IWC Schaffhausen, Portugieser Ailesine Yeni Modeller Ekliyor!
Saat

IWC Schaffhausen, Portugieser Ailesine Yeni Modeller Ekliyor!

IWC Schaffhausen, eklediği yeni çekici modellerle Portugieser ailesini genişletmeye devam ediyor.

Dünyaca ünlü saat markası IWC Schaffhausen, yeni modellerini gün yüzüne çıkardı. Tasarımında kompakt otomatik stil, efsanevi daimi takvim barındıran ikonik Portugieser, kasası zarif orantılara sahip sportif denizci kronografı ve gelgit göstergesiyle donatılmış ilk saat olma özelliği taşıyor. Tamamı IWC üretimi kalibrelerle çalışan Portugieser ailesinin yeni özellikleri ise göz doldurmayı başarıyor.

IWC, Portugieser ile 1930’ların sonunda bir ikon yarattı. Seriye adını veren Portekizli iki iş insanının ısmarladığı Referans 325, bir cep saati kalibresiydi. Saatler ilhamını IWC’nin o dönemde Britanya Kraliyet Donanması için ürettiği masa saatlerinin net, açık ve fonksiyonel kadranından almıştı. IWC Schaffhausen CEO’su Christoph Grainger-Herr Portugieser ile ilgili en önemli özelliklerden biri ilk tasarlandığı günden beri tasarımının çok az değişmiş olması. Portugieser’in açık, fonksiyonel tasarımı 80 yıldan uzun süre önce ne kadar yeni ve modern görünüyorsa, şimdi de o kadar yeni ve modern. Dolayısıyla Portugieser, IWC’yi bir marka olarak diğerlerinden ayıran zamansız modernliği temsil ediyor. Şimdi de yeni koleksiyon, en ünlü saat ailemizi çok daha çekici kılmakla kalmıyor ikonlaşmış bir tasarımın nasıl daha da ileriye taşındığını gösteriyor.”diye açıklıyor.

Yeni koleksiyondaki tüm saatler, şirket içinde üretilmiş kalibreler taşıyor. Bazı modellerde seramik bileşenlere sahip Pellaton kurma sistemi içeren 89000 ve 69000 kalibre ailelerinden otomatik mekanizmalar var. Kronograf modellerde ise 89000 ve 69000 kalibre aileleri durma sürelerinin hatasız ölçülmesini sağlıyor.

 

 

İZLE
Yıldızların gözünden IWC Pilot's Watch
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası