Pekin 2022'de Zaman Omega İle Tutuluyor

Türkiye'den çoğu ülkemizi ilk kez temsil eden sporcuların katıldığı Pekin 2022 Kış Olimpiyatları'nın resmi zaman tutucusu Omega. Bu mühim görevde kış sporlarında dünyanın en iyi isimleri zafer için mücadele ederken onların hayallerini Omega kayda alacak.

11 Şubat 2022

Pekin 2022'de Zaman Omega İle Tutuluyor

Pekin 2022, OMEGA'nın olimpiyat oyunlarında ilk kez Resmi Zaman Tutucusu unvanını taşıdığı 1932 yılından bu yana görevi 30. kez üstlenişini simgeliyor. İsviçreli saat üreticisi, tam 90 yıldır spor ölçümlerinde önde gelen isimlerden biri olarak sonuçların belirlenmesinde kullanılan teknolojiler geliştirmeyi sürdürüyor.

omega

Pekin 2022 de bu çabaların bir örneği. Firma, 300 zaman tutucu görevli ve 200 ton ağırlığında gelişmiş ekipmanla görevde hazır bulunmanın yanı sıra olimpiyat deneyimini sporcular, antrenörler, hakemler ve izleyiciler için zenginleştirecek bazı yeni teknolojileri de tanıtıyor. Bu teknolojiler arasında Artistik Buz Pateni dalında yeni Sıçrama Analizi, Sürat Pateni dalında yeni Hatalı Çıkış Algılama Sistemi ve Buz Hokeyi dalında yeni Saha İçi Gösterge yer alıyor.

omega

Tabii ki bütün bunlar, OMEGA'nın her bir saniyeyi ölçmek için kullandığı fotofiniş kameraları, elektronik çıkış tabancaları, skorbordlar, fotoelektrik hücreler ve Snowgate sistemleri gibi diğer önemli ekipmanlarla birlikte sunuluyor.

 

Pekin 2022'de 7 farklı spor dalında 109 etkinlik düzenlenecek. Resmi Zaman Tutucusu için her bir etkinliğin kaydını eksiksiz şekilde tutmak büyük bir görev olsa da, OMEGA başarıyı garantilemek için gerekli deneyime ve uzmanlığa sahip. Belki de en heyecan verici olan, Monobob'un ilk kez olimpiyatlarda yer alacak olması. OMEGA'nın 2011 yılından beri geliştirme çalışmalarına destek verdiği Monobob, bobsleigh kızaklarının kullanıldığı tek kişilik dinamik bir spor.

omega

omega

2008 yılı yaz aylarında dünya, gelmiş geçmiş en çarpıcı olimpiyat oyunlarından birine Beijing'de tanık olmuştu. Pekin şimdi de olimpiyatlarda hem yaz hem de kış oyunlarına ev sahipliği yapan ilk şehir olma unvanını kazanıyor. 

 

 


En İyi Siyah Saatler

SAAT | En İyi Siyah Saatler

Hızla Popülerleşen Saat Piyasasında Nasıl Yatırım Yapılır?

SAAT | Hızla Popülerleşen Saat Piyasasında Nasıl Yatırım Yapılır?

MET GALA 2022: En İyi Saatler

SAAT | MET GALA 2022: En İyi Saatler

En Ulaşılabilir Omega

SAAT | En Ulaşılabilir Omega

Pardon, Bileğinizdeki Bir Takashi Murakami mi?

SAAT | Pardon, Bileğinizdeki Bir Takashi Murakami mi?

Bulgari'nin Yeni Octo Modeli Saatlerin Gelecekte Nasıl Görünebileceğinin Bir İşareti mi?

SAAT | Bulgari'nin Yeni Octo Modeli Saatlerin Gelecekte Nasıl Görünebileceğinin Bir İşareti mi?

Daha Fazla Göster