TAG Heuer’in Yeni Saati: Monaco Heuer 02

İsviçreli saat üreticisi TAG Heuer, 2019 yılında ilk kez 1969 yılında üretilen efsanevi Monaco saatinin 50.yılını dünya çapında çeşitli etkinlikler ve özel koleksiyonlarla kutladı.

22 Kasım 2019

Saat dünyasının öncü markalarından TAG Heuer, yeni saati Monaco Heuer 02 ile karşımızda. Saatin 50 yıllık tarihinde ilk kez tasarımından üretimine kadar TAG Heuer’in kendi fabrikasının ürünü olan bir mekanizmayla gerçekleştirilen model saat sevenlerin beğenisine sunuldu.

Sadece görünüş değil teknolojik olarak da günümüzün en iyi modelleri arasında yer alan saat bu yönüyle de dikkat çekmeyi başardı. Gerçekleştirilen lansmanda Yeni Monaco modelinin yanı sıra sadece 1000 adet üretilen TAG Heuer Calibre 12, yenilenmiş tasarımı ve modern gri kadranıyla görücüye çıktı.

 

Monaco Heuer 02

TAG Heuer’in tamamen kendi üretimi olan Heuer 02, çalışmalarına 2017 yılında İşviçre’de başladı. Otomatik kronograf mekanizması, şimdi ise markanın en bilinen modellerinden olan ve kendine özgü cesur ruhunu yansıtan Monaco’nun kasası ile buluştu. Kendine özgü kare tasarımıyla ayırt edilen TAG Heuer 02, bu tasarım formuna uyarlanabilmesi için iç tasarımı yeniden yapıldı.

 

TAG Heuer

Monaco Heuer 02

 

Mekanizmanın yeniden yapılandırılması nedeniyle kalibre 11’de kasanın sol tarafında yer alan kurma kolu, Heuer 02 ve Kalibre 12 Monaco’da saatin sağ tarafında yer almaktadır. Paslanmak çelik kasası, parlak mavi kadranı ve lacivert timsah derisi ile üretilen Monaco Heuer 02, şık bir saatin tüm özelliklerini içerisinde barındırıyor.

 

Monaco Calibre 12

TAG Heuer, yeni kalibre 12 Monaco modelini göz alıcı gri bir kadranla saat sevenlerin beğenisine sunuyor. Klasik, siyah timsah derisi bir kayışla sunulan modelden ise sadece 1000 adet üretildi. Merkezi saniye ibresi, saat 12'nin indeksi ve saat ile dakika ibrelerinin uçları, bu saatçilik ikonun zamansız ama modern tarzını geliştiren, göz alıcı ve koyu kırmızı renkte bir detaya sahiptir.

 

TAG Heuer

Monaco Calibre 12

 

İlk tasarımın üzerinden elli yıl geçmesine rağmen TAG Heuer Monaco, yenilikçi tarzıyla her geçen gün saat severleri şaşırtmaya devam ediyor. Her yeni lansmanda TAG Heuer, farklı yönlerini ve avant-garde ruhunu güçlendirerek dünyanın en önemli saat üreticilerinden biri olma ünvanını daha da güçlendiriyor.

 

 

 


Dijitalleşme Saat Satışlarını Nasıl Etkiliyor?

SAAT | Dijitalleşme Saat Satışlarını Nasıl Etkiliyor?

OMEGA’dan America’s Cup İçin Kronograf

SAAT | OMEGA’dan America’s Cup İçin Kronograf

Yeni Başlangıçlara Doğru (Yepyeni Bir Saat ile...)

SAAT | Yeni Başlangıçlara Doğru (Yepyeni Bir Saat ile...)

Akıllı Saatler mi Klasik Saatler mi?

SAAT | Akıllı Saatler mi Klasik Saatler mi?

Enerjik, Aktif, Sağlıklı: 4 Akıllı saat

SAAT | Enerjik, Aktif, Sağlıklı: 4 Akıllı saat

Rado Ailesinin Yeni Üyesi: Captain Cook Bronze

SAAT | Rado Ailesinin Yeni Üyesi: Captain Cook Bronze

Daha Fazla Göster