Güle Güle Alan Rickman, Artık Karanlık Büyülere Karşı Savunmasızız
Popüler

Güle Güle Alan Rickman, Artık Karanlık Büyülere Karşı Savunmasızız

Çoğumuz onu simsiyah saçları, türlü iksirleri ve karanlık büyüleriyle Harry Potter serisiyle hatırlıyoruz. Severus Snape karakterine can veren Alan Rickman, 69 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Sinemada tipler ve karakterler vardır. 'Tip' kavramına daha genel bir anlam yükleyebiliriz; sokakta gelip geçen binlerce insanı kapsar, toplumdan beslenir. 'Karakter' ise çok daha spesifiktir, kişiye özgü ve tahmin edilemezdir. Söz konusu kişi, 1978'de sinemaya Rome&Juliet'teki Tybalt ile adımını atan, geride kalan yaklaşık 40 yılda neredeyse 70 farklı yapımda hem melek hem de şeytani birçok 'karakter'e can veren Alan Rickman olunca, bu ayrıma dikkat çekmeden ve onun anısına saygı duymadan olmazdı.

69 yaşındaki sanatçı kanser tedavisi görüyordu ve hastalığına rağmen hayata küsmeyip 70'inde bile çalışanlardandı. Ancak ne yazık ki bedeni daha fazla dayanamadı. Dünyanın çoğunluğu onu Harry Potter'daki Severus Snape olarak tanısa da Rickman'ı son bir kez beyazperdede seyretmek için Mart ayında vizyona girmesi beklenen Eye in the Sky ve Mayıs'ta seyirciyle buluşacak Alice Through the Looking Glass'ı bekleyin.

Güle güle karanlık büyü.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası