Floyd Mayweather ve Conor McGregor’un sevmediğimiz özellikleri

Tüm boks severlerin heyecanla beklediği karşılaşmaya artık saatler kaldı. Aylar boyunca konuşulan ve asrın maçı olarak lanse edilen karşılaşma an itibariyle dünya çapında 'trend' olmuş durumda.

25 Ağustos 2017

Floyd Mayweather ve Conor McGregor’un sevmediğimiz özellikleri

Neredeyse dünyanın dört bir yanında yayınlanacak karşılaşma için farklı yorumlar yapılıyor. Kimi spor yazarları Floyd Mayweather’ın savunmasıyla maçı kazanacağını belirtirken, kimisi ise Conor McGregor’un agresif tavrıyla karşılamadan galip ayrılacağını söylüyor. Ancak, iki sporcunun geçmişlerine baktığımız zaman maçın nereye gideceğini kestirmek bir hayli güç. Floyd Mayweather çıktığı 49 maçın hepsini kazanmış durumda. Conor McGregor ise UFC dünya şampiyonluğunu elinde bulunduruyor. Bu şekilde bakıldığı zaman iki sporcu da gerçekten kusursuz görünüyor. Ancak, sizce gerçek hayatlarında da kusursuzlar mı? Kesinlikle değil...

Floyd Mayweather boks dışındaki yaşamında görgüsüz olmasıyla biliniyor. (Evet, kelimenin tam anlamıyla böyle.) Ünlü sporcu, Türkiye ziyaretinde İşte Benim Stilim programına katılmış (neden biz de bilmiyoruz) ve taktığı bir milyon dolarlık kolyesiyle izleyenleri şoke etmişti. Ayrıca çıkacağı maçlar için astronomik ücretler talep etmesi nedeniyle spor kamuoyu ona ‘Para’ lakabını takmış durumda. Son olarak Floyd Mayweather’ın geçmişinde kadına şiddet gibi korkutucu vakalar bulunuyor. Ünlü sporcu bu nedenle hapis cezasına çarptırılmıştı.

Conor McGregor ise kendini herkesten üstün görmesiyle biliniyor. Ünlü sporcu geçmişte karşılaşacağı rakibine “Seni ikinci rauntta yeneceğim” demesine rağmen, maçın ortalarına doğru kötü bir dayak yemişti. ‘Fuck you’ yazılarının şeritler halinde donattığı takım elbisesi ise ukala duruşunun bir kanıtı niteliğinde.

Genel olarak baktığımız zaman bu iki sporcu da gerçek bir rol model değil. Yine de 26 Ağustos’ta gerçekleşecek karşılaşmayı izleyecek miyiz ? Evet!


Wonder Women 1984’den İlk Fragman Yayınlandı

POPÜLER | Wonder Women 1984’den İlk Fragman Yayınlandı

Marc Jacobs Geri Dönüyor

POPÜLER | Marc Jacobs Geri Dönüyor

Time Dergisine Göre 2019’un En İyi 10 Filmi

POPÜLER | Time Dergisine Göre 2019’un En İyi 10 Filmi

James Bond’un Yeni Filmi No Time to Die’dan İlk Fragman

POPÜLER | James Bond’un Yeni Filmi No Time to Die’dan İlk Fragman

Yüksek Moda İş Birliği: AIR DIOR

POPÜLER | Yüksek Moda İş Birliği: AIR DIOR

Yeni James Bond Filminden Posterler Geldi!

POPÜLER | Yeni James Bond Filminden Posterler Geldi!

Daha Fazla Göster