Spor yapanlar için 3. nesil geldi
Saat

Spor yapanlar için 3. nesil geldi

Apple Watch Series 3 gerçekten değişerek geldi.

Öncelikle akla gelen ilk soruları yanıtlayalım.

2. seri de suya dayanıklıydı ama yeni Apple Watch artık tamamen su geçirmez.

Arama yapabiliyor ve cevaplayabiliyorsunuz. Ve telefonunuz yanı başınızda olmadan işlevini sürdürüyor. Bu gelişmelerin sadece bir kısmı. Devam edelim… 

Geçtiğimiz günlerde dünyaya ilk kez görünen görkemli Steve Jobes Theater’da gerçekleşen lansmanda iPhone 8, iPhone X ve Apple TV ile birlikte 3. Nesil Apple Watch da tanıtıldı ve bu akıllı saat, bugün itibariyle Türkiye’de satışa sunuldu. 

3. Nesil Apple Watch bizce en çok, spor ya da egzersiz yapanların işine yarayacak. Dikkat etmeye değer işbirlikleri var. Mesela gün geçtikçe artan akıllı fitness makinelerine bağlanabiliyor. Sağlık ve fitness app’leri artık çok daha detaylı, çünkü barometrik altimetreyle çalışıyor. Biri GPS ve hücresel, diğeri GPS özelliğine sahip iki model de yüzde 70 daha hızlı çift çekirdekli işlemciye ve yeni bir kablosuz çipe sahip. Hücresel özelliğinin eklenmesi saati telefondan uzakta kullanmanızı sağlıyor, ayrıca bu özellik yakında 40 milyon şarkıyı dinlemenizi de sağlayacak.

Pil ömrü uzuyor ve Siri geliştirilmiş. Gün boyu yaptığınız aktiviteleri (merdiven çıkmaktan, açık alanda yaptığımız koşuya) izleyebiliyorsunuz. Güncellenmiş Kalp Atış Hızı uygulaması da dinlenme, egzersiz, toparlanma, yürüme ve nefes dönemleri dahil her şeyi ölçüyor. Yeni bir antrenman uygulaması var ve neredeyse size koçluk ediyor.

Yeni seri Apple Watch’ların fiyatları 1119 TL’den başlıyor. Özelliğine göre fiyatlar artıyor.

 

İZLE
Serenay Sarıkaya GQ Global Creativity Awards Gala Gecesine Hazırlanıyor
İLGİLİ İÇERİKLER
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası