Harry Winston’ın Yeni Saati: Project Z12
Saat

Harry Winston’ın Yeni Saati: Project Z12

Harry Winston’ın hem görünüşü hem de teknik özellikleriyle göz dolduran yeni saati Project Z12’yi keşfedin.

Saat konusunda benzersiz çalışmalara imza atan Harry Winston, yeni saati Project Z12’yi sunar. Markanın sıradışı ruhunu yansıtan bu yeni model oldukça farklı bir dizayna sahip eş merkezli, modern bir saattir. 

Erkek stiline uygun bu sportif saat, retrograd saat ve dakika göstergelerini benzersiz bir düzende sergiler: merkezi, eş merkezli ve incelikli biçimde asimetrik. Harry Winston tarafından 14 yıl önce temelleri atılan bu, geleneğe uygun biçimdeki saat, markaya özgün, rahat ve yüksek performanslı bir alaşım olan Zalium’dan yapılmış kasayla sunulur. Zalium ve bir arada sunulan özellikleriyle Project Z saatinin özgün kimliği ortaya çıkar.

 

Sıçramalarla Gelen Etkileyici Aksiyon

Project Z12 saati alışılmış retrograd göstergelerden farklıdır. İbreleri, 360°’lik mükemmel bir dairesel yörüngede hareket eder gibi görünerek neredeyse eksiksiz bir illüzyon yaratır. Saat, dakika ve tarih halkalarının yanı sıra diğer ara katmanlar da bu izlenimi güçlendirir. Bununla birlikte Project Z saatleri, tamamıyla eşsiz bir çizgiye sahiptir. Kendine has cazibesini, kendilerini aşmaya ve yeniden şekillendirmeye çalışan klasik ogeler ve görünümler arasındaki etkileşimden alır. Böylece simetri ve eş merkezliliğine rağmen Project Z12, Project Z saatlerine kendilerine özel dinamizmi veren aynı dış merkezli göstergeyi barındırır. Kadranın ucuna yerleştirilmiş bir disk ile sergilenen özel tarih göstergesi de bu çekiciliğe destek verir. Sabitlenmiş bu safir disk, 1 ila 31 arasındaki rakamlardan oluşan baskılarla işaretlenmiştir. Parlak bir madde, yüzeyin altında hareket ederek tarihi ışıklandırır.

Kadranın merkez ekseni boyunca uzanan büyük, kemerli köprü, Project Z12’nin one çıkan ogesidir. Project Z10 ve Z11’in izlerini takip eden bu saat, kendisine güçlü bir yapı ve tasarım saglayan çapraz desteklerden bir çelik kiriş gibi monte edilmiştir. Manhattan’ın harikulade köprülerinin eğrilmez yapısını hatırlatan saat, Harry Winston’ın New York City mirasını çağrıştırır.

Bu muhteşem kemerli köprü doğal olarak Project Z12’nin mekanizmasına yükselti katar. Harry Winston, Project Z saatlerinin incelikle tasarlanmış orantısını bozmadan bu köprüye gereken alanı saglamak için Zalium kasanın formatını korumayı tercih etmiştir. Project Z11’de olduğu gibi, çapı 42,2 mm’dir ve kalınlığı sadece bombeli bir kristal safir kullanılarak artırılmıştır.

Oldukça özgün göstergelerin arkasında, Project Z12 için özel olarak geliştirilmiş markanın yeni mekanizması yatar. Otomatik olan HW3306 kalibresi, 72 saatlik bir güç rezervine sahiptir. Harry Winston’ın yüksek standartlarıyla uyumlu olarak bu mekanizma, silikondan yapılmış Balance Spring ile donatılmıştır ve markanın imzası haline gelmiş beyaz altından ajurlu rotorla tamamlanır.

Sadece 300 adetlik sınırlı üretim ile piyasaya sunulan Project Z12’yi daha yakından keşfetmek için aşağıdaki galeriye tıklayın.

 

İZLE
Yıldızların gözünden IWC Pilot's Watch
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası