Game of Thrones Yeni Marvel Evreni Olabilir mi?
Güncel

Game of Thrones Yeni Marvel Evreni Olabilir mi?

George R.R. Martin, Game of Thrones'un yeni Marvel Sinematik Evreni (MCU) olmasını istiyor. House of the Dragon ile tekrar gündemde olan yapımla ilgili konuşurken Stan Lee'yi taklit etmek istemediğini de ekledi.

George R.R. Martin şu ara Game of Thrones spin-off'u House of the Dragon ile ilgili yaptığı mesaide yazdığından daha çok sohbet ediyor. (The Winds of the Winter, yani altıncı Thrones romanını da bitirdiğini hesaba katalım.)

The Hollywood Reporter'a dizinin önizlemesi sonrası açıkça konuşurken Thrones'un ekrandaki varlığına dair hevesini ve kreatif rehberliğinin nasıl devam edeceğini de anlattı.  

Öncelikle 73 yaşındaki yazar Marvel Sinematik Evreni'nin film ve TV'ye dair yöntemlerini takip etmek istiyor. Böylece King's Landing'in veba dolu arka sokaklarından Narrow Sea'nin geçiş hikayelerine kadar Thrones evrenindeki tüm zenginlikleri anlatabilecekler.  

Martin, "MCU'da The Avengers var, ancak WandaVision gibi sıra dışı bir şeyleri de var. Umuyorum bu diğer Game of Thrones dizileriyle de bunu yapabiliriz, böylece bu dünyanın tarihini sergileyen bir dizimiz olabilir. Demir Taht için rekabet edebileceğiniz pek çok zaman vardır.” diyor. 

Ancak Thrones büyüdükçe Martin, tüm bunlara nasıl adapte olacağını düşünmekten vazgeçti. Hikayenin Marvel'in ayak izlerini takip etmesini istiyor olsa da, Marvel'in sinematik geçişi üzerindeki etkisi büyük olan çizgi roman öncüsü Stan Lee'nin yolundan gitmeyi kesinlikle düşünmüyor.

Martin, The Hollywood Reporter'a "Bazen oturup tüm bu senaryoda kim olduğumu anlamaya çalışıyorum" dedi. "Ben George Lucas mıyım? … Ben Stan Lee miyim? Bu IP ile nasıl ilişki kurabilirim? … Sonuçta Stan Lee hiçbir güce, hiçbir etkiye sahip değildi. Hiç hikaye yazmıyordu. 'Bu karakteri yapma' diyemedi. Kongrelere getirdikleri ve arkadaş canlısı bir insandı. Yarattığınız dünyadan ve karakterlerden uzak durmak zor olurdu." diye ekledi. 

British GQ

İZLE
Nikolaj Coster-Waldau kamera arkası
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası