Spor Ayakkabılar Nasıl Temizlenir?
Bakım

Spor Ayakkabılar Nasıl Temizlenir?

Yepyeni bir çift spor ayakkabınız kirlendi diye ondan ümidi kestiğiniz anlar olmuştur. Ama bu onları çöpe atacağınız anlamına gelmez. Aksine, ayakkabıları temizlersiniz ve GQ'nun beş adımlık kılavuzuyla spor ayakkabılarınızı kutudan yeni çıkmış formuna döndürebilirsiniz.

Spor ayakkabılarını nasıl temizleyeceklerini uzun süre düşünen erkekler için bakım kitleri üreten Bascket'in kurucusu ve CEO'su Romain Henneuse "Bakım, bir şeye ne kadar değer verdiğinizi göstermektir," diyor "Spor ayakkabılarımıza özen göstermek, onların değerini bilmemizi ve onları yaratmak için harcanan kaynakları anlamamızı sağlar." Spor ayakkabılarınızı nasıl temizleyeceğinizi öğrenmek, gardırobunuza yapabileceğiniz en büyük bakım iyiliklerinden biridir. Ayrıca sevilen bir çift spor ayakkabıyı yeniden canlandırmak terapi gibi gelebilir.

Spor ayakkabılarınızı temizlemek gerçekten de bir "bakım" eylemidir. Ayrıca, paradan tasarruf etmenin bir yoludur. Ve ekolojik olarak, sahip olduğunuz spor ayakkabıları korumak, ihtiyacınız olmayan yepyeni bir çift satın almaktan daha çevrecidir. 2019 yılında dünyada 24,3 milyar çift ayakkabı üretildi ve Henneuse, modern spor ayakkabıların geri dönüştürülmesinin zor olduğunu söylüyor. Birçoğu sentetik olan 65'in üzerinde farklı bileşen var.

Bu yüzden onları çöpe atmadan önce biraz sevgi gösterin. Spor ayakkabılar kirlenmek içindir. Ve GQ'nun “Spor ayakkabılar nasıl temizlenir” rehberi ile temizlenmeleri gerekir.

British GQ

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası