Kendi Kaderlerini Kumanda Edenler İçin: Marine Torpilleur

Marine Torpilleur – Kendi kaderlerini kumanda edenler için üretilmiş olan hafif, modern Marine modeli karşınızda!

26 Temmuz 2017

Kendi Kaderlerini Kumanda Edenler İçin: Marine Torpilleur

19. yüzyılda kaşifler okyanuslarda dolaşırken kaptanlar saat olarak, denizde ve karada rütbesini göstermek adına, cep kronometresi kullanırlardı. Ulysse Nardin’in cep kronometreleri tüm dünyada deniz subayları ve ticaretle uğraşan kaptanlar tarafından en beğenilen ve değer verilen saatlerdi. Denizcilik alanındaki bu canlı tarih, teknik performans ve muhteşem tasarımı ile ikonik Marine Chronometer modelinin doğmasını sağlamıştır.

Şimdi ise modern çağ ile birlikte yeni jenerasyon kronometre karşınızda: Ulysse Nardin Marine Torpilleur. Eski zamanlarda çevikliği ile büyük gemilere göre kolayca hareket üstünlüğü sağlayan küçük ama hızlı gemilerden adını alan bu model çağımızın kaşifleri için ideal! İkonik Ulysse Nardin Marine Chronometer modelinin daha hafif ve ince versiyonu olan Marine Torpilleur modeli genç ve kendini genç hissedenler için tasarlandı.

Güçlü cazibesi, sadık müşterilerin İsviçreli bir saat üreticisinden beklediği nesiller boyu devam eden ustalık ve performans ile daha da güçleniyor. İlham almış olduğu Marine Chronometer’de olduğu gibi Torpilleur da kurum içi üretilmiş olan otomatik UN-118 makine ile hayat bulmakta ve 60 saat güç rezerviyle birlikte tescilli Silisyum çapa tipi eşapmana sahip. Marine Torpilleur aynı zamanda C.O.S.C sertifikalı olup gururla taşıdığı Ulysse Nardin Performans Sertifikası’nın gerektirdiği zorlu testlerden de geçmiş durumda.

Muhteşem tasarım kendini, Marine koleksiyonunun ikonik özelliklerinin net bir biçimde görüldüğü kadran üzerinde de göstermekte: Roma rakamları ve kırmızı “1846” ile simge haline gelmiş logosu. Zarif kollarının şeklinden Marine bir saate ait olduğu hemen anlaşılırken elbette ki Marine Torpilleur için yeniden tasarlanmıştır. Saat 6 yönündeki küçük saniye kolu tarih penceresinin etrafını sararken, saat 12 yönünde ise 60 saat güç rezervi göstergesi bulunmakta.


Şık Görünüm ve Yüksek Fonksiyonalitenin Buluştuğu Aksesuar: Dalış Saatleri

SAAT | Şık Görünüm ve Yüksek Fonksiyonalitenin Buluştuğu Aksesuar: Dalış Saatleri

OMEGA’nızı Nato Kayış ile Farklılaştırmaya Hazırlanın!

SAAT | OMEGA’nızı Nato Kayış ile Farklılaştırmaya Hazırlanın!

IWC Schaffhausen, Portugieser Ailesine Yeni Modeller Ekliyor!

SAAT | IWC Schaffhausen, Portugieser Ailesine Yeni Modeller Ekliyor!

Cartier’den Şaşırtıcı Karşılaşmalar

SAAT | Cartier’den Şaşırtıcı Karşılaşmalar

Saat Dünyasındaki Son Gelişmeler

SAAT | Saat Dünyasındaki Son Gelişmeler

Spor Hayatınız İçin En İyi Akıllı Saatler

SAAT | Spor Hayatınız İçin En İyi Akıllı Saatler

Daha Fazla Göster