Ter Kokusuna Karşı En İyi Deodorantlar
Bakım

Ter Kokusuna Karşı En İyi Deodorantlar

Vücut kokusunu önleme konusunda her erkeğin farklı ihtiyaçları vardır. Deodorantlar kendi içinde kategorize edilebilir. Kötü kokuları engellemek amacıyla kullanılan ürünlerden hangisi sizin için daha doğru? Kimini markette, kimini eczanede ya da mağazalarda birkaçını da internet üstünden siparişle edinebileceğiniz farklı seçenekleri listeliyoruz.

En iyi erkek deodorantını bulmanın çok önemli iki sebebi vardır: Birincisi, doğru deodorant vücudunuzun imza kokusunu (bira ve peynir kokusuyla karışmış misk aroması…) nötralize etmeli ve parfümünüzle uyumlu olmalı (özenle seçtiğiniz parfümün önüne geçmemeli). Doğru parfümü bulmak için oldukça fazla mesai harcarken kötü kokuları engelleyen bir ürün seçmek için çok az çaba harcamamız ilginç bir detay.

Ancak tüm deodorantlar, aynı kaliteyi bırakın, hiçbir şekilde eşit değiller. Bazıları alüminyum içeriyor ve iki günlük koruma vaat ediyor. Diğerleri tamamen doğal içerikler kullanılarak formüle edilmiş durumda ve günlük olarak kullandığınız parfüme tamamlayıcı özelliği sunuyor. İşte tam da bu sebeple ürünlerinizi satın almadan önce araştırmalısınız.

Deodorant seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar: 

- Ne kadar terliyorsun?

- Alüminyumu konuya dahil edecek kadar çok terliyor musunuz?

- Mevcut deodorantınız tahrişe veya kızarıklığa neden oluyor mu? (Eğer öyleyse, hassas ciltler için formüle edilmiş bir ürüne ihtiyacınız olabilir.)

- Doğala çok yakın bir deodorant mı, tamamen doğal bir deodorant mı istiyorsunuz?

- Hangisi en güzel kokuyor?

Bunlar, bir sonraki deodorantınızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler ve editörlerimizin piyasadaki düzinelerce deodorantı sizler için test ederken dikkate aldığı kriterler. (Koku koruması, nemlendirme özellikleri ve diğer pek çok şeyle birlikte.) Kendi test etme ve seçim sürecinizde işleri kolaylaştırmak için favori seçeneklerimizi sizler için listeledik. Her özel ihtiyaca ilişkin bir deodorant bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

GQ

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası