Güncel

Golden Globes: Kırmızı Halı Yerini Oturma Odasına Bıraktı

Bu seneki Golden Globes Ödül Töreni alışık olduğumuzdan biraz farklıydı. Hatta oldukça… Ödül alanların bir kısmı törene oturma odalarından canlı olarak bağlandılar. Hal böyle olunca, ödül sahiplerinin kombinlerinden çok nereden bağlandıkları “oturma odaları” daha çok konuşulmaya başlandı. Kırmızı halı yerine oturma odalarında izleme imkanı bulduğumuz ünlülerin evlerinden sizler için stil ipuçları derledik.

En İyi Aktör kategorisinde adaylığı bulunan “Better Call Saul"un yıldızı Bob Odenkirkün canlı yayına katıldığı oda gözümüze ilk çarpanlardan. Oda bir bar ortamını anımsatıyor; arka planda duran içki şişeleri ve kadehler odaya bambaşka bir hava veriyordu. Odenkirk’ün şıklığı da odanın atmosferiyle uyum sağlıyordu. Golden Globes’a yakışan bir kombinasyon olduğu kesin.

 

Bob Idenkirk

Fotoğraf: Bob Odenkirk, Getty Images

 

Queen’s Gambit dizisi ile En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde ödül alan genç aktris Anya Taylor-Joy, balo kraliçesi görünümü ile hepimizi kendine hayran bıraktı. Yayında gözüken gri arkaplan, kıyafeti ile çok uyumluydu. Zevkli bir iç mimariye sahip olan oda oldukça elegant ve hoş gözüküyordu. Arkadaki abajur, tablo ve loş ışık ortama romantik bir hava katmıştı.

 

Bob Idenkirk

Fotoğraf: Anya Taylor-Joy, Getty Images

 

The Trial Of The Chicago 7 ile En İyi Senaryo kategorisinde ödül kazanan ve En İyi Yönetmen kategorisinde de adaylığı bulunan Aaron Sorkin, ödül törenine evinden ailesi ve ekibi ile katıldı. Herkesin çok şık gözüktüğü bu canlı görüşmede oturma odası da bir o kadar şıktı. Arka planda duran gramofon ve gitar gözümüze ilk çarpan detaylardan. Camın arkasında duran bar tezgahı da ortama çok hoş bir hava katmıştı.

 

Bob Idenkirk

Fotoğraf: Aaron Sorkin, Getty Images

 

En İyi Yabancı Film kategorisinde Minari filmi ile ödül alan yönetmen Lee Isaac Chung törene yedi yaşındaki sevimli kızı ile katıldı. Chung’ın beyaz ve krem rengi ağırlıklı oturma odası çok hoş ve sade dekore edilmişken arkada duran aile fotoğrafları evin ne kadar sıcak bir atmosfere sahip olduğunun bir göstergesi.

 

Bob Idenkirk

Fotoğraf: Lee Isaac Chung, Getty Images

 

I Care A Lot” filmindeki muhteşem performansı ile Müzikal veya Komedi Kategorisi’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görülen Rosamund Pike, kırmızı elbisesi ve aynı tonda ruju ile büyük beğeni topladı. Dikkatleri başka yöne çekmek istemediğini düşündüğümüz Pike’ın yayına katıldığı oda epey sade gözüküyordu. Renksiz bir duvarın önünde oturan oyuncunun yan taraflarında bulunan aydınlatmalar sayesinde, şıklığı daha da gözler önündeydi.

Bob Idenkirk

Fotoğraf: Rosamund Pike, Getty Images

 

En İyi Animasyon Kategorisi’nde Soul filmi ile ödül alan yönetmen Pete Docter törene filmin yapımcısı Dana Murray ile katıldı. Docter’ın arkasından görünen görkemli şömine ve evin ahşap döşemeleri hepimizde sıcacık bir dağ evinde olma arzusu uyandırdı. Docter elinde tuttuğu Ipad’inden filmin senaristi Kemp Powers’ın da törene katılmasını sağladı. Küçük bir Zoomception anı yaşandı da diyebiliriz!

 

Bob Idenkirk

Fotoğraf: Pete Docter, Dana Murray, Getty Images 

 

“The Little Things” filmindeki muhteşem performansıyla En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne aday olan Jared Leto, geceden eli boş dönse de hepimize stiliyle ikonik bir an yaşattı. Bitkileri, kitapları, küçük heykelleriyle dekore ettiği oldukça ferah kütüphanesinin önünden törene katılan Leto, uzun saçları, tek renk takımı ve takımının yakasına taktığı dev çiçeğiyle harika görünüyordu.

 

Jared Leto

Fotoğraf: Jared Leto, Getty Images

 

Drama Dizi Kategorisi’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Emma Corin, törene oldukça şık ve rahat görünen salonundan katıldı. Aslında salonu oldukça sade olan Corin bir kadeh şarabıyla adeta “partiden sonra biraz rahatlamak ve arkadaşlarla sohbet etmek isteyenler bana katılabilir” havası veriyordu. Diana’nın çarpıcı bakışlarının etkisi henüz Corin’in üzerinden geçmemiş olsa gerek, gözleriyle bizi büyülemeye devam etti.

 

Jared Leto

Fotoğraf: Emma Corin, Getty Images

 

Komedi/Müzikal Dizi Kategorisi’nde “Ted Lasso” dizisindeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi Jason Sudeikis oldu. Gözlerimizi törende giydiği “hoodie’sinden” biraz çekebilince aslında oldukça tatlı ve rahat bir salonu olduğunu fark ettik. Kendisi de dekor olarak kullandığı kaktüslerini epey seviyor olacak törende hepimizin yakından görmesi için elinden de düşürmedi.

 

Jared Leto

Fotoğraf: Jason Sudeikis, Getty Images

 

Sacha Baron Cohen; geceden evine birden fazla ödülle dönenler arasındaydı. (Ups! Zaten törene evden katıldı…) Cohen, Borat Subsequent Moviefilm ile En İyi Komedi Filmi ödülünü ve Komedi/Müzikal Kategorisi’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. Beyaz ve mor çiçeklerle süsledikleri salonlarından törene katılan Cohen’in iki ödülünden daha fazla dikkat çeken bir detay vardı: Eşi Isla Fisher ona olan gurur dolu bakışları!

 

Jared Leto

Fotoğraf: Sacha Baron Cohen, Isla Fisher, Getty Images

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası