GQ Hobi: Krav Maga

İsrail askeri güçleri tarafından kullanılan Krav Maga en etkili kişisel savunma yöntemlerinden biri, ayrıca bir çok insanın da favori antrenmanıdır. Bu hobi yazımızda Krav Maga dövüş sanatını araştırıyoruz.

20 Nisan 2017

GQ Hobi: Krav Maga

Kişisel savunma sanatı olan Krav Maga; boks, Muay Thai, Judo, Jiu Jitsu, karate, kickboxing ve MMA tekniklerinin karışımından oluşuyor. Krav Maga’nın özelliği ise gerçek hayattaki durumlara göre inanılmaz etkili ve güçlü hareketler ve ataklar öğretiyor.

17-04/20/screen-shot-2017-04-20-at-111359.png

Taken 2 Filminden Krav Maga Dövüş Sahnesi

Krav Maga İbranice yakın dövüş demektir. Imi Lichtenfield tarafından 1930 yıllarında sokak dövüşü olarak ortaya çıkıyor. Boksör ve güreşçi olan İmi, 1941’de Israel’e taşınınca geliştirdiği dövüş sanatı üzerine dersler vermeye başlıyor ve zamanla Krav Maga’nın temelleri atılıyor. Siviller, polis ve asker tarafından öğrenilmesinin sebebi ise Krav Maga’nın en güçlü ve en mahvedici kişisel savunma taktiği olması. Krav Maga silahsız bir şekilde kavgalara, bıçaklara, sopalara ve silahlara karşı savunmayı öğretiyor. Zamanla ve antrenmanla karşınızdaki kişiyi sizden ne kadar daha eğitimli, tecrübeli ve kuvvetli olsa da etkisiz hale getirmeyi öğrenebiliyorsunuz.

1)Krav Maga’yı öğrenmek hem kişisel savunmaya hem de formda kalmaya yarıyor. İnanılmaz bir egzersiz olarak görülen dövüş sanatı vücudunuzdaki bütün kasları çalıştırıyor.

2)Fiziksel bir değişim yaşayacaksınız. Sadece gücünüz değil fakat dayanıklılığınız ve hızınız da artacak. Krav Maga egzersizi yapanların metabolizmaları herkesten daha hızlı çalışıyor.

3)Stres atmanız için ideal bir antrenman. Her egzersiz gibi Krav Maga ile bütün dertlerinizi üstünüzden atabilir, çılgınlar gibi endorfin salgılayabilirsiniz.

4)Kendinize olan inancınızı, öz güveninizi arttırıyor. Zamanla gelişen fiziksel kuvvetiniz ve atikliğinizle öz güveniniz kesinlikle gelişecektir. Kendinizi yenilmez hissedeceksiniz.

5)Etrafınıza karşı daha duyarlı olacaksınız. Krav Maga’da başarılı olmak için en küçük hareketi bile hızlı algılamak zorunda olduğunuzdan süper kahraman gibi etrafınızda olup biten her şeye duyarlı olacaksınız.


HBO’nun Watchmen Dizisinden Yeni Fragman Geldi!

POPÜLER | HBO’nun Watchmen Dizisinden Yeni Fragman Geldi!

Demna Gvasalia, Vetements'dan Ayrılıyor

POPÜLER | Demna Gvasalia, Vetements'dan Ayrılıyor

Disney+ 90’ların Marvel Animasyonlarını Gün Yüzüne Çıkarıyor

POPÜLER | Disney+ 90’ların Marvel Animasyonlarını Gün Yüzüne Çıkarıyor

Gucci'den Sürdürülebilir Tarafa Bir Adım Daha

POPÜLER | Gucci'den Sürdürülebilir Tarafa Bir Adım Daha

Jason Momoa’lı Apple Tv+ Dizisi: See

POPÜLER | Jason Momoa’lı Apple Tv+ Dizisi: See

Virgil Abloh'tan Kısa Bir Mola

POPÜLER | Virgil Abloh'tan Kısa Bir Mola

Daha Fazla Göster