmemiz. Yeterince dışarda şefkatsiz enerjiler kol gezerken iç dünyamıza bunu yansıtmaya gerek yok bence :)

“Melis bunun hiç iyi tarafı yok mu?” diye sorarsanız eğer; retro zamanı sık sık bizi geçmişe döndüreceğinden zamanında gayret sarfedip yapmaya çalışıp yarım kalan detaylarınızı tamamlatabilir. Ancak en önemli yaklaşım; akmayan durumları abartmamak / öfke anlarında büyük patlamalardan uzaklaşmak. Global anlamda dünyayı etkileyeceğinden bireysel anlamda kendinizi koruma altına almanızı kalpten öneririm.

13 Eylül’de aylardır geri hareketine devam eden sevgili Jüpi ileri hareketine başlayacak. Bu da kariyersel / finansal konularda bereket anlamında biraz daha canlandıracak.

Oğlak’ta olduğundan oturduğunuz yerden bir şey yapmadan gelen bereketten bahsetmiyorum. Sorumlulukları alıp elinizden geleni yaptığınız konularda şansı / bereketi hissettirebilecektir.

Dikkat edilmesi gereken; toplumu etkileyen olayları da aynı şekilde büyütebileceğinden pandemi olsun / ekonomiksel yaklaşımlar olsun daha dikkatli / özenli ilerlenmesi iyi olacaktır.

Eylül ortasına kadar gökyüzünde durumlar bu şekilde. Eylül ikinci yarısında yeni ay ve karmaların lordu / kontrol merkezinin en büyük başkanı Satürn ileri hareketine başlayacak. Onları zamanı geldiğinde yazıyor olacağım öncelikle şu yaz aylarını güzelce bir kapatalım. :)

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası