Floyd Mayweather ve Conor McGregor’un sevmediğimiz özellikleri

Tüm boks severlerin heyecanla beklediği karşılaşmaya artık saatler kaldı. Aylar boyunca konuşulan ve asrın maçı olarak lanse edilen karşılaşma an itibariyle dünya çapında 'trend' olmuş durumda.

25 Ağustos 2017

Floyd Mayweather ve Conor McGregor’un sevmediğimiz özellikleri

Neredeyse dünyanın dört bir yanında yayınlanacak karşılaşma için farklı yorumlar yapılıyor. Kimi spor yazarları Floyd Mayweather’ın savunmasıyla maçı kazanacağını belirtirken, kimisi ise Conor McGregor’un agresif tavrıyla karşılamadan galip ayrılacağını söylüyor. Ancak, iki sporcunun geçmişlerine baktığımız zaman maçın nereye gideceğini kestirmek bir hayli güç. Floyd Mayweather çıktığı 49 maçın hepsini kazanmış durumda. Conor McGregor ise UFC dünya şampiyonluğunu elinde bulunduruyor. Bu şekilde bakıldığı zaman iki sporcu da gerçekten kusursuz görünüyor. Ancak, sizce gerçek hayatlarında da kusursuzlar mı? Kesinlikle değil...

Floyd Mayweather boks dışındaki yaşamında görgüsüz olmasıyla biliniyor. (Evet, kelimenin tam anlamıyla böyle.) Ünlü sporcu, Türkiye ziyaretinde İşte Benim Stilim programına katılmış (neden biz de bilmiyoruz) ve taktığı bir milyon dolarlık kolyesiyle izleyenleri şoke etmişti. Ayrıca çıkacağı maçlar için astronomik ücretler talep etmesi nedeniyle spor kamuoyu ona ‘Para’ lakabını takmış durumda. Son olarak Floyd Mayweather’ın geçmişinde kadına şiddet gibi korkutucu vakalar bulunuyor. Ünlü sporcu bu nedenle hapis cezasına çarptırılmıştı.

Conor McGregor ise kendini herkesten üstün görmesiyle biliniyor. Ünlü sporcu geçmişte karşılaşacağı rakibine “Seni ikinci rauntta yeneceğim” demesine rağmen, maçın ortalarına doğru kötü bir dayak yemişti. ‘Fuck you’ yazılarının şeritler halinde donattığı takım elbisesi ise ukala duruşunun bir kanıtı niteliğinde.

Genel olarak baktığımız zaman bu iki sporcu da gerçek bir rol model değil. Yine de 26 Ağustos’ta gerçekleşecek karşılaşmayı izleyecek miyiz ? Evet!


X-Men: Dark Phoenix’ten Son Fragman

POPÜLER | X-Men: Dark Phoenix’ten Son Fragman

PSG’den Notre Dame’a Destek Çalışması

POPÜLER | PSG’den Notre Dame’a Destek Çalışması

Game of Thrones’un En Sevilen Sahne Arkası Fotoğrafları

POPÜLER | Game of Thrones’un En Sevilen Sahne Arkası Fotoğrafları

HBO’nun Muhammed Ali Belgeselinden İlk Fragman Yayınlandı

POPÜLER | HBO’nun Muhammed Ali Belgeselinden İlk Fragman Yayınlandı

Donald Glover ve Rihanna’nın Tropikal Birlikteliği: Guava Island

POPÜLER | Donald Glover ve Rihanna’nın Tropikal Birlikteliği: Guava Island

Game of Thrones’un Final Sezonu Rehberi

POPÜLER | Game of Thrones’un Final Sezonu Rehberi

Daha Fazla Göster