Ender Bulunan Saatiyle Moda Ödülleri'nin Gerçek Kazananı Paul Mescal
Saat

Ender Bulunan Saatiyle Moda Ödülleri'nin Gerçek Kazananı Paul Mescal

Paul Mescal, Londra'daki Moda Ödülleri'ne “Cloche de Cartier 2021” model bir saat takarak katıldı ve bunu kırmızı halıda yapan ilk kişi oldu!

İrlandalı aktör Paul Mescal Royal Albert Hall'da düzenlenen Moda Ödülleri'ne katılan birçok ünlü konuktan biriydi. Özel olarak dikilen Gucci bir takımla törene katılan Mescal’in bileğindeki saat geri kalan her şeyi gölgede bıraktı desek abartmış sayılmayız. Mescal, Cartier’nin yeni koleksiyonunun en zamansız parçalarından biri olan “Cloche de Cartier” saati takarak kırmızı halıda yürüyen de ilk kişi oldu.

Bu yılın başlarında piyasaya sürülen “Cloche de Cartier”;  ilk olarak 1920'de tasarlanan ve o zamandan beri çeşitli renk gruplarında ve modellerde tekrar tekrar üretilen, orijinal elmas ve oniksten oluşan Cloche'un yeniden yorumlanmasıyla karşımıza çıkıyor. Saatin adı, benzersiz şekli nedeniyle mağaza tezgahlarında bulunan servis zili "cloche"dan türetilmiş ve “Tank Asymétrique” modeliyle birlikte Cartier's Privé özel serisinde yer alıyor.

Mini masa saati olarak kullanılması amacı ile bileğinize taktığınızda veya masanın üzerine koyduğunuzda rahatça görebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Saatin 2021 versiyonu OG modelinin orijinal formuna sadık kalarak 37,15 mm'ye 28,75 mm'ye düzgün bir şekilde oturuyor. Günümüz standartlarına göre model nispeten küçük görünebilir ancak 1920'lerin ölçülerinden çok farklı değil.

Mescal'ın şık saatinde sarı altın ve şampanya renginin yanı sıra kadranında platin ve krem ​​renkleri de bulunuyor. Modern zamanların çanlarından ve gösterişlerinden uzak bu geleneksel model kelimenin tam anlamıyla size sadece saati haber vermeyi amaçlıyor. Çok şık! Cloche de Cartier’in akrep ve yelkovanı mavi ve çelikten oluşurken, saatleri belirtmek için Romen rakamları kullanılmış. Tabii bu arada, Fransız markanın imzası “demiryolu hattı” da kadranın dış çerçevesini çiziyor. Bize göre de saate oldukça şık bir görünüm katıyor.

Saatin yelkovan boyutu nedeniye , Cartier'in ilk kez 2019'da piyasaya sürülen ve en küçük modeli olan in-house kalibre 1917 MC kullanılıyor. Saat sadece 2,9 mm kalınlığıyla Cartier'nin kadınlar için tasarladığı Privé Tank Asymétrique ve Cartier Privé Tonneau dahil olmak üzere birçok saatinden de daha ince bir model.

Size kötü haberi biz vermek istemezdik ancak Cloche de Cartier, Cartier'in saat yelpazesindeki mücevherlerden biri olarak görülüyor. Bu sebeple önceki modellerde olduğu gibi kendinize bir tane almak pek de kolay değil. 

Sarı altından yapılan 2007 versiyonundan yalnızca 100 adet, 1995 modelinden ise 200 adet üretildi. 2021 modeli de aynı şekilde 100 adet gibi sınırlı bir sayıda üretilerek satışa sunuldu ve şimdiden tükenmiş durumda.

Mescal, çok rica etsek seninkini ödünç alabilir miyiz?!

Paul Mescal Cartier GQ

İZLE
GQ Sonbahar 2022: Metin Akdülger
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası