Hangi Oscar kime gider?

GQ editörleri kazanacaklarına inandıkları adayları şimdiden açıkladı. GQ Türkiye'nin tahmini belli, ya sizinki?

22 Şubat 2013

Hangi Oscar kime gider?

24 Şubat Pazar gecesi Hollywood'da yer alan Dolby Theater bu sene 85'incisi düzenlenecek Oscar Ödül Töreni'ne ev sahipliği yapacak. Ödül töreninin sunuculuğunu televizyonun hit çizgi komedisi Family Guy ve Mark Wahlberg'ün başrolünü oynadığı komedi yapımı Ted'in senaristi Seth MacFarlane yapacak.

Yüzlerce sanatçı ve onlarca yapımın birbiriyle kıyasıya bir rekabete tutuştuğu sinema dünyasının en büyük yarışında adaylar ve bahisler belliyken biz de kendimizi bu yarışa kaptırmaktan geri alamadık.

En İyi Film: Argo

GQ Türkiye editörleri En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kadın Oyuncu kategorilerinde kazanacağına inandığı adayları belirledi. En İyi Film dalında beklenildiği gibi çekişme Argo ve Lincoln arasındaydı. Ben Affleck'in yönettiği Argo bu kategoride en çok oyu alırken Lincoln üç oyla geride kaldı.

En İyi Yönetmen: Michael Haneke

En İyi Yönetmen kategorisinde bizden en yüksek oy alan Amour'daki müthiş yönetmenliğiyle bir kez daha kendini kanıtlayan Michael Haneke oldu. Life of Pi'ye imzasını atan Ang Lee ile yılların efsanevi yönetmeni Steven Spielberg ise Haneke'nin arkasında kaldılar. 

En İyi Oyuncu: Daniel Day-Lewis ve Jennifer Lawrence

GQ Türkiye'nin gözünde En İyi Erkek Oyuncu Lincoln'deki başarılı oyunculuğuyla diğer tüm adayları büyük farkla geride bırakan Daniel Day-Lewis oldu. En İyi Kadın Oyuncu'da Silver Linings Playbook'ta başrolü oynayan Jennifer Lawrence.

Sosyotv.com da Oscar'ın peşinde

Oscar gecesini sosyal medyada yeni bir platform olan Sosyotv de yakından takip ediyor. Sosyotv.com'u ziyaret ederek ya da AppStore'dan Sosyotv uygulamasını telefonunuza indirerek güzel bir hediyenin sahibi olabilirsiniz. Oscar Ödül Töreni’ne yapacağınız check-in ve yorumlarla en çok rozet kazanan 10 kişi arasına girerseniz Oscar gecesinden siz de ödülle ayrılabilirsiniz.

Sizce kim kazanır?

Sizin adaylarınız kimler? Hala adaylarınızı belirlemediyseniz elinizi çabuk tutun ve anketimize katılın; En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kadın Oyuncu dallarında tahminlerinizi yapın.


Peaky Blinders’ın Yeni Sezonuna Hazır Mısınız?

POPÜLER | Peaky Blinders’ın Yeni Sezonuna Hazır Mısınız?

Kanye West ve Tartışmalı Portre Fotoğrafları

POPÜLER | Kanye West ve Tartışmalı Portre Fotoğrafları

John Wick Yeni Maceralarıyla Geri Dönüyor

POPÜLER | John Wick Yeni Maceralarıyla Geri Dönüyor

Spider-Man: Far From Home’dan İlk Fragman Yayınlandı

POPÜLER | Spider-Man: Far From Home’dan İlk Fragman Yayınlandı

Yeni Bilim Kurgu Dizimiz: Weird City

POPÜLER | Yeni Bilim Kurgu Dizimiz: Weird City

Jared Leto ve Lana Del Rey Gucci’nin Yeni Reklamında Buluştu

POPÜLER | Jared Leto ve Lana Del Rey Gucci’nin Yeni Reklamında Buluştu

Daha Fazla Göster