IWC Schaffhausen, Portugieser Ailesine Yeni Modeller Ekliyor!

IWC Schaffhausen, eklediği yeni çekici modellerle Portugieser ailesini genişletmeye devam ediyor.

25 Nisan 2020

IWC Schaffhausen, Portugieser Ailesine Yeni Modeller Ekliyor!

Dünyaca ünlü saat markası IWC Schaffhausen, yeni modellerini gün yüzüne çıkardı. Tasarımında kompakt otomatik stil, efsanevi daimi takvim barındıran ikonik Portugieser, kasası zarif orantılara sahip sportif denizci kronografı ve gelgit göstergesiyle donatılmış ilk saat olma özelliği taşıyor. Tamamı IWC üretimi kalibrelerle çalışan Portugieser ailesinin yeni özellikleri ise göz doldurmayı başarıyor.

IWC, Portugieser ile 1930’ların sonunda bir ikon yarattı. Seriye adını veren Portekizli iki iş insanının ısmarladığı Referans 325, bir cep saati kalibresiydi. Saatler ilhamını IWC’nin o dönemde Britanya Kraliyet Donanması için ürettiği masa saatlerinin net, açık ve fonksiyonel kadranından almıştı. IWC Schaffhausen CEO’su Christoph Grainger-Herr Portugieser ile ilgili en önemli özelliklerden biri ilk tasarlandığı günden beri tasarımının çok az değişmiş olması. Portugieser’in açık, fonksiyonel tasarımı 80 yıldan uzun süre önce ne kadar yeni ve modern görünüyorsa, şimdi de o kadar yeni ve modern. Dolayısıyla Portugieser, IWC’yi bir marka olarak diğerlerinden ayıran zamansız modernliği temsil ediyor. Şimdi de yeni koleksiyon, en ünlü saat ailemizi çok daha çekici kılmakla kalmıyor ikonlaşmış bir tasarımın nasıl daha da ileriye taşındığını gösteriyor.”diye açıklıyor.

Yeni koleksiyondaki tüm saatler, şirket içinde üretilmiş kalibreler taşıyor. Bazı modellerde seramik bileşenlere sahip Pellaton kurma sistemi içeren 89000 ve 69000 kalibre ailelerinden otomatik mekanizmalar var. Kronograf modellerde ise 89000 ve 69000 kalibre aileleri durma sürelerinin hatasız ölçülmesini sağlıyor.

 

 


Yeni Saatlere Zaman Ayırın

SAAT | Yeni Saatlere Zaman Ayırın

Dijitalleşme Saat Satışlarını Nasıl Etkiliyor?

SAAT | Dijitalleşme Saat Satışlarını Nasıl Etkiliyor?

Watches & Wonders 2021'in En İyi Saatleri

SAAT | Watches & Wonders 2021'in En İyi Saatleri

OMEGA’dan America’s Cup İçin Kronograf

SAAT | OMEGA’dan America’s Cup İçin Kronograf

Gezegene Saygılı Saatler

SAAT | Gezegene Saygılı Saatler

Yeni Başlangıçlara Doğru (Yepyeni Bir Saat ile...)

SAAT | Yeni Başlangıçlara Doğru (Yepyeni Bir Saat ile...)

Daha Fazla Göster