Artık Yolu Saatiniz Gösterecek, Açık Denizde Bile
Saat

Artık Yolu Saatiniz Gösterecek, Açık Denizde Bile

Önce kendinizi 18 metrelik yelkenlinizde Cape Horn yakınlarındaki açık denizde, yalnız, sadece yeteneğiniz ve sizi tehlikelerden ve muhtemel bir felaketten koruyacak ekipmanlarınız ile hayal edin...

Prospex koleksiyonu GPS Solar teknolojisiyle buluştui Uluslararası pazara henüz iki sene önce sunulan Prospex, markanın öncü global koleksiyonu olarak yerini aldı bile. Bu başarının üzerine bu sene sunulan Prospex marine koleksiyonunun Marinemaster modelinde, Seiko’nun dünyaca ünlü eşsiz GPS Solar teknolojisi Astron’dan sonra ilk defa kullanılıyor.

Marinemaster ve GPS Solar = Mükemmel ikili

Okyanus yarışçıları için doğru zamanı ve zaman dilimini bilmek takım ile senkronize olabilmek açısından çok önemli. Kutuplarda zaman dilimi ekvatora göre çok daha hızlı değişir. Seiko’nun yeni süre ölçme teknolojisi ile donatılan ve enerjisini sadece ışıktan alan bu yeni saat ile tek bir butona dokunarak yeryüzünün neresinde olursanız olun, karada veya denizde doğru zamanı bulabilirsiniz. Ayrıca Dual Time (2. saat göstergesi) fonksiyonu sayesinde okyanus denizcileri çıktıkları limanın yerel saatini bir bakışta görebilirler. 

16-07/15/1468497916_ssc487.jpg

Yeni Marinemaster GPS Solar Dual Time, her okyanus yarışçısının öngördüğü zorlu koşullar için tasarlandı. Kasa ve bilezik korozyona dayanıklı titanyumdan yapılmış, süper sert kaplama ve seramik bezel ile korunuyor. Saat 200 metre su geçirmezlik özelliği, vidalı tepe ve arka kapağa sahip. Yansıma yapmayan safir cam, geniş ve pruva şeklindeki indeksler ve Seiko’nun en son geliştirdiği Lumibrite malzeme sayesinde, her türlü hava koşulunda, gece veya gündüz kolay okunabilirlik sağlanmış. Tepe ve butonlar eldiven ile dahi kolayca kullanılabiliyor. Ayrıca kasa ve bilezik herhangi bir halat veya ipe takılmayacak şekilde tasarlanmış. Bu özel saat 1500 adet sınırlı sayıda üretiliyor.

Dünya Saatli Solar Kronograf, denizde yaşayanlar için tasarlandı

Koleksiyonda, Prospex Marinemaster modelinin yanısıra, Prospex isminin de ifade ettiği gibi, profesyonel özellikleri taşıyan 3 yeni solar kronograf model bulunuyor. Dünya çapında denizciler için mükemmel bir kalibreye sahip yeni model, 2. saat özelliği ile hem yerel hem de çıktığı ülke saatini eş zamanlı olarak gösterir. Hiçbir zaman pil değişimi gerektirmez, enerjisini sadece ışıktan alır. Güç rezervi göstergesi sayesinde denizci, rahatlıkla rezerv kontrolünü yapabilir. 10 bar su geçirmez özelliğine sahip kasa, vidalı arka kapak ve kilitli tepeli ile korunur.

İZLE
Yıldızların gözünden IWC Pilot's Watch
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası