Parfümler Aşırıya Kaçmadan Nasıl Kullanılır?
Bakım

Parfümler Aşırıya Kaçmadan Nasıl Kullanılır?

Hem rahatsız etmemeli, hem de izinizi bırakmalı, parfüm kullanımı sandığınızdan önemli. Ne kadar parfüm sıkmalı? EDT EDP farkı nedir? Ne kadar mesafeden hangi bölgeye sıkarsak en iyi sonucu alırız?

Parfüm sıkmanın/uygulamanın pek çok yolu olduğunu ama hepsinin etkili olmadığını bilin. Teoride kokuyu tüm vücudunuza dağıtan "önünüze sıkın ve yürüyün" yöntemini gördüm. Bir de "gömleğinizin yakasına biraz sıkın" yöntemi var ki bu biraz fazla oda kokusu gibi hissettiriyor. Saç parfümü kategorisi vardır; standart parfümlerinizi saçınıza püskürtmenizi tavsiye etmem, çünkü çoğu parfümde kuruyup zarar verebilecek çok miktarda alkol vardır. Bazı insanlar da tercih ettikleri vücut losyonuna parfüm sıkıp sonra her yere püskürtürler; bu da düzensiz ve konsantrasyonu düşük bir uygulama için fazladan bir sürü iş demektir. Peki, parfümü uygulamanın en iyi yolu nedir? Oraya geleceğiz.

Parfümü doğru ve en etkili şekilde nasıl uygulayacağımıza geçmeden önce önemli bir konuya değinmemiz gerekiyor: parfüm konsantrasyonu ve gücü.

Bu yazı ilk kez GQ US websitesinde yayınlanmıştır. 

gq_newsletter

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası