Güncel

Timothée Chalamet New York'a Dair Sevdiği Her Şeyi Anlatıyor

Bleu De Chanel'in yeni yüzü olan aktör SoHo'daki Topshop mağazasını özleyenlerden.

Timothee Chalamet

Fotoğraf: Jose Perez/Bauer-Griffin/Getty Images

Moda camiasının favorilerinden biri olarak tanınan Timothée Chalamet bugüne kadar şaşırtıcı bir şekilde hiçbir büyük markanın reklam kampanyasında rol almamıştı. Chanel'in bu sabah yakışıklı oyuncuyu Fransız lüks markanın en çok satan erkek parfümü Bleu de Chanel'in yeni yüzü olarak duyurmasıyla her şey değişti.

Chalamet'nin potansiyel Chanel elçiliğiyle ilgili söylentiler birkaç hafta önce, paparazziler ve izleyiciler aktörü geçen ayın sonlarında New York'ta Martin Scorsese'nin yönettiği parfüm reklam filmini çekerken yakaladıklarında internette ortaya çıkmıştı. (Scorsese daha önce de 2010 yılında Chanel'in eski uzun süreli elçisi merhum Fransız aktör-model Gaspard Ulliel'in oynadığı bir başka Bleu de Chanel reklamını yönetmişti). Şimdiye kadar Chalamet'nin NoHo'da ve Astoria'da yağmurlu bir metro platformunda dolaştığı görülen reklam filmi sonbahara kadar yayınlanmayacak olsa da, Mario Sorrenti tarafından çekilen bir kampanya muhtemelen Haziran ayından itibaren reklam panolarında görünecek.

 

Timothee Chalamet Chanel

Fotoğraf: Mario Sorrenti / Chanel

New York'tan bahsetmişken: Hell's Kitchen'da büyümüş olan Chalamet, bu projeyle ilgili Vogue röportajında Manhattan'ın yerlisi olarak birkaç anısını  paylaştı. Belki de en ilginç bilgi ergenlik çağındaki Timmy'nin alışverişinin çoğunu SoHo'daki Broadway'de bulunan ve artık kapalı olan Topshop mağazasından yaptığını söylemesiydi. "Dürüst olmak gerekirse benim için Topshop'taki kadın kıyafetleri önemliydi," dedi. "Büyüme çağında bana en çok uyan şeyler bunlardı."

Aktör ayrıca, röportajla birlikte çekilen videoda, hala şehre dair iştahını koruyor: "Bagel (simit) bu diyetin %95'ini oluşturuyor. Beni hayatta tutuyorlar." diyor ve gülerek ekliyor: "Bunu bir Chanel reklamında kullanmayacaksınız."

Aynı röportajda aktör çok konuşulan iki projesinden de bahsetti: Aralık ayında vizyona girecek olan Roald Dahl uyarlaması Wonka ve James Mangold'un bu yaz New York'ta çekimlerine başlayacağı Bob Dylan biyografisi A Complete Unknown. (Her iki film de müzikal ve Chalamet her ikisinde de rol için şarkıları kendi söyleyecek). Wonka cephesinde Chalamet, "alaycı olmayan genç bir izleyici kitlesine sahip olacak bir şey üzerinde çalışmak zorunda hissettiğini" söyledi. "Yoğun siyasi söylemlerin olduğu bir zamanda ve iklimde, sürekli bu kadar çok kötü haber varken, umarım bu bir parça çikolata olur."

 

Chalamet Scorcese ChanelFotoğraf: Jose Perez/Bauer-Griffin/Getty ImagesJose Perez/Bauer-Griffin/Getty Images

Ancak yapım aşaması yıllar süren Dylan filmi biraz daha karmaşık olmuş. Aktör Vogue'a içini çekerek "Uzun zamandır hazırlanıyorum," diyor. Bu süreç, onu Fame filmiyle ünlenen sahne sanatları kurumu Fiorello H. LaGuardia Lisesi'ndeki günlerine geri götüren bir ses koçuyla günlük seansları da içeriyor.

"New York devlet okulu sistemi dışından kimsenin bunu bilmesini beklemiyorum ama LaGuardia'da, 2013 sınıfında, YouTube'da izleyebileceğiniz bir Cabaret prodüksiyonu var. New York Times eleştirmeni Ben Brantley'in bu oyun hakkında çok güzel şeyler söylediğini hatırlıyorum, o yüzden bunu vurgulayacağım." diyor.

Bu içerik GQ US websitesinde yayınlanmıştır. 

İLGİLİ İÇERİKLER Timothee Chalamet chanel
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası