G-İyi Enerji
Dergi Konuları

G-İyi Enerji

Giydiklerimiz ve enerjimiz arasında ilişki kurmak mümkün mü? Üzerimize giydiğimiz formlar, kumaşlar, renkler, desenlerle enerjimizi verimli kullanmamız hatta artırmamız mümkün olabilir mi?

Kılık kıyafet, giyinmek, çıkış noktası korunmak, örtünmek, kimi zaman statü ifadesi. Kim olduğumuzu ifade yöntemi. Kimi zaman görev ve sorumluluklara ait algı yönetimi. Günümüzde kişisel tercihlerin (o ya da bu sebeple ya da sebepsiz, emprovize) bedendeki öznel kürasyonu.

Günümüzde bedenimizi bir nevi boş kanvas olarak da kullanmıyor muyuz? Tercihlerimizi, ilham aldıklarımızı, korku ve kaygılarımızı derleyip bilinçli ya da bilinçsizce kimi zaman da modanın etkisinde kalarak üzerimize giymiyor muyuz?

Zamansızlık, çeşitlilik ve kapsayıcılık etkisi altında giysilerimiz neye/kime hizmet edeceğini şaşırmış olabilir. Giyinmek eyleminin günümüzde sorumlulukları tekrar gözden geçiriliyor. Kendisinden beklentiler yüksek. Giydiklerimizin zihnimizi sakin kılmalarını, rahatlıkla hemen her ortama uyum sağlamalarını da ister olduk. Doğal enerjiyi verimli kılmak, çevresel duyarlılık, daha sürdürülebilir bir dünya için giysilerden yükselen beklentileri de sıraya alabiliriz. Giyinmek aynı zamanda hedonist bir eylem. Kişisel olduğu kadar küresel de... Zevk alarak, teknolojinin merceği altında, işlevsel, ekonomik, pragmatik, enerjik giyinmek...

Enerji, son birkaç yıldır çok moda bir kelime... Hemen her alanda sıklıkla kullanılıyor. Birçoğumuz enerjimizi yükseltmek için alternatif yöntemler peşinde koşuyoruz. Çocuklardaki enerji fazlalığını dert edip dengelemeye çalışıyoruz. Eksiği fazlası olmadan ideal enerjiyi elde etme sevdasındayız. Ayrıca bu enerjiyi diğerlerinin enerjisini de verimli etkileyecek seviyede dengelemeye çabalıyoruz. Hem kendimizi hem diğerlerini ve çevremizi optimum düzeyde enerjik kılabilme hedefimiz var.

Giysiler, giyindiğimiz andaki ruh halimizin, enerji durumumuzun bir yansıması olabilir. Farkındalığımızı artırırsak, kumaşlar, renkler, desenler konusundaki tercihlerimizi bilinçli yaparsak giydiklerimizle o an ve gün içerisindeki enerjimizi dengelemek ya da artırmak mümkün. Kişisel tarzın enerjimiz üzerinde nasıl pek çok olumlu etkisi olabileceğine bir göz atmaya ne dersiniz.

İZLE
Yine, Yeni, Yeniden Batı
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası