Popüler

Dijital Yayında Yeni Alternatif: GAIN

30 Aralık’ta yayın hayatına başlayan ‘GAİN’in Ocak takvimi belli oldu. Dizilerden belgesellere, müzikten eğlence programlarına, herkesin alternatif içerikler bulabileceği GAİN’in Ocak ayı takvimine gelin birlikte göz atalım.

Yakın zamanda yayın hayatına başlayan GAİN, mobilde kullanım sağlayan dikey format yeniliği, farklı formattaki içerikleri, akıllı izleme teknolojisi ve kişiye özel yayın akışı sağlayan bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Farklı kategorilerde, yüzlerle zengin içeriği kullanıcılarla buluşturacak olan GAİN, yeni medya sektöründe bambaşka bir dönemin kapılarını açıyor. 30 Aralık’ta yayın hayatına başlayan platformun Ocak ayı içerik takvimini aşağıda sizin için paylaşıyoruz.

Program Serileri ve Stand-Up'lar

 

İlber Ortaylı ile Zaman Makinesi

Tarihi değiştiren isimler, tarihe yön veren kavramlar, olaylar ve akımlar İlber Ortaylı ile yeniden hayat buluyor. Ortaylı’nın moderatörlüğünde kısa ve eğlenceli bir formatta tarihten kesitler sunacak olan program, insan hayatına yön veren duygular ve deneyimleri de ekrana taşıyacak.

Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı

Ünlü oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul’u yeniden keşfetmeye hazır mısınız? İstanbul sokaklarında gezeceğimiz, kentin farklı semtlerinin kültürüne ve yeme-içe noktalarına dair bilgiler edineceğimiz program Ocak ayında GAİN’de.

Bekir Ağırdır ile Güzel Sayılar

Türkiye’nin istatistik ve veri alanındaki en yetkin isimlerinden olan Bekir Ağırdır, Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy'un toplumsal hayatta yeri olan farklı obje ve mekânlara dair sorularını geçmişten bugüne sayılar, veriler, örnekler ve anekdotlarla açıklayarak cevaplıyor. Türkiye’nin geçmişten bugüne gelişim yolculuğunu açıkça gözler önüne seren program Ocak’da GAİN’de.

GAİN Sahne

Hayatımıza dokunan şarkıların, farklı müzisyenlerin yorumlamaları ile yeniden ortaya çıkarmayı odak noktası alan GAİN Sahne, geniş yelpazesini daha özel bir formatta izleyici karşısına çıkıyor. Her hafta kendi hayatlarına dokunmuş parçaları yeniden seslendirecek olan sanatçıları izleyip dinleyebileceğimiz program, bunların yanı sıra ünlü müzisyenlerin kendi orijinal bestelerini ve sahne arkası duygu, düşünce ve hallerini seyirci ile paylaşacak.

Özelden Yürüyenler

Anlık mesajlar, güzel dostluklar ve gerçek aşkların dizisi ‘Özelden Yürüyenler’ Ocak ayında GAİN’de başlıyor. Erkek ve kız gruplarındaki eğlenceli mesajları ve beyaz yaka dünyasındaki klişeleri ekrana taşıyacak olan dizinin kadrosunda Nursena Yılmaz, Yiğit Kalkavan, Zeynep Parla, Diren Can Demir, Buse Karadeniz, Özgür Uysal, Hilal Şefkatli, Ersel Sibil yer alıyor.

Elektromonolog

Yepyeni bir tarz olan müzikli tirat GAİN’in özgün içeriği ‘Yusufi Müzik’ ile Ocak ayında izleyici karşısına çıkıyor. Sanatçı Emre Yusufi ve oyuncu Nilperi Şahinkaya’nın seslendirdiği program keyifli bir seyir deneyimi sunuyor.

Oyuncular Holding

Podcast dünyasını sallayan, senelerce listelerde bir numara olan ‘O Tarz mı?’ ve ‘Podcastia’ yaratıcılarından yepyeni bir eğlence programı ‘Oyunlar Holding’ Ocak ayında GAİN’de başlıyor. Eğlenmek için kutu oyunlarından bilgisayar oyunlarına,  parti oyunlarından pinpona kadar akla gelebilecek her türlü oyunu, el emeği kostüm ve amatör DIY objelerle oynayan üç arkadaşı izleyeceğimiz program Ocak’ta GAİN’de.

Tuz Biber Stand-Up

Stand-up komedi kültürünün Türkiye’de yaygınlaşmasını amaçlayan komedi kulübü Tuz Biber’in bağımsız komedyenlerinden oluşan sahne şovları ‘Tuz Biber’ Ocak ayında GAİN’de izleyiciyle buluşacak.

Duraktan Durağa

Uberkuloz ismiyle tanıdığımız YouTuber Berk Keklik’in metro dekorlu bir stüdyoda dünya ve ülke gündemine dair herkesin merak ettiği konuları uzman konukları ile eğlenceli bir şekilde konuşacağı programı ‘Duraktan Durağa’ Ocak ayında GAİN’de.

Kalt Spor

Kimseye benzemeyen, kendilerine has mizah anlayışlarıyla son senelerin en çok öne çıkan özgün komedi ekibi KALT’ın ülkemizde çok da göz önünde olmayan spor branşlarını kendilerine has üslupları ve mizahi bir dille aktaracakları KALT Spor’da komedi ve spor bir araya geliyor.

#EvdeYap

Yepyeni hobiler edinmek için ilham verecek bir programa hazır mısınız? #EvdeYap Derya Şensoy’un her bölümde herkesin evde yapabileceği bir el işi projesini ünlü konuklarıyla tatlı bir rekabet içinde hayata geçirecek. Kadir Has Üniversitesi Yaratıcı Endüstriler Platformu iş birliğiyle DCC Film tarafından gerçekleştirilen #EvdeYap, evlerimizde daha çok zaman geçirdiğimiz bu dönemde, evlerimizi daha güzel ve eğlenceli hale getirecek yaratıcı fikirlerle dolu.

Kıvanç Talu ile Bir Daha Söyle

Instagram’da binlerce farklı karakteriyle herkesi güldüren Var Böyle Tipler hesabının yaratıcısı, komedyen Kıvanç Talu, Bir Daha Söyle’nin sivri dilli sunucusu olarak izleyicilerin karşısına çıkıyor. Her bölümde farklı bir şarkıcıyı konuk edinecek olan Kıvanç, sanatçı en sevilen şarkısını söylemeye başladığında yanındaki çarkı çeviriyor ve üzerindeki her bir dilimde farklı bir müzik tarzının yazılı olduğu çark nerede durursa, sanatçı şarkısını o türden söylemeye devam ediyor. Yepyeni ve eğlenceli bir program olarak karşımıza çıkan Bir Daha Söyle, Ocak’ta GAİN’de.

 

Belgesel Serileri

 

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları

Ela Başak Atakan’ın gerçek hikayesini ele aldığı aynı isimli kitabından uyarlanan ‘Bir Şifa Bağımlısının İtirafları’,  bir aktüel belgesel serisi olarak karşımıza çıkıyor. Kızının çare yok denilen hastalığına tedavi bulmak için rotasını alternatif tıp dünyasına çeviren ve giderek bir şifa bağımlısına dönüşen Ela Başak Atakan’ın bu yolda uğradığı tüm şifa durakları ve çok daha fazlası Caner Özyurtlu’nun yönetmenliğinde yeniden arşınlanıyor.

Ve Hayatım Değişti

Yol ayrımında zirveye giden yönü seçenler yıllar sonra dönüp o anı anlatıyor. Türkiye'nin ünlü ve başarılı isimlerinin her şeyin değiştiği noktayı hatırlayıp aktardığı bu program seyirciye ilham verecek.

İstanbul Apartmanları

Avrupa’dan ithal bir konut tarzı olan apartmanların yapım sürecini, hikâyelerini, içinde kimlerin yaşadığını ve günümüze kadar uzanan serüvenlerini anlatan ‘İstanbul Apartmanları’ Ocak ayında GAİN’de. İstanbul geçmiş dönemlerine de ışık tutacak olan belgesel serisi Mısır Apartmanı’ndan Deniz Palas’a, Narmanlı Apartmanı’ndan Apelyan Apartmanı’na pek çok mimari şaheserinin öyküsüne tanıklık etme fırsatı yakalayacak.

Şokopop ile Portreler

Türkiye’nin magazin dünyasının hafızası olan Şokopop, Türkiye’nin dört ikonuna odaklandığı serisiyle karşımızda olacak olan Şokopop, Taçsız kraliçe Hülya Avşar, megastar Tarkan, Afrodit Banu Alkan ve bir döneme güzelliğiyle damga vuran Harika Avcı’nın kariyer yolculukları, iniş ve çıkışları, hikâyelerinin bilinmeyen yönleri, bugüne kadar bakılmamış bir pencereden ve Şokopop’un eşsiz anlatımıyla Ocak ayında GAİN’de.

Şokopop ile Zeki Müren Biyografisi

Türkiye’nin en büyük sanatçılarından Zeki Müren’in biyografisi, Şokopop’un sunumuyla Ocak’ta GAİN’de başlıyor. Heyecan verici, bu zamana kadar çok fazla duyulmamış ya da hatırlanmayan pek çok detayı ekrana getirecek olan program, sanatçının özel hayatından şaşırtıcı kesitlerin yanı sıra kişiliğinin bilinmeyen yönlerine de ışık tutacak.

Türkiye’de Kadın Olmak

Türkiye’deki kadınların kendi ifadeleriyle yapılan bugüne kadarki en kapsamlı belgesel ‘Türkiye’de Kadın Olmak’ Ocak ayında GAİN’de. Farklı yaşlardan bambaşka hayatlara sahip kadınların kıskançlıktan anne olmaya, kaderden ‘konu-komşu ne der‘e pek çok perspektiften hayatlarının nasıl etkilendiğini anlattıkları belgesel serisinde profesyonel yaklaşımları ile tarihçiler, uzman psikologlar ve sosyologların değerlendirmeleri de yer alıyor.

Cep Hikayeleri

Türkiye’de yaşamanın zorluklarına aldırmadan yolunu kendi çizen, kendi hikayesini yazıp kahramanı olanların ilham veren hikayelerinin anlatıldığı belgesel serisi ‘Cep Hikayeleri’ Ocak ayında GAİN’de başlıyor.

Efsane Takımlar

Metin-Ali-Feyyaz'lı Beşiktaş’tan, birinci lige çıkar çıkmaz şampiyon olan Trabzonspor’a, kadın voleybol takımlarından genç nesillerin hiç bilmediği kadrolara… Tarih yazan, kitleleri hayranı yapan, unutulmayan takımları anlatan spor belgeseli ‘Efsane Takımlar’ Ocak ayında GAİN’de.

Bağımlılık

Bir şeyi sevmekten daha ötesi… Bazen tutkuyla bazen de elinde olmadan ona bağımlı hale gelmek… Bir şeyi kafaya takan, onsuz yapamayan insanların belgeseli olan ‘Bağımlılık’ Ocak ayında GAİN’de izleyici karşısına çıkıyor.

Beni Kendimden Koru

Yarış sevdalısı gençlerin yaşamına odaklan ‘Beni Kendimden Koru’ bizleri Mersin Tarsus’a götürecek. Motorun üzerine yatarak gerçekleşen sıra dışı bir yarış için her şeylerini vermeye hazır olan motor sevdalılarının yarış hazırlıklarını izlerken, bazen sanayideki bir sohbetlerine, bazen kanala atlayıp yüzdükleri bir güne bazen de rakı masasındaki sohbetlerine tanıklık edeceğimiz ‘Beni Kendimden Koru’ belgeseli samimi anlatımı ve sıcak dili ile Ocak ayında GAİN’de izleyicilerle buluşuyor.

Şarkı Hikayeleri

Dinlerken “Acaba bu şarkı nasıl yapıldı?” “Kime yazıldı?” diye merak edenlerden misiniz? Şarkıların hikayelerini anlatan belgesel serisi ‘Şarkı Hikayeleri’ Ocak ayında GAİN’de. şair ve müzisyen Levent Sevi’nin şarkıların birebir yaratıcılarıyla gerçekleştirdiği söyleşileri izleyeceğimiz bu seride Yasemin Mori’nin “Aslında Bir Konu Var”ından Yüzyüzeyken Konuşuruz’un “Ne Fark Eder” şarkısına kadar pek çok farklı müziğin hikayesine tanık olacağız.

Türkiye’nin İnsanları

İçine iki farklı kıta sığdırmakla kalmayıp bir o kadar da farklı insanı barındıran Türkiye’de her milletten her mezhebe, zengininden işçisine, sanatçısından evsizine kadar pek çok farklı kültür ve çok farklı hikayelere tanık olacağınız ‘Türkiye’nin İnsanları’ Ocak ayında GAİN’de.

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası