Röportaj

Austin Butler ile Dengede Kalmak, Sabah Rutini ve Kokunun Eşsiz Gücü Üzerine

"Kalınca, duş almayı, köpeğimi yürüyüşe çıkarmayı, bir fincan kahve yapmayı severim... Biraz günlük tutarım."

Austin Butler YSL

Fotoğraf: YSL Beauty

Ödüllü Elvis Presley performansının ardından Austin Butler, Hollywood'un en parlak yıldızlarından biri olarak yerini sağlamlaştırdı. Yoğun programına rağmen Butler, YSL Beauty'nin yeni küresel elçisi olarak, markanın en yeni erkeksi eau de parfümü Myslf ile karşımızda. Butler, koku tercihleri, sağlıklı yaşam ritüelleri ve sette öğrendiği güzellik ipuçları hakkında sohbet etmek için New York'ta Vogue ile bir araya geldi.

Rahatlamak için...

Son zamanlarda saunaya ve soğuk banyoya çok gidiyorum - ki bunu çok seviyorum. Kendimi sıfırlamış gibi hissetmeme yardımcı oluyor. Kendimi dışarıya karşı kapatmaya gelince, kitap okumayı seviyorum - güneşte, bir ağacın altında ya da başka bir yerde oturup kitap okumak her zaman rahatlamama yardımcı oluyor.

Favori kitabı

Favori kitabim var mı bilmiyorum. Bu en sevdiğin çocuğunu seçmek gibi bir şey.

Sabah rutini

Sakin uyanmayı tercih ederim. İlk yaptığım şeyin egzersiz ya da benzeri bir şey olduğu dönemlerden geçtim; son zamanlarda kalkmayı, duş almayı, köpeğimi yürüyüşe çıkarmayı, bir fincan kahve yapmayı seviyorum. Biraz günlük tutuyorum - güne zihnimi merkeze alarak başlıyorum. 

Sabah bakım rutini

Çok bir şey yok.. Sadece duş alıyorum. 

Kokuya yaklaşımı 

Benim yaklaşımım, nasıl hissetmek istediğime bağlı olarak koku kullanıyorum, bir nevi nasıl giyiniyorsam öyle. Belli bir şekilde hissetmenizi sağlıyor, dolayısıyla günlük hayatımı etkiliyor. Bazı günler koku sürüyorum, bazı günler sürmüyorum. Bir rolde ilk kez koku kullandığımda, Broadway'de Denzel Washington ile The Iceman Cometh'i oynuyordum. Provalar sırasında bileğime özel bir yağ sürmeye başladım ve başlamadan önce onu kokluyordum ve daha sonra bu beni gösteri için o duygusal duruma sokan bir tür tetikleyici haline geldi. Böylece her gece dışarı çıkmadan önce bunu kokluyordum. Bunu bilinçli zihni atlayıp duygulara ulaşmanın bir yolu olarak kullanıyordum. Kokunun gerçek gücü.

Kokunun zevki üzerine...

Öncelikle, kokulara bayılıyorum - güzel kokulara bayılıyorum. Bu yüzden benim için, insanların koku üretmelerinin en keyifli yanlarından biri bütün gün etrafınızı bu kokuyla çevrelemenizi sağlamaları.

İmza kokusu üzerine...

İmza niteliğinde bir kokum var mı bilmiyorum, yani odunsu kokuları tercih ediyorum. Tütün ya da viski kokusunun zenginliğini seviyorum ama çok baskın değil. Derin bir şeyler tercih ederim. 

Kokuya dair ilk deneyimi

Çocukluğumdan beri [kokuları] kat kat sürüyorum. Parfüm ya da kolonya kullandığımı hatırladığım ilk zaman çocukken ailemin odasına gizlice girdiğim zamandı. Annemin gerçekten çiçeksi bir kokusu vardı ve onu sıkardım, sonra da babamın odunsu kokusunu sıkardım. İkisini birbirine karıştırırdım, yani çocukken bunu yapıyordum.

Sette Öğrendiği Güzellik Hileleri

Sete gitmeden önce bakım pratiği adına bir şey yapmamıştım. Ama sete gittiğinizde erkenden bir sürü telefon görüşmesi yapıyorsunuz ve gözlerinizin altına o göz bantlarından koyuyorlar. Aslında gerçekten yardımcı oluyorlar! Her zaman göz altımı nemlendirdiğini hissediyorum. Yine de işi basit tutuyorum. Biraz yüz yağı ya da onun gibi bir şey sürmeyi seviyorum hepsi bu kadar.

Cilt Bakımı Rutini

Makyajımı yapan Amy [Komorowski] dışında gerçekten [bir cilt bakım rutinim] yok. Yüz için Circa 1970 adında bir yağ geliştirdi ve bana ondan bir şişe verdi ve ben de çok sevdim, kullanıyorum. Duştan çıkıyorum, onu sürüyorum ve gidiyorum. Başka bir şey yapmıyorum.

O olmadan seyahat etmem dedikleri...

Pasaportum. Bunun dışında... kulaklıklar. Müzik dinlemeyi seviyorum. Kullandığım iki çift kulaklık var - gürültü önleyici kulak içi kulaklıklarım ve bir de kulak üstünden takılanlardan var, uçaktayken bunlar uçak gürültüsünü kesmede biraz daha iyi.

'Wellness'a' bakış açısı...

Bence her şey zihninizle, zihninizi sağlıklı bir yerde tutmakla ilgili. Annem her sabah minnettar olduğu 10 şeyi yazdığı bir yöntem uygulardı. Ben de bunu yapıyorum - bazı günler sabahları minnettar olduğum üç şey yazıyorum. Bakış açınızı değiştiriyor ve size hayatta olduğumuz için ne kadar şanslı olduğumuzu hatırlatıyor. Gününüzü olumlu bir şekilde renklendirebilir ve değiştirebilir - sizi minnettar olabileceğimiz küçük şeylere odaklayabilir. Ben bunu sabahları yapmayı tercih ediyorum çünkü bana göre uyuduğunuzda bazen uyandığınızda gitarınızın akordu bozulmuş oluyor ve onu akort etmeniz gerekiyor. Genellikle kan pompalamanızı sağlayacak fiziksel bir şey yapmak sizi uyandırır, benim durumumu da değiştiren bu.

Egzersiz tercihleri

Pek çok farklı şey yaptım. Dune'u çekerken Duffy [Gaver] adında bir adamla çalışmaya başladım çünkü Brad Pitt onunla Troy'da antrenman yapmıştı ve o bir donanma askeriydi. Antrenmanları çok acımasız - son zamanlarda yaptığım en önemli şey onunla çalışmak çünkü sizi sınırlarınıza kadar zorluyor.

Güzellik üzerine...

Bence güzellik nesnel bir şey olmaktan ziyade dünyayı deneyimleme biçimimizdir, çünkü düşündüğünüzde, güzel bir gülün yanından geçerken kötü bir gün geçiriyor olabilirsiniz ve bunun değerini bilemezsiniz. Ya da yanından binlerce kez geçersiniz ve onu olduğu gibi görmeyi bırakırsınız. Ancak gerçekten var olmak için zaman ayırdığımızda ve tüm duyularımızla dünyayı gerçekten algıladığımızda, etrafımızda her yerde çok fazla güzellik var. Bence bu daha çok dünyayı gördüğümüz filtreyle ilgili.

 

British Vogue

İLGİLİ İÇERİKLER ysl Austin Butler
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası