Q Serisine Kavuşmaya Az Kaldı
Saat

Q Serisine Kavuşmaya Az Kaldı

3 yeni Q serisinin her birini keşfedin ve tutkunuzu yaşayın.

Q, SEVENFRIDAY koleksiyonunun 4. Serisi ve regülatörlerden ilham alan merkezden uzaklaştırılmış saat çemberiyle yeni bir görsel komplikasyona sahip. Q-serisi saatleri FSC (Hızlı Kayış Değiştirme) mekanizmasına, SEVENFRIDAY uygulamasıyla kayıt olanağı sunan NFC teknolojisine sahip ve bir SEVENFRIDAY’de ilk kez ek olarak tarih fonksiyonu bulunuyor. Her bir Q bizim üç endüstriyel evrenimize bağlı; buna göre Q1/01 Essence, Q2/01 Revolution, Q3/01 ise Engines’e ait. Her bir evren kendi materyal serisine sahipken her saatin kendine ait bir tarzı, kayışı ve elbette kendi esin kaynağı mevcut.

Q1/01 müzikten ilham alarak kayıt stüdyosu ekipmanlarına ait tasarım öğelerine yer veriyor. Kayıt stüdyoları yüksek teknoloji kadranlardan oluşan devasa panelleri ve hışırtılı sessizlikleriyle kendi eşsiz atmosferlerine sahiptir. Biz de ilham alabilmek için çağlar boyunca kayıt stüdyolarında kullanılan modern ve vintage makineleri inceledik. SEVERFRIDAY Turu Londra’ya ulaştığında, efsanevi Abbey Road Stüdyoları’nı ziyaret ettik ve yedi turistin üzerlerine gelen trafiğe doğru koşarak kendi ikonik yaya geçidinden geçme pozlarını yakalamaya çalışmak için hayatlarına nasıl riske attıklarını tecrübe ettik.

16-09/30/q2.jpeg

Q2 seyahatten ilham alarak vintage buharlı gemilerin kilit özelliklerini aktarıyor. 1800’lerin lüks anlayışında buharlı gemiler insanların su üzerinde tatil yapmalarını sağlayan sanayi şaheserleriydi. Bu gemilerin bakır ve pirinç ekipmanları yıllar içinde güncellendi, ancak SEVENFRIDAY Turu Amsterdam’ı ziyaret ettiğinde kendimizi bir vintage gemide bulduk ve gözlerimiz pirinçten yapılmış bir makine telgrafına (EOT) sabitlendi. Bu telgraf köprüden makine odasına hız ve yön (ileri ya da geri) talimatları içeren sinyaller göndermek için kullanılıyordu. Bakır ve pirinçten yapılmış bu enstrüman bize takılıp kaldı.

16-09/30/q3.jpeg

Q3/01 ilhamını motorlardan alarak doğrudan pit şeridinin kilit özelliklerini yansıtıyor. Yıllık Gulf Run yarış etkinliği esnasında dünyanın en iyi süper otomobillerinin Bahreyn Uluslararası F1 parkurunda tozu dumana katışına şahit olduk. Pitlerdeki motor titreşimleri deneyimledik ve bir McLaren’ın yarışa hazırlanışını izledik. Bir dizi farklı ölçüm ve telemetri ekipmanıyla basınç ve ısıları kontrol eden tamircilerle karşılaştık. Bu yer bizim Q3/01 saatimizin ruhunu taşıyordu.

3 yeni Q-Serisinin her birini keşfedin ve tutkunuzu yaşayın.

İLGİLİ İÇERİKLER SEVENFRIDAY q serisi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası