Değişim Ve Dönüşüm Dostu Çorap
Dergi Konuları

Değişim Ve Dönüşüm Dostu Çorap

Hiçbir şey için değilse, çok yönlülüğü için çoraplara hayran olmalısınız.

Çorap, görünüm yaratırken size eşlik eden gizli bir kahraman, harika bir aksesuardır. “Kılığınızı en beklenmedik yerden vezir de edebilir rezil de demiştim” sanırım. Ayaklarınızı sıcak, kuru, rahat ve yumuşak da tutmaları da cabası. Bazen de başa bela olup, fazla sıcak tutar, terletir tüm rahatınızı kaçırabilirler. İçerik ve form/model konusunda kendinize has bir uzmanlık kazanmanız önemli. Sizin ayağınız, sizin stiliniz ve sizin rahatınız odak noktanız olmalı.

Çorabınızın malzemesi, rahatlığı ve performansı için önemli

Pamuk rahat ve emicidir, bu sayede cildinizdeki teri de sünger gibi içine çeker. Ancak pamuk, ıslaklığın hızla buharlaşmasına izin vermez. Pamuklu çorapları, özellikle spor zamanı, kısa süreli yoğun aktiviteler için tercih edin.

Yün, pamuktan daha kolay nefes alır ve ıslaklığın buharlaşmasına izin verir. Ayrıca soğuk koşullarda bol miktarda ısı sunar. Ancak yün, hacimli bir yapıya sahiptir ve pamuk gibi nemi vücuttan hızla uzaklaştırmaz.

Polyester ve akrilik gibi sentetik malzemeler - ve diğerleri - pamuk ve yünden daha incedir. Bu yüzden esneklik, dayanıklılık gibi kıymetli performansları teşvik etmek için genellikle doğal liflerle karıştırılırlar.

İpek çoraplar, klasik kıyafetlere, takım elbiselere çok yakışır; özel günlere, nişan, düğün gibi süreçlere şıklıklarıyla iyi hizmet ederler. Ancak diğer çorap türlerinden daha pahalıdırlar; pamuklu veya yün çoraplar kadar uzun süre de dayanmazlar.

Çorap form/modeli:
 


Çorapla ilgili bilmeniz gereken eğlenceli gerçekler

 

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası