Messi Louis Vuitton Altın Kaplama Saat Fotoğraf: Getty Images, Louis Vuittion; Kolaj: Gabe Conte
Saat

Lionel Messi'nin Ballon D'or'da Taktığı Muhteşem LV Tambour

Arjantinli futbolcu prestijli ödülü kabul ederken lüks markanın sarı altından yeni Tambour modelini takıyordu. İşte Messi'nin saat koleksiyonunun yeni üyesi.

Eğer Lionel Messi'yseni, belki de her yıl dünyanın en iyi futbolcusuna verilen prestijli Ballon D'Or ödülünü sekizinci kez kazanmak artık heyecan verici ya da şaşırtıcı değildir. Ancak Messi'nin o gece tüm ailesiyle birlikte son derece şık bir şekilde giyinip kuşanmasın sebebiyle bu durum hakkında kesin bir yorum yapamazsınız.

Louis Vuitton ödül töreninin Resmi Kupa Taşıyıcı Ortağı ve Messi de moda evinin 'Damoflage' yünlü, tek düğmeli şık bir LV smokin giydi. Inter Miami CF kaptanı, eşi Antonella Roccuzzo ve üç oğluyla birlikte çok özel bir saat takarken görüntülendi: sarı altından yeni Tambour.

Bu yılın başlarında Louis Vuitton, Tambour'u Bvlgari Octo Finissimo veya Chopard Alpine Eagle gibi entegre bilezikli bir spor saati olarak yeniden piyasaya sürdü. Çeşitli metaller ve konfigürasyonlarda mevcut olan bu ürün, 21 yıllık bir tasarıma yeni bir yüz kazandırıyor ve üst düzey, karmaşık ürünlerle dolu bir kataloğa basit, yalnızca zamana bağlı bir parça ekliyor. Messi'nin taktığı versiyon, tasarımı 18 ayar sarı altınla kaplayarak yüceltiyor ve üst düzey bir üretim kalıbında kendini yeniden keşfeden bir markanın 40 mm'lik ışıltılı, lüks saatçiliğini sunuyor.

Lüks bir spor saat genellikle resmi kıyafetlerle eşleştirilmeyecek olsa da - düz siyah deri kayışlı sade, ince bir elbise saati genellikle tercih edilir - kıvrımlı bir altın model seçimi gerçekten de başka türlü jilet gibi, klasik bir resmi görünümle iyi eşleşiyor. Ayrıca, yeniden piyasaya sürülen Tambour, LV'nin safir bloklardan üretilen yarım milyon dolarlık gösterişli parçaları ve bilekte taşınan guguklu saatler gibi canlanan otomatları içeren son sürümlerinden belirgin bir şekilde ayrılıyor. Çelik 18.500$ ve sarı altın 52.000$'dan başlayan fiyatlarla satışa çıkan Tambour, daha çok "günlük" bir saat.

Louis Vuitton'un saat yapım bölümünün başkanı Jean Arnault, lüks spor saat pazarının kalabalık bir pazar olduğunu ve şirketinin hiçbir şekilde tekerleği yeniden icat etmediğini itiraf etti. Bununla birlikte, eski saatlerin bitmek tükenmek bilmeyen yeniden sürümleriyle kuşatılmış bir ortamda, yeni Tambour, iki yıllık bir Ar-Ge çalışmasının ürünü olan yeni bir soluk ve Royal Oak veya Nautilus gibi klasikleri perakende olarak almanın neredeyse imkansız hale geldiği bir dünyada hoş bir aktör. Sadece 8,3 mm yüksekliğinde olan bu saat aynı zamanda rahatlık için özel olarak tasarlandı; büyük ve deneyimli markalar tarafından bile sıklıkla göz ardı edilen önemli bir husus.

Neredeyse unutuyorduk: Yeni Tambour, LV'nin mekanizma bölümü La Fabrique du Temps tarafından üretilen mikro rotorlu, kronometre sertifikalı bir mekanizma ile çalışıyor. Bu ciddi bir saat adamı işi, millet ve maison'un ilk üç elli üretim kalibresini oluşturuyor. Inter Miami CF taraftarı olsanız da olmasanız da, GOAT'ın (ve stilistinin) hakkını vermelisiniz: yeni Tambour, Louis Vuitton için keşfedilmemiş suları temsil ediyor ve üst düzey spor saatleri dünyasında önemli bir yeni oyuncu.

Bu içerik GQ US websitesinde yayınlanmıştır. 

İZLE
Yıldızların gözünden IWC Pilot's Watch
İLGİLİ İÇERİKLER Saat Louis Vuitton Tambour
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası