Wellness

Dengeleri Değiştiren 2020 Biterken Yeni Sistemlerde Nasıl Dengede Kalacağız?

Sebebini tam çözemediğimiz durumlar için 'Merkür geri gidiyormuş abi' açıklamasından çok daha fazlasına ihtiyaç duyabiliriz. Astroloji editörümüz Melis Şenol Aşkaroğlu 2020'yi bitirdiğimiz günlerde yakın dönem için dengede kalmamızı sağlayabilecek önerileri GQ Denge için yazdı.

naomi tamar

 

Fotoğraf: Naomi Tamar

“Finansal konular başta olmak üzere, makro ve mikro düzlemde pandemiyle başlayan her sistem değişikliği, hayatlarımızın tüm dengeleriyle oynadı” desek abartmış olmayız sanırım.

 

Oğlak’ta toplaşan ağır gezegenler toplumsal yapı/sistem/kontrol merkezi/kurallar üzerinde aylardır çalışıyor. Defalarca söylediğim gibi, dengeler kaysa da eski sisteme dair hizmet etmeyenleri ortaya çıkarıp, kapatıp yeniye yer açmak en büyük amaç.

 

Daha net anlatmam gerekirse, dengeler bozuldu. Eski sistem kapandı, yeni sistem oluşturuldu. 2021 itibariyle de yeni sisteme göre bireysel dengelerimizi kuracağız.

 

Demesi kolay farkındayım. Ancak kendine bakar mısın? Hayatında denge kurmak için en çok nerede efor sarf ediyorsun? Ailende mi? Kariyerinde mi? Evinde mi? Bedeninde mi? Aşkta mı? Artık hangi konuda dengeyi arıyorsan, o konuyla ilgili sana öğretilen bilgiyi ve inanma biçimini sorgulamaya başlayabilirsin. (5 Haziran’dan bu yana, belki de başlamışsındır.)

 

Nedeni, 30 Kasım’da İkizler burcunda gerçekleşecek Ay tutulması. Kendisi 

2022’nin ikinci yarısına kadar “Neysen o ol!” cümlesinin kafalara kazınması için çalışacak.

 

Dengelerini ararken önce körü körüne inandığın inanç kalıplarını, sonra bilgilerini gözden geçirmen gerekiyor. Yepyeni inanışlar/akımlar ortaya çıkmaya başlayacak.

Doğru bilgiye sahibi, her zaman daha avantajlı olacak. Bu yüzden herhangi bir denge kurmaya çalışırken, önce elindekinin bilginin doğruluğunu kontrol et.  

 

Doğru / işe yarayan bilgi + Kendini “mış” gibi yapmadan ortaya koyan kişi = Para 

Bu denklemle ideal bir denge kurucusu olabilirsin.

 

Son olarak; dengelerini ararken dijital dünyadaki her platformda var olma biçimini de gözden geçirmende fayda var. Şimdi o kullandığın filtreleri ve aşırı cool’um tavırlarını yavaşça yere bıraksan mı? 

Bu yazı GQ Denge'nin ilk sayısında yayınlanmıştır. Daha fazla denge içeriği için dergiyi buradan satın alabilirsin. 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası