Elon Musk  Mark Zuckerberg Dövüşünü Facebook Patronu Neden İptal Ediyor?
Güncel

Elon Musk Mark Zuckerberg Dövüşünü Facebook Patronu Neden İptal Ediyor?

Mark Zuckerberg, Elon Musk'a karşı planladığı mücadeleyi şimdilik iptal etti. işte sebebi.

Mark Zuckerberg, 26 Ağustos 2023'teki muhtemel etkinlik tarihinden kısa bir süre önce Elon Musk'a karşı mücadeleden çekildi. Ancak Meta CEO'sunun da belirttiği gibi bunun nedeni kendisi değil. Zuckerberg, Musk'ın "ciddi olmadığını" iddia ediyor.

Mark Zuckerberg Elon Musk'ı motivasyon eksikliği ile suçluyor

Milyarder teknoloji patronları Haziran 2023'te gerçek bir dövüş için anlaşmış gibi göründüklerinde, bu fikir hala oldukça gerçek dışı görünüyordu. Ancak Ağustos başında kafes dövüşü için olası bir tarih de telaffuz edilmeye başlandığında iş ciddiye binmiş görünüyordu.

Ancak şimdi, kamuoyunda çok konuşulan plan sallantıda. Bunun nedeni Mark Zuckerberg'in çekilmesi. Zuckerberg Twitter benzeri platformu Threads aracılığıyla, görünüşe göre düellodan kaçınmak isteyen Tesla patronunun sürekli bahanelerinin kendisini projeden vazgeçmeye ikna ettiğini duyurdu. Zuckerberg, "devam etmenin zamanı gelmişti" dedi. "Sanırım hepimiz Elon'un ciddi olmadığı konusunda hemfikiriz" diye ekledi.
Metanın sahibi Zuckerberg Threads'te yaptığı açıklamaya göre karar, Musk'ın dövüş için bir tarih belirlemeyi reddetmesi ve yakında bıçak altına yatması gerektiğini iddia etmesinin ardından geldi. "Elon bir tarihi onaylamıyor, sonra ameliyat olması gerektiğini söylüyor ve şimdi de bunun yerine arka bahçemde bir antrenman dövüşü yapmak istiyor."

Zuckerberg sözlerini Musk'a bir şans daha vermeye tamamen karşı olmadığını yazarak bitiriyor: "Eğer Elon gerçek bir randevu ve resmi bir etkinlik konusunda ciddiyse, bana nasıl ulaşacağını biliyordur. Aksi takdirde, yoluma devam etme zamanı geldi. Sporu ciddiye alan insanlarla yarışmaya odaklanacağım."

 Hepsi şov için mi? Elon Musk ve Mark Zuckerberg mücadele konusunda ne kadar ciddi?

Bazılarının zaten şüphelendiği şey doğru gibi görünüyor (şimdilik): Görünüşe göre iki rakibin şu anda medya tarafından yaratılan duruşunun arkasında spekülasyondan sadece biraz daha fazlası var. En azından Elon Musk artık iddiasından emin görünmüyor ve biraz daha oyalanmak istiyor. Mark Zuckerberg'in bir meydan muharebesine çok daha hazırlıklı olduğu ortada. En azından fiziksel kondisyonu, dövüş sanatları uzmanlarıyla yaptığı eğitim seansları ve son olarak da yakın zamanda bir yarışmayı kazandığı, silahsız bir kendini savunma biçimi olan jiu-jitsu'daki becerileriyle övünüyor.

GQ Almanya

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası