Harvard'a Göre Daha Üretken Olmak İçin Sabahları Yapılması Gereken 3 Şey
Hayat Rehberi

Harvard'a Göre Daha Üretken Olmak İçin Sabahları Yapılması Gereken 3 Şey

Verimliliği artırmak, zamanınızı nasıl daha iyi kullanacağınızı öğrenmekle ilgilidir ve o kadar da karmaşık değildir. İşte üretkenliğinizi yükseltecek alışkanlıklar.

Daha üretken olmak için akıllıca kararlar vermeyi, zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmeyi ve bazı şeylerin öncelikli olduğunu, bazılarının ise olmadığını kabul etmelisiniz. Ayrıca güne doğru adımlarla başlamalısınız! En azından Harvard Üniversitesi profesyonel gelişim web sitesinde böyle diyor.

Uzmanlara göre, daha iyi sonuçlar elde etmek (ve stres ve kaygı düzeylerini azaltmak) için ele alınması gereken üretkenliği baltalayan davranışlar veya alışkanlıklar var. Mesele sadece hata yapmayı bırakmak değil, çalışmaya daha fazla zaman ayırmak zorunda kalmadan daha fazla iş yapmanıza yardımcı olabilecek pratikleri uygulamaktır.

Harvard'a göre, en başarılı ve üretken insanlar, gün boyunca üretkenliği artırmak için tasarlanmış belirli adımları içeren iyi bir sabah rutini ile başlıyor. Düzgün çalışabilmek için hepimizin dinlenmeye ihtiyacı olduğunu bilmek önemlidir, aksi takdirde dikkat süresi, motivasyon ve iş performansı olumsuz etkilenir ve bu da başarının önünde büyük bir engel olabilir.

Harvard'a göre daha üretken olmak için sabahları yapılması gereken 3 şey

Üretkenlik, yorgunluk, bitkinlik ve stresten kaçınırken iyi performans göstererek, işleri halletmek ve verimli çalışmakla ilgili. Harvard'a göre, güne doğru başlamak size sadece iyi bir enerji dozu ve iyi bir tutum kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda çalışma saatlerinizi en iyi şekilde değerlendirmenize ve acele etmemenize de yardımcı olacaktır. 

İlk olarak GQ Meksika'da yayınlanmıştır

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası