İtalyan Sanatçılar Molino ve Lucidi, AVTO’da terletiyor

Venedik Bienali dahil yurt dışında bir çok önemli kurum ve bağımsız sanat alanında çalışmaları sergilenmiş olan İtalyan sanatçılar Simona Molino ve Matteo Lucidi, Türkiye’nin en genç sanat mekanı AVTO’da!

30 Mart 2018

İtalyan Sanatçılar Molino ve Lucidi, AVTO’da terletiyor

Sanatçılar İstanbul’da ilk kez gerçekleştirdikleri sergide, ter ile ilgili obje, maket, fotoğraf, metin ve videoları bir araya getirerek bu sıvın çeşitli yönleri hakkında görsel bir hikaye anlatan TER MÜZESİ’ni izleyiciye sunuyor.

18-03/30/1img_6451.jpg

Berlin’de yaşayıp, çalışmakta olan Molino & Lucidi, kendi gurbet tecrübeleri esnasında yaşadıkları güçlüklerden yola çıkarlar. Gurbet, fiziksel ve psikolojik bir çok zorluğu beraberinde getirir: Yurt dışına taşınmak, farklı bir kültürle iletişim kurmak, yeni bir iş ve daire aramak, her bireyin katlanması gereken zorluklardan yalnızca bir kaçıdır. Sergi, insanın stres altında veya fiziksel olarak aşırı efor sarfettiğinde vücudun ısısını düşürmek için salgıladığı bedensel sıvının farklı kuşak  ve toplumlarda iletişim, politika, din ve pazarlama alanlarında nasıl algılanıp analiz edildiğini üzerine yoğunlaşıyor.

18-03/30/1img_6407.jpg

Molino & Lucidi, 21. Yy’da icat edilmiş koltuk altı pedleri, ter ölçer gibi bir çok kozmetik ürünün yanında, her geçen gün hayatımıza daha fazla giren giyilebilir teknolojik cihazların düzenli olarak terle temas etmesi durumunda biçimsel olarak nasıl değiştiklerini gözler önüne seriliyor. Sergide bulunan videolar arasında en çok dikkat çekenlerden biri Tokyo Üniversitesi’nde geliştirilen Terleyen Robot Kengoro. Amerikan siyasi tarihinin geçmiş ve güncel figürlerinden Richard Nixon, Marco Rubio, Donald Trump ve John F. Kennedy’nin yanı sıra yeşil sahaların unutulmaz ismi Maradona ve günümüzün en yetenekli futbolcularından Cristiano Ronaldo gibi bir çok tanıdık sima TER MÜZESİ’nde izleyiciye sunuluyor. Sergi, 23 Nisan’a kadar AVTO’da görülebilir.

18-03/30/avto.jpg


Stranger Things Son Fragmanıyla Karşımızda

POPÜLER | Stranger Things Son Fragmanıyla Karşımızda

Hector Bellerin Louis Vuitton'la Moda Sahasında

POPÜLER | Hector Bellerin Louis Vuitton'la Moda Sahasında

Yeni Casusumuz Michael Fassbender

POPÜLER | Yeni Casusumuz Michael Fassbender

Amazon’un Süper Kahraman Dizisi The Boys’dan Yeni Fragman

POPÜLER | Amazon’un Süper Kahraman Dizisi The Boys’dan Yeni Fragman

Joaquin Phoenix’li Joker Filminden Yeni Haberler Var!

POPÜLER | Joaquin Phoenix’li Joker Filminden Yeni Haberler Var!

Netflix’in Yeni Favori Dizisi: When They See Us

POPÜLER | Netflix’in Yeni Favori Dizisi: When They See Us

Daha Fazla Göster