Prens Harry ve Meghan Markle Kraliyet Büyüsünü Bozdu
Popüler

Prens Harry ve Meghan Markle Kraliyet Büyüsünü Bozdu

İsteseniz de istemeseniz de bir şekilde İngiliz kraliyet ailesinde son aylarda yaşananları duydunuz. Kulaktan kulağa yayılan haberleri toparlamak ve bizlere daha fazla detay sunmak adına, 11 Ağustos’ta İngiliz Karaliyet Ailesi’nin muhabirleri, Finding Freedom: Harry and Meghan and the Making of a Modern Royal Family adlı bir kitap çıkarıyor. Tabii kitabın içinde yer alan bilgiler hepsi haber niteliğinde olduğu için, gözler yine çifte çevrildi. Prens Harry ve Meghan’ın yeni ve sıradan hayatlarına birlikte bir göz atalım

Fotoğraf: Getty Images Türkiye

Prens Harry ve Meghan Markle’ın en baştaki hedefi, yarı zamanlı Kraliyet Ailesi üyeliği olmasına rağmen, Kraliçe ve diğer üyeler bunu kabul etmemişti. Ocak ayında ise Kraliçe Elizabeth, Harry ve Meghan’ın Mart ayında tüm kraliyet görevlerinden ayrılacağını fakat her zaman kraliyet ailesi üyesi olarak kalacaklarını belirten bir bildirge yayımlamıştı. 

Çift, 31 Mart itibarıyla resmi olarak tüm kraliyet görevlerinden istifa etmiş, üstüne üstlük Kraliyet Ailesi’nden bağımsız bir hayat yaşayabilmek adına ülkeyi terk etmişti. Çift, Kraliçe Elizabeth ile aralarına bir okyanus koyarak ilk başta Kanada’ya taşındı fakat onca olaydan sonra belki Kanada’daki hayat fazla huzur dolu gelmiş olacak ki, Los Angeles, Beverly Hills’te 15 milyon Dolar değerinde bir eve geçti. Ne de olsa sıradan bir hayata başlamanın ilk adımı milyon dolarlık evlere taşınmaktır, değil mi?

Ünlü çift, finansal bağımsızlıklarını kazanmak hedefi çerçevesinde Kraliyet Ailesinden ayrılsa da Sussex’in internet sitesine göre gelirlerinin %95’i Prens Charles’ın kişisel birikiminden geliyor. Çünkü çift, artık kraliyet ailesine resmi olarak bağlı olmadığından, Kraliyet Ailesi’nin sermayesinden yararlanması yasak. 

Peki eski dük ve düşes şu an neler yapıyor? Meghan, eskiden beri aktivist olması ile gündemde. Kraliyet ailesinden ayrıldığı günden beri Prens Harry ile birçok dernek ve yardım etkinliklerine katılıyor. Dünyayı sarsan Siyahi Hayatlar Önemlidir (Black Lives Matter) etkinliklerinde hem sahada hem bürokraside katkıları büyük. Bazı kaynaklara göre Prens Harry aktif bir şekilde iş ararken, Insider.com’un dediğine göre de Meghan Markle, eski mesleği olan oyunculuğa dönmeye hazırlanıyor. 

Harry ve Meghan, Hollywood malikanelerinde gözlerden uzak bir hayat yaşamaya çalışsa da yayınlanacak yeni kitapta, sıkça merak edilen hayatlarının belki de en gizli noktalarına hakkında fikir verilecek. İlk bilgilere göre kitap, çiftin ilk randevularından kraliyet ailesi arasında yaşanan dramalar ve kardeşlerin küslüğüne kadar uzanan çoğu bilinmeyeni ve spekülasyonu açıklayacak. 

Prens Harry ve Meghan Markle’ın şimdilik bir sır perdesi olarak saklanan yeni sıradan hayatlarını, gündemi meşgul edecek biyografilerinden aldığımız detaylar ile tekrar tartışmak üzere...İZLE
Serenay Sarıkaya GQ Global Creativity Awards Gala Gecesine Hazırlanıyor
İLGİLİ İÇERİKLER
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası