Kendi Kaderlerini Kumanda Edenler İçin: Marine Torpilleur

Marine Torpilleur – Kendi kaderlerini kumanda edenler için üretilmiş olan hafif, modern Marine modeli karşınızda!

26 Temmuz 2017

Kendi Kaderlerini Kumanda Edenler İçin: Marine Torpilleur

19. yüzyılda kaşifler okyanuslarda dolaşırken kaptanlar saat olarak, denizde ve karada rütbesini göstermek adına, cep kronometresi kullanırlardı. Ulysse Nardin’in cep kronometreleri tüm dünyada deniz subayları ve ticaretle uğraşan kaptanlar tarafından en beğenilen ve değer verilen saatlerdi. Denizcilik alanındaki bu canlı tarih, teknik performans ve muhteşem tasarımı ile ikonik Marine Chronometer modelinin doğmasını sağlamıştır.

Şimdi ise modern çağ ile birlikte yeni jenerasyon kronometre karşınızda: Ulysse Nardin Marine Torpilleur. Eski zamanlarda çevikliği ile büyük gemilere göre kolayca hareket üstünlüğü sağlayan küçük ama hızlı gemilerden adını alan bu model çağımızın kaşifleri için ideal! İkonik Ulysse Nardin Marine Chronometer modelinin daha hafif ve ince versiyonu olan Marine Torpilleur modeli genç ve kendini genç hissedenler için tasarlandı.

Güçlü cazibesi, sadık müşterilerin İsviçreli bir saat üreticisinden beklediği nesiller boyu devam eden ustalık ve performans ile daha da güçleniyor. İlham almış olduğu Marine Chronometer’de olduğu gibi Torpilleur da kurum içi üretilmiş olan otomatik UN-118 makine ile hayat bulmakta ve 60 saat güç rezerviyle birlikte tescilli Silisyum çapa tipi eşapmana sahip. Marine Torpilleur aynı zamanda C.O.S.C sertifikalı olup gururla taşıdığı Ulysse Nardin Performans Sertifikası’nın gerektirdiği zorlu testlerden de geçmiş durumda.

Muhteşem tasarım kendini, Marine koleksiyonunun ikonik özelliklerinin net bir biçimde görüldüğü kadran üzerinde de göstermekte: Roma rakamları ve kırmızı “1846” ile simge haline gelmiş logosu. Zarif kollarının şeklinden Marine bir saate ait olduğu hemen anlaşılırken elbette ki Marine Torpilleur için yeniden tasarlanmıştır. Saat 6 yönündeki küçük saniye kolu tarih penceresinin etrafını sararken, saat 12 yönünde ise 60 saat güç rezervi göstergesi bulunmakta.


Seiko Yeni Prospex Koleksiyonunu Sunar

SAAT | Seiko Yeni Prospex Koleksiyonunu Sunar

Gucci’nin Yeni Grip Watch Tasarımları ile Tanışın

SAAT | Gucci’nin Yeni Grip Watch Tasarımları ile Tanışın

Maurice de Mauriac ve Stan Smith’in Saat Ortaklığını Keşfedin

SAAT | Maurice de Mauriac ve Stan Smith’in Saat Ortaklığını Keşfedin

TAG Heuer’in Yeni Saati: Monaco Heuer 02

SAAT | TAG Heuer’in Yeni Saati: Monaco Heuer 02

Audemars Piguet’in Yeni Saatleri: AP Code 11.59 ve Royal Oak Perpetual Calendar

SAAT | Audemars Piguet’in Yeni Saatleri: AP Code 11.59 ve Royal Oak Perpetual Calendar

Macerayı Doğada Yaşayanların Saati: Suunto 9

SAAT | Macerayı Doğada Yaşayanların Saati: Suunto 9

Daha Fazla Göster